İlaç Dolabınıza Aktive Edilmiş Kömür Koymanız İçin 6 Neden

Aktif kömürün bu kullanımlarını biliyor musunuz? Hala evinizde yok mu? Bugün sağlığınız için ne kadar iyi olduğunu öğreneceksiniz, bu yüzden aktif kömürü eczane ya da doğal gıda mağazalarında bulabilir ve alternatif bir ilaç olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
İlaç Dolabınıza Aktive Edilmiş Kömür Koymanız İçin 6 Neden
Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Gilberto Adaulfo Sánchez Abreu.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Aktif kömür, bitki bazlı bir üründür. Gazlar ve sıvılardaki bileşikleri yakalayan filtreler gibi küçük gözeneklerden oluşan bir yüzeye sahiptir.

Yüksek sıcaklıklarda işlenir, bu da gözeneklerin büyüklüğünü azaltır ve sıklıkla tıpta kullanılan siyah bir pudra haline dönüştürür.

Yıllar boyunca “doğal bir panzehir” olarak sınıflandırılmıştır. Sonuçta, vücudun detoks süreçlerini, zararlı kimyasal parçacıkları, metal kalıntılarını ve kan akışınız boyunca hareket eden toksinleri emerek destekler.

Hatta farklı türde zehirleri etkisiz hale getirme yeteneğine de sahiptir. Bu yeterli değilmiş gibi, bir de anti-inflamatuar ve antioksidan gibi davranır.

Bu nedenle, aktif kömürün ana kullanımlarından 6 tanesini ve bunu neden ilk yardım setinize eklemeniz gerektiğini paylaşmak istiyoruz.

1. İltihap ve mide gazları ile savaşır

Aktif kömür kapsülleri tüketmek hazımsızlık ve gaz için alternatif bir tedavi yöntemidir. Bunlar aşırı derecede zengin yiyecekler yedikten sonra sıklıkla oluşabilecek belirtilerdir.

Aktif kömür enflamasyonu önlerken sindirimi zorlaştıran parçacıkları emer.

  • Genellikle iltihaba neden olan yiyecekler yemeden önce 500 mg tüketmeniz önerilir.
  • Kömürün daha iyi çalışmasına yardımcı olmak için bir ya da iki bardak su için.

2. Sindirim sisteminin detoks süreçlerine yardımcı olur

Muhtemelen bunu çok sık düşünmüyorsunuz. Ama, sindirim sisteminiz, yediğiniz yiyeceklerdeki böcek ilaçlarından, içtiğiniz sudaki kimyasal maddelerden ve hatta kalıplardan önemli miktarda toksine maruz kalır.

Bu parçacıklar sisteminizde birikmektedir. Zamanla, sağlık sorunlarını tetiklerler.

  • Her yemekten 90 dakika önce 10 gram aktif kömür tüketmek, sindirim sisteminizi detoks etmeye yardımcı olabilir.
  • Bu tedavi, bol miktarda organik meyve ve sebze yemekle birlikte 2 gün boyunca uygulanmalıdır.

3. Dünden kalma hale yardımcı olur

akşamdan kalmalık

Bu demektir ki aktif kömürü aldığınızda, metabolizmanız hızlanır ve toksinler vücudunuzdan daha kolay çıkarılır.

500 mg aktif kömürü 2 ya da 3 su bardağı ile birlikte alın.

4. Böcek ısırıklarının tedavi edilmesine yardımcı olur

Aktif kömür kapsülleri tüketmek, tehlikeli böcek ısırıklarına karşı bir panzehir olabilir. Bu arada, harici olarak kullanmak, derideki lekeleri azaltmaya ve çarpmaların neden olduğu iltihaplanmaları önlemeye yardımcı olabilir.

Etkilenen alanda kan dolaşımının iyileştirilmesine yardımcı olur. Bunu, yüzeydeki toksinleri ve zararlı maddeleri emerek gerçekleştirir.

  • Bir kapsülün içeriğini yarım çorba kaşığı hindistan cevizi yağıyla karıştırın ve ısırığın üzerine sürün.
  • Alanı bir bandajla örtün ve iyileşene kadar tekrarlayın.

5. Karaciğer ve böbreklerin detoksunu teşvik eder

karaciğer sorunları

Karaciğeriniz ve böbrekleriniz, kanınızdan gelen atık maddelerin filtrelenmesine yardımcı olur ve vücudunuzdaki sağlıklı hücrelere gitmesini engeller.

Bu iki organa aşırı yüklenme olduğu zaman, bu arındırmayı daha yavaş ve az yaparlar. Sonuç olarak, zehirli parçacıklar, atık ve diğer maddeler sağlığınızı olumsuz etkiler.

Aktif kömür bu atıkları kolayca emer. Ayrıca, böbrekleri ve karaciğeri uyardığı için, doğal detoksu teşvik eder.

  • Yarım çay kaşığı aktif kömür tozunu bir bardak suya karıştırın.
  • Mümkünse günde 3 kez tüketin.

6. Bakteriyel ve viral enfeksiyonlarla savaşır

Ilımlı aktif kömür tüketimi bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin bir yoludur. Vücudun, bakteri ve virüsler gibi patojenik ajanların tehdidine cevap verme yeteneğini geliştirir.

Bunun nedeni, kanınızdaki atık ürünlerle birleştirilebilmesidir. Böylece, antikorları uygun seviyelerde tutma yeteneğini geliştirir.

  • Solunum ya da idrar yolu enfeksiyonunuz varsa, 2 bardak su ile birlikte 500 mg aktif kömür tüketin.

Aktif kömürün bu kullanımlarını biliyor muydunuz? Hala evinizde yok mu? Artık sağlığınız için ne kadar iyi olduğunu biliyorsunuz; böylece bunu eczane ya da doğal gıda mağazasında bulabilir ve alternatif bir ilaç olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bununla birlikte, her zaman bol su için, çünkü aktif kömür tüketimi su kaybına neden olabilir.

İlginizi çekebilir ...
Diş Taşları İçin 3 Etkili Tedavi Yöntemi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Diş Taşları İçin 3 Etkili Tedavi Yöntemi

Diş taşları, en yaygın ağız sağlığı problemlerinden bir tanesidir. Diş taşlarınızı nasıl temizleyebileceğinizi bu makalemizden öğrenebilirsiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.