Güçlü Kadınların Ortak Özellikleri

· 23 Nisan, 2017
Dünya güçlü ve etkileyici kadınlarla doludur ve güçlü ve etkileyici olmaları ortak özelliklerinden sadece birkaçıdır. Etrafınızda güçlü bir kadın var mı? Eğer varsa, sizin için ne kadar ilham verici olduğundan ona bahsedin!

Güçlü kadınlar mutluluğu kendilerinde bulabiliyorlar. Kendilerine güveniyorlar. Bu da başkalarının onayı veya teşviki olmadan mutlu olabilmelerini sağlıyor.

Duygusal olarak kendilerini özgür hissediyorlar. Güçlü kadınlar partnerlerine bağımlı olmalarına gerek duymadıkları, mutlu ilişkiler yaşayabiliyorlar.

Bunlar, güçlü kadınların muhteşem özelliklerinden sadece birkaçı. Bugün, bu güçlü kadınlarda bulunan ortak özelliklerden birkaçını inceleyeceğiz.

Eğer bu özellikleri hayatınızın bir parçası haline getirebilirseniz, siz de güçlü bir kadın olabilirsiniz.

Güçlü kadınlar her durumdan bir ders çıkarır

Güçlü kadınlar, sadece kendi eylemlerinin onları başarıya ulaştıracağının bilincindedirler. Bu nedenle her zaman hedeflerine ulaşmak için bir şeyler yaparlar ve onlar için önemli olan bir adım atmaktır.

Ne istiyorlarsa onu yaparlar. Başarının ayaklarına gelmesini beklemezler. Her zaman, kendilerini geliştirmeye, daha iyisi için çabalamaya devam ederler.

Kendilerine iyi davranırlar


Pek çok kez, kadınları kalıplara sokmaya çalışırız. Eğer belirli klişelere uymuyorlarsa, yetersiz olduklarına inandırılıyorlar.

Yine de, güçlü kadınlar kim olduklarını çok iyi bilirler.

Çoğu kez, kendinizi olduğunuz gibi kabul edip sevmeniz oldukça zor olabilir.

Aslında, kendinizi nasıl tanıyacağınızı ve seveceğinizi öğrenebilirsiniz.

Güçlü yanlarınızı keşfettiğinizde, hayalini bile kuramadığınız şeyleri başarabilirsiniz.

Kendi kararlarınıza güvenin. Bunu yaparak kendinizle olan ilişkiniz zaman geçtikçe daha da güçlenecektir.

Kendilerini asla küçük görmezler

Güçlü kadınlar, kendilerini ellerinden geldiği kadarıyla sınırlamazlar. kadarına indirgemezler. Bu, öğrenmesi uzun zaman alan bir yaşam dersidir.

Bu aynı zamanda muhteşem bir derstir. Bir kez bu dersi aldığınızda, kendinizi küçük görmenin zaman kaybından başka bir şey olmadığını fark edersiniz ve bir daha asla kendinizi küçümsemezsiniz.

Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak, sizi acı veren yüklerinizden ve boşa zaman kaybetmekten kurtarır. Bu nedenle güçlü kadınlar harika rol modelleridir.

Zarar veren kişileri kendilerinden uzaklaştırırlar


Bu sadece sinirli insanları hayatınızdan çıkarmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Aynı zamanda, dedikodu yapan, sürekli eleştiren ve gereksiz dram yaratan insanlardan da uzak durmalısınız.

İnsanlarla aranıza mesafe koymayı öğrenmek önemlidir. Bu şekilde, gereksiz yüklerden kurtulmuş olursunuz ve duygusal anlamda rahatlarsınız. Böylece de hayallerinize ve hedeflerinize odaklanmanız kolaylaşır.

Affederler ama asla unutmazlar

Affedebilmek önemli bir erdemdir, ve nasıl doğru bir şekilde affedebileceğinizi öğrenmelisiniz. Affederek sizi inciten insanları ödüllendirmezsiniz. Aksine, affetmek kendinize verdiğiniz bir ödüldür.

Güçlü kadınlar, affetmenin kendilerini nefret duygusundan uzaklaştırmada kilit rol oynadığını bilir. Eğer sizi üzen veya kıran şeyleri affetmezseniz, mutsuzluğa neden olan acı ve keder bedeninizi kaplar.

Yine de, güçlü kadınlar affetseler bile kendilerini inciten şeyleri asla unutmazlar. Bu sayede, hatalarından ders çıkarırlar ama güvenmedikleri kişilere karşı dikkatli davranmaya devam ederler.

Başkalarının ne düşüneceğini umursamazlar

Onlar için, başkalarıyla karşılaştırılmak önemli değildir. Çünkü mutluluklarını bunun üzerine kurmazlar. Güçlü kadınlar, diğer insanların onlar hakkındaki olumsuz fikirlerini umursamazlar.

Sonuç olarak, bu kadınlar başarısızlıklarının da başarılarının da yalnızca kendi eylemlerinden kaynaklandığını bilirler.

Mükemmel olmadıklarını bilirler ve kusurlarını kabul ederler


Hiç kimse mükemmel değildir, özellikle öyle olduğunu düşünenler hiç değildir.

Bu nedenle, güçlü kadınlar kendilerini oldukları gibi kabul edebilirler. Bu sadece güçlü yanlarını değil, aynı zamanda zayıf yönlerini de kabul etmeleri anlamına gelir.

Bu durum onları daha uyumlu bireyler haline getirir. İster inanın ister inanmayın, bu hayatı dolu dolu yaşayamaları için önemli olan bir düşünce şeklidir.

Onlar için, olmadıkları biri yüzünden mutsuz olmak absürt bir şeydir. Sonuçta, hayat sahip olmadığınız şeylere odaklanmak için fazla kısa.

Kendilerine saygı duyarlar

Güçlü kadınlar ne kadar değerli olduklarının bilincindedir. Hatta genellikle güçsüz kadınlara nazaran, kendi değerlerini daha çok bilirler. Gerçek değerinin farkına varabilmenin yolu her kadında farklıdır.

Bazıları, sadece kendilerini bir köşede sıkışmış halde bulduklarında değerlerinin farkına varırlar.

Aslında, pek çok güçlü kadın, bazı tecrübeler edinmeden, zorluklar yaşamadan bugünkü konumlarında olamazlardı. Zor zamanların üstesinden gelerek, içlerindeki gücün farkına vardılar.

Bazen, değişmeden önce gözyaşlarınızın tükendiği bir noktaya gelmeniz gerekiyor.

İletişim ağları kuvvetlidir

Güçlü kadınlar için, sağlam iletişim ağlarına sahip olmak normal bir şeydir. Böylece, yüzleştikleri en karmaşık problemlere bile kolaylıkla çözüm bulabilirler. Cevap bir telefon uzaklarındadır.

Birilerinin onları anlamasının güçlerinin kaynağı olduğunu bilirler.

Yani, herkesin her problemi kendi başına çözme gibi bir yeteneğinin olmadığını bilirler.

Tanıdığınız güçlü bir kadın var mı? Eğer varsa, bugün ona kendisinin sizin için ne kadar çok şey ifade ettiğini söyleyin.