Karın Yağlarını Eriten 7 Yiyecek

· 18 Ağustos, 2015
Karın yağlarını eritmek için ideal bir diyet günde 4 küçük öğünden ve 2 ile 3 elmadan oluşmalıdır -elma yağları doğal olarak erittiği için örneğin birini yiyip diğerini meyve suyu olarak tüketebilirsiniz.

Karın bölgesi, yağ birikimi konusunda vücudumuzun oldukça kritik bir bölgesidir. Biz farkında olmadan karın bölgesinde yağlanma olabilir ve belimizin doğal dengesini bozabilir. Peki, bunu önlemek için neler yapabiliriz? 

Biz, aşağıdaki yiyecekleri beslenme düzeninize eklemenizi öneriyoruz. Çok küçük bir çabayla karın bölgenizdeki yağlanmayı etkili bir biçimde kısa sürede yakabilirsiniz.

Karın bölgesinde yağlanma oluşmasını önlemek için öneriler

Bazı sağlıksız yaşam alışkanlıkları ve zayıf beslenme karın bölgesinde yağlanma oluşmasına sebep olabilir. Hepimizin bildiği üzere, bir mucize beklemenin yararı yok.

Düz bir karın için biraz çaba göstermeniz ve bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor. Özellikle de su kaybına ve yağ birikimine sebep olan yiyeceklerden uzak durmalısınız.

karın bölgesinde yağlanma

Karın bölgesinde yağlanma oluşmasını önlemek için bazı öneriler:

  • Doğal meyve sularına ek olarak günde iki litre su için.
  • Rafine un tüketmeyin, işlenmiş yiyecekleri ve tatlıları yemeyin.
  • Beslenme düzeninizden tuzu çıkarın, çünkü tuz, yağın vücutta tutunmasına neden olur.
  • Her gün biraz egzersiz yapın. Sadece yarım saat yürüyüş yapmanın sağlığınıza çok büyük fayda sağlayabilir.
  • Unutmayın, diyet yapmak yemek yememek anlamına gelmiyor. Günde 4 öğün yemek yemelisiniz: kahvaltı (çok önemli), öğle yemeği, atıştırma ve akşam yemeği. Her öğünde küçük porsiyonlar tüketmeye dikkat edin, ama günde 4 öğün yemeniz şart. Örneğin, asla kahvaltı ve akşam yemeğini atlamayın.

Karın Yağlarını Eriten Yiyecekler

1. Elma

yeşil elma

Her güne lezzetli bir elma ile başlasanız nasıl olurdu? Harika. Doktorlar ve beslenme uzmanları güne elma yiyerek başlamanızı öneriyor. Özellikle de kahvaltıda yulaf ezmesi ile birlikte tüketirseniz, güne mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz .

Elma içeriğindeki zengin C vitamini, flavonoidler ve beta karoten sayesinde yağları eritmek için çok faydalıdır. Kilo vermek için günde 2-3 adet elma yemeyi unutmamalıyız.

Ayrıca, kahvaltıda elma yemenin yanı sıra, suyunu sıkarak içmek de bir alternatif olabilir. Mesela pancarlı elma suyu akşam yemeğinin yanına çok güzel bir içecek olabilir. Ne dersiniz?

2. Muz

muz

Muz 75-130 kalori içerir. Bu meyve potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vitaminler açısından çok zengindir. Yiyecek şeklinde izotonik bir içecek gibidir. Günde en az bir kez yararlanmamız gereken doğal bir kaynaktır.

Beslenme düzeninize muz gibi yiyecekleri eklemek kilo vermenizin yanı sıra sağlığınıza da iyi gelir. Unutmayın muz sabahları ve öğleden sonra yemek için harika bir atıştırmalıktır, çünkü tok tutar ve gün içinde ihtiyacınız olan bir çok vitamini sağlar.

3. Kereviz

Diyetinizde kesinlikle kereviz de olmalıdır. Bu sebze doğal olarak kilo vermeye yardımcı olur ve bir çok yiyecek ile beraber tüketilebilir. Hem de nasıl hazırlarsanız hazırlayın çok lezzetlidir.

Ayrıca, içeriğinde kilo vermeyi sağlayan C vitamini ve kalsiyum bulunur. Bugün kereviz yemeye ne dersiniz?

Ayrıca bakınız:

Kilo vermek için kereviz

4. Kabuklu deniz ürünleri

kabuklu

Bu her gün yemek için biraz pahalı bir seçenek olabilir, ama haftada en az 3 kere yemenizi öneririz.

Kabuklu deniz ürünleri yağ oluşumunu engelleyen bir tür mono doymamış yağ içerir, ayrıca Omega 3 açısından oldukça zengin ve sağlıklıdırlar. Her yediğinizde bir çok vitamin ve mineral alacağınız için yanında istediğiniz yiyeceği tüketebilirsiniz.

5. Avokado

avakado

Avakadonun kilo aldırdığına yönelik bir yaygın bir söylenti dolaşmaktadır. Fakat, bu kesinlikle doğru değildir. Avakado, açlık hissini ortadan kaldıran ve geciktiren oleik asit içerir.

Ayrıca, avokado düz bir karına sahip olmak için gerekli olan lifleri içerir. Aşırı tüketmediğiniz takdirde, avakado size tokluk hissi verip karın bölgesindeki yağları eritmenize yardımcı olabilir.

Günde bir adet avakado yemeniz yeterlidir. Ayrıca, avakado salatalara ve soslara çok lezzetli bir tat verir.

6. Kiraz

kiraz

Hepimiz kiraza bayılırız. Eğer markette uygun fiyata kiraz bulursanız, kesinlikle satın almalısınız.

Kiraz, kalp ve sindirim sistemi için oldukça faydalıdır; kolestrolü düşürür ve ürik asit sağlar; ayrıca metabolizmayı düzenler, açlık hissini azaltır ve sağlıklı kalmanızı sağlar. 

Kiraz, antioksidan bakımından çok zengindir. Dolayısıyla herhangi bir sebepten dolayı kiraz yemekten çekinmeyin.

Ancak, marketlerde satılan kiraz sularını içmenizi önermiyoruz, çünkü kiraz taze olmadığı takdirde herhangi bir sağlık değeri taşımaz, ayrıca bu şekerli içecekler hiçbir şekilde kilo vermenize yardımcı olmaz.

Ayrıca bakınız: Kolesterolünüzü Düzene Sokmak İçin Başvurabileceğiniz 4 Beslenme Yöntemi

7. Domates

Tomato

Miletçe domatesi çok seviyoruz. Salatalara, soslara ve tüm yemeklerle büyük bir lezzet katıyor. Ayrıca, domatesin kanda lipit birikimini azalttığını biliyor muydunuz? Bu sayede, vücudumuzu temizler ve yağ birikimini önler. Öğünlerinize domates eklemeyi unutmayın!