Karın ve Kalça Yağlarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Vücudun bazı bölgelerindeki yağları yakmak diğer bölgelerindekinden daha zordur. Bugün, özellikle karın ve kalça bölgesindeki yağlardan nasıl kurtulabileceğimizden bahsedeceğiz. Eğer sağlıklı olmak ve bu bölgelerdeki “yağ rulolarından” kurtulmak istiyorsanız, kayda değer ölçüde zaman, çaba ve enerji harcamaya hazır olun.

Her şeyden önce, hem 2-yuruyus

Bu egzersizler, vücudumuza iyi gelmekle kalmaz, aynı zamanda rahatlamaya ve 3-yoga

Koşmak, yürümek ve bisiklete binmek gibi yoga da aklımızla bedenimizi birbirine bağlar, bu da kendimizi daha huzurlu ve rahat hissetmemizi sağlar. Ayrıca yoga, kaslarımızı güçlendirir, duruşumuzu düzeltir ve vücudumuzun daha dengeli ve kadınsı görünmesini sağlamaya yardımcı olur.

Şekerle Vedalaşın

İçerisinde yüksek miktarda 4-plank

Elleriniz ve dizlerinizin üzerine çökün, bacaklarınızdan birini yukarı kaldırarak gövdenizle düz bir çizgi oluşturacak şekilde esnetin. Diğer dizinizi yerden kaldırın ve ellerinizle tek ayağınız üzerinde durabildiğiniz kadar durun. Sırtınızın ve kaldırdığınız bacağınızın yere paralel olmasına dikkat edin. Başlangıç pozisyonunda birkaç saniye dinlendikten sonra diğer bacağınızla tekrar edin.

Bacakla Daire Çizme

Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızdan birini kaldırarak havada daire çizin. Bacağınızı düz tutun ve yavaş hareketlerle önce bir tarafa sonra diğer tarafa doğru daire çizin. Bunu 30 saniye boyunca yapın, birkaç saniye dinlenin ve diğer bacağa geçin.

Hula Hop

5-hula-hop

Eğlenceli olmasının yanı sıra hula hop çevirmek kalçalarınızı çalıştırmanıza yardım eder. Hula hopu 10-15 dakika boyunca belinizde tutmaya çalışın. En iyi sonuca ulaşmak ve esneklik kazanmak için her gün yapın.

Makas

Sırt üstü yere uzanın ve bacaklarınızı 90 derecelik bir açıyla yerden kaldırın. Bacaklarınızı dik tutmaya dikkat ederek önce birini diğerinden daha yükseğe kaldırın sonra diğerine geçin. Bunu en az 50 kere tekrarlayın.

Unutmayın, amacınız karın ve kalça bölgenizdeki yağları yakmak olsa da vücudunuzun her bölgesini çalıştırmanız gerekir.

Umarız beslenme düzeninizi iyileştirmek ve günlük bir egzersiz rutini oluşturmak için verdiğimiz önerileri beğenmişsinizdir. Sevdiğiniz bir sporu yapın, bu yüzme, basketbol ya da tenis olabilir, vücudunuzun ihtiyacı olan düzenli bir şekilde hareket etmektir. Böylece, yalnızca dış görünümünüzü iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda bütün iç organlarınızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını da sağlamış olursunuz.