İç Bacak Yağlarını Yakan 7 Şey

İç bacak yağlarınızı yakmak ve daha sıkı bacaklara sahip olmak için dengeli beslenmek kadar egzersiz yapmak da önemlidir.
İç Bacak Yağlarını Yakan 7 Şey
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

İç bacak yağlarını yakmak biraz zordur ve bu süreç çoğu zaman uzun sürer.

Aynı karın bölgesinde olduğu gibi, bu bölgede de yağları yakmada olumlu sonuçlar alabilmek için bacak egzersizi ile desteklenen bir dengeli beslenme programı öneriliyor.

Burası problemli bir bölge olduğundan, daha fazla efor sarf etmeniz ve bacaklarınızın harika görünebilmesi için gereken diğer şeyleri de yapmanız gerekir.

Birçok kişi aynı problemi çözmeye çalışıyor; bu nedenle iç bacaklarınızdaki yağları yakmak ve selülit görünümünü azaltmak için herkesin yapabileceği 7 şeyi paylaşacağız.

İlginizi çekiyor mu?

1. İç Bacak Masajı

iç bacak

Bu uygulama lenfatik sistemi uyarır, dolaşımı geliştirir ve o çirkin çukurları yaratan yağ birikimini en aza indirmeye yardımcı olur.

Ne yapmalısınız?

Tercihen rahatlatıcı özelliği de bulundan en sevdiğiniz esansiyel yağı seçin ve avuçlarınızı kullanarak, bacaklarınıza hafif bir basınç uygulayarak dairesel hareketlerle yukarı doğru masaj yapın.

Bunu haftada en az 3 kez tekrarlayın.

2. İç bacak için fiziksel aktiviteler

Hareketsiz bir yaşam tarzınız varsa bu metabolizmanızı hızlandırmaya, kilo kaybetmenize ve bacaklarınızı sıkılaştırmanıza engel olur.

Sıkı ve selülitsiz bacaklara sahip olabilmek için günlük egzersiz yapmanız çok önemlidir.

Yerleşmiş bir yağı yok edecek sihirli bir egzersiz yoktur ancak kardiyovasküler sağlığınızı da geliştirecek güçlendirici egzersizler yapabilirsiniz.

Aşağıda önerdiğimiz bazı egzersizleri bulabilirsiniz;

  • Bisiklete binmek
  • Yüzmek
  • Tempolu yürüyüş yapmak ya da koşmak
  • Pilates
  • Yoga
  • Squat
  • Merdiven inip çıkmak

3. Beslenmenize dikkat edin

yiyecek

kilo vermenize ve daha sağlıklı bir vücuda ulaşmanıza yardımcı olur.

Bu, “mucizevi bir diyet” yapmaktan çok, dengeli ve kalori kontrollü bir beslenme programına uymakla ilgilidir.

Bunun yanı sıra, kilo vermenize yardımcı olacak idrar söktürücü ve temizleyici özelliklere sahip gıdaları daha fazla tüketmeniz iyi bir fikir olacaktır.

Ayrıca, kas kütlesi oluşturmak için gerekli olan protein tüketimini artırmak da oldukça önemlidir.

Aynı zamanda, doymuş ve doymamış yağ, şekerli gıdalar, aşırı tuz tüketimi ve işlenmiş gıdaları da mümkün olduğunca tüketmemeye çalışmalısınız.

4. İç bacak sıkılaştırıcı kremler kullanın

Sıkılaştırıcı özelliklere sahip olan kremlerin ve losyonların günlük kullanılması,bacaklarınızın görünümüne birçok avantaj sağlayabilir.

Bu kremler, selülit görünümünü azaltır, sarkan cildi toparlar, dolaşımı hızlandırır ve cildin genel görünümünü güzelleştirir.

Etkilerini hemen fark edemezsiniz ancak birkaç gün geçtikten sonra bunun diğer çözümlerin mükemmel bir tamamlayıcısı niteliğinde olduğunu göreceksiniz.

5. Daha fazla su içmeye özen gösterin

su içen kadın

Su kalori içermez ve içtiğinizde, vücudunuz kilonuzu kontrol altında tutmak için işlevlerini yerine getirir.

Su içmek vücuttaki iltihaplanmayı düzenler, ödemle mücadele eder ve varis damarları oluşmasını önlemek adına kan dolaşımını dengede tutmaya yardımcı olur.

Aynı zamanda, karaciğerin işlevini de artırır, tokluk hissi sağlar ve iyi çalışan bir sindirim sistemi için olmazsa olmazdır.

En iyi sonuçları almak için suyu, içine biraz limon sıkarak aç karna içmenizi öneriyoruz.

6. Yeterli miktarda uyuyun

Kilonuzla hiçbir alakası yokmuş gibi görünse de, dinlenmek vücudunuzun yağ yakma sürecinde önemli bir rol oynamaktadır.

Rehavet çökmesi daha fazla yemek yemenize neden olabilir ve yorgun olduğunuzdan daha az hareket edersiniz, bu da size kilo aldırır.

Yatak odanızı yeniden düzenleyin, yatmadan önce elektronik cihazlar kullanmayın ve rahat bir yatak ve yastığınız olduğundan emin olun.

7. Soğuk suyla duş alın

duş almak

Bu kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olur, cildinizin daha iyi görünmesini sağlar ve cilt sarkmalarını azaltır.

Buna ek olarak, yorgunluk ve gerginlik gibi hislerden kaçınmak için iyi bir yöntemdir.

Hayalinizdeki bacaklara ulaşmaya hazır mısınız? Artık bunun için yapabileceğiniz her şeyi bildiğinize göre hedefinize odaklanın ve büyük değişimi fark etmek için kendinize biraz zaman verin.

İlginizi çekebilir ...
Bacaklarınızı Şekillendirmek İçin En İyi Egzersizler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Bacaklarınızı Şekillendirmek İçin En İyi Egzersizler

Yağlarınızdan kurtularak bacaklarınızı ve kalçanızı şekillendirmenin en etkili yolu özellikle bu bölgeleri hedef alan egzersizleri düzenli olarak y...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Swift DL., McGee JE., Earnest CP., Carlisle E., et al., The effects of exercise and physical activity on weight loss and maintenance. Prog Cardiovasc Dis, 2018. 61 (2): 206-213.
  • Roberts J., Zinchenko A., Suckling C., Smith L., et al., The short term effect of high versus moderate protein intake on recovery after strength training in resistance trained individuals. J Int Soc Sports Nutr, 2017.
  • Jeong JN., Effect of pre meal water consumption on energy intake and satiety in non obese young adults. Clin Nutr Res, 2018. 7 (4): 291-296.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.