Hayatınıza Bereket Getirmek için Şu 5 Adımı İzleyin

Sahip olmadığınız şeylere odaklanmayı bırakmayı öğrenin ve bunun yerine, sahip olduğunuz şeylerden şükran duyarak daha önemli boyutlarda zevk almaya başlayın.
Hayatınıza Bereket Getirmek için Şu 5 Adımı İzleyin

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Bereket ve bolluk, negatif yerine pozitifliğe öncelik vermeyi sağlayan harika olasılıktır. Bu makalede hayatınıza bereket getirmek için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Hayatınıza bereket getirmek sahip olduğunuz her şey için müteşekkir olmak, fırsatların farkında olmak ve sonuçta refahı sağlamak anlamına gelir. İlk görüşte basit görünebilen bu fikir aslında üzerinde düşünmeyi gerektiren bazı derin fikirler içeriyor.

Birikimlerin ve paranın başarı ile eş anlamlı olduğu bir toplumda yaşıyoruz. Fiziksel olarak kusursuz olmak da toplumsal başarı ile eş anlamlıdır. Bu noktaya nasıl geldik? En yeni cep telefonuna sahip olmayan bir genç neden sinirli hissediyor?

Vücut ölçülerimiz “ideal” vücutlara uygun olmadığında neden kendimizden nefret ediyoruz? Belki de yanlış şeylere odaklanıyoruz. Düşünce süreçlerimizi kendimiz için daha özgür, daha önemli olan şeylere karşı daha duyarlı hale getirmek için yeniden biçimlendirmeliyiz.

Bunun üzerine biraz düşünmenizi öneririz. Ardından sizi, daha dolu ve daha mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olacak 5 boyut hakkında düşünmeye davet ediyoruz. Okumaya devam edin.

1. Hayatınıza bereket getirmek için yapay bolluk ihtiyacınızı kontrol altına alın

çiçek çerçeveli nilüfer çizimi

Hepimiz Maslow’un insan ihtiyaçları hiyerarşisini oluşturan yapı taşlarını hayatımıza dahil etmeye çalışıyoruz. Bir evin güvenliği, evde yemeğin olması, kıyafetler ve sağlıklı büyümek için gerekli kaynaklar esas önceliklerdir.

Modern toplumda başka bir şey ortaya çıkıyor: Tüketim. Zaten sahip olduğumuz şeyleri sık sık ihmal ettiğimiz bir gerçeklik içinde yaşıyoruz ve bunun yerine ilgi alanımızı eksik olduğumuz alanlara odaklıyoruz.

Ve bazen kaçırdıklarımız sadece en yeni cep telefonu, daha kaliteli bir araba ya da şık kıyafetler oluyor. Bütün bunlar daha önce bahsettiğimiz şeylere yol açıyor: Başarı ya da statünün ortaya çıkışı.

Bugünkü dünyamızda kendimizi bir yerlere dahil hissetmek için o kadar yaygın olan bu yapay homeostazın bir parçası olabiliriz. Geçerli ihtiyaçlarınızın yapay ya da orijinal olup olmadığını bir düşünün.

2. Şükran duymayı öğrenin

Hayatınıza bereket getirmek için bir yol, sahip olduğunuz şeylere müteşekkir olmaktır. Bu genelde fazla düşünmediğimiz, üzerine kafa yormadığımız ve değer vermediğimiz bir şeydir.

Her şeyden önce, kendi bütünlüğünüz için şükredin. Kendi varlığınız için minnettar olun: Yaşamak ve bu dünyada olmak inanılmaz bir şeydir ve her gün bunun farkında olduğunuz zaman, önünüzde yeni fırsatlar doğacaktır.

Bu zihniyetle hem yardım edebilir hem de mutlu olabilirsinizÇevrenizdeki muhteşem şeylerin farkında olun: Aile ve arkadaşlar size gerçek, günlük bereket sunan gerçek hazinelerdir.

3. Bolluk hayatta en basit ve en sade şeylerin içindedir

ağacın altına oturmuş kadın çizimi

Bolluk, banka hesap bakiyenizin sonunda bir sürü sıfır olduğu anlamına gelmez. Ayrıca, sosyal ağlarda arkadaş biriktirmek ya da dolabınıza elbise toplamak, çekmecelerinizdeki mücevherler ya da garajınızdaki arabalardan bahsetmiyoruz.

Mutluluğun sırrı, gündelik hayatınızda karşılaşılan en basit ve en sade şeyleri takdir etmektir: Bir arkadaşınızla paylaştığınız tatlı bir an, iyi şeyler yapmak ve kendinizden gurur duymak ya da sadece kendi başınıza yürüyüşe çıkmak ve ve doğanın tadını çıkarmak…

4. Hayatınızı eksik olduğunuz şeylere odaklamayı bırakın

Bu düşünce sürecini günlük yaşamınızda uygulamak çok da kolay olmayacaktır. Bunu yapmak kolay değildir; çünkü kabul etsek de etmesek de kıtlık zamanlarında yaşıyoruz.

İyi iş bolluk getirmeyebilir ve sosyal eşitsizlik dünyanın pek çok yerinde yaygındır. Kendi evinize sahip olmak, büyük fedakarlık ya da yatırım gerektiren bir ayrıcalık ya da istektir.

Belki mükemmel bir beden, ideal ilişki ya da yeteneklerinizi ve özelliklerinizi aydınlatan bir işe sahip değilsiniz. Ancak şunu açıklığa kavuşturalım: Hayatınızı, yalnızca kaçırdığınız şeylere odaklayamazsınız.

Bunu yaparsanız, gerçekliğinizi ciddi bir memnuniyetsizlik içinde boğacaksınız. Sahip olduğunuz şeyleri değerlendirin, bunlar için minnettar olun ve hayatın gerçeklerini yeni ve umut dolu bir ışıkta görün.

Yaşam fırsatlarla doludur ve kendinizi bunlara layık hissettiğinizde, sakinleştiğinizde ve benlik saygısına sahip olduğunuzda onları göreceksiniz. Hayatınıza bereket getirmek için bunları yapmanız yeterli olacaktır.

5. Hayatınıza bereket getirmek için refaha yönelik farklı bir bilinç geliştirin

bereket getirmek için huzur

Refahla ne demek istiyoruz? Refah yeni bir zamanın başlamasına, pozitiflik dönemine, rüyalarınızı, arzularınızı ve umutlarınızı doğrulamaya izin veriyor. Bereketli bir hayat, oraya nasıl gittiğinizle alakalıdır. Ulaşmak biraz zaman alabilir; ancak çeşitli uygulamalar ile zihniyetinizi değiştirebilirsiniz.

Çünkü kendinizden emin olduğunuzda, kendinize olan sevginize kapılırsınız ve bu boyutlara ulaşmak için ilerleyebilirsiniz. Zaten kendi içinizde bulunan bolluğu nasıl geliştireceğinizi öğrenin.

Ana resim WikiHow.com’un izniyle yayınlanmıştır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.