Kolayca Kilo Vermek İçin Bu 3 Yolu Öğrenin

Daha hızlı kilo vermek için bazı doğal ipuçları ve püf noktaları mı arıyorsunuz? Kilo vermek için 3 kolay yol hakkında bilgi edinin!
Kolayca Kilo Vermek İçin Bu 3 Yolu Öğrenin
Elisa Morales Lupayante

tarafından incelendi ve onaylandı. beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 04 Ocak, 2023

Kolayca kilo vermek için birçok yol vardır. En popüler yöntemler egzersiz rutinleri ve diyet rejimleridir. Bunlar en çok tavsiye edilenler olsa da, göz önünde bulundurmanız gereken başka alternatifler de vardır.

Kilo vermenin bu 3 kolay yolunun iyi bir diyet ve egzersiz rutini ile desteklenmesi gerektiğini unutmayın, ancak gerekli değildir.

Kolayca kilo vermeye başlamak istiyorsanız, bazı ipuçlarına dikkat etmeniz ve sağlıklı alışkanlıklar edinmeniz önemlidir.

Kolayca kilo vermek için göz önüne almanız gereken faktörler

Kilo verirken neye bakıyorsunuz?

  • Kolaylık?
  • Etkililik?
  • Sağlık?
  • Hız?

Unutmayın, tüm bunları aynı anda deneyimlemek neredeyse imkansızdır. Sizin için en önemli olan faktöre öncelik verin.

Kilo vermenin 3 kolay yolu

1. Nefes

açık havada rüzgara karşı gülümseyen kadın

Evet, nefes, kilo vermenin en kolay yollarından biridir. Her ne kadar mümkün görünmese de, bilinçli ve derin bir şekilde nefes alarak, bedenimizi hemen göze çarpmayan ama etkili bir şekilde kullanırız.

Bu yüzden spor salonunda temel bir solunum rejimini takip etmek önemlidir. Göğsünüz yerine mideniz ile nefes alın ve nefes verin ve bunları ritmik bir şekilde yapın.

Derin nefes, karnı güçlendirmeye ve belinizi inceltmeye yardımcı olur.

2. Duşta suyun sıcaklığını değiştirmek

kolayca kilo vermek için duşta masaj yapan kadın

Bu, kilo vermenin başka bir kolay yoludur. Peki neden?

İlk olarak, bunu kendi evinizin konforunda yapabilirsiniz. Özel önlemlere veya yukarıda bahsedilen genel yöntemlere başvurmak zorunda değilsiniz.

Eğer bu, günlük rutininize eklenirse, yararlı olacak hızlı bir yoldur. Vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olur. Elbette, diğer yöntemlerle birleştirirseniz, daha iyi ve daha fazla sonuçlar verecektir.

Bu teknik, çok soğuk ve çok sıcak su arasında gidip gelmekten oluşur. Bu, duşta geçirdiğiniz süre boyunca saniyeler içinde yapılır.

Sıcak suda (tolere edebileceğiniz maksimum sıcaklık) 3-4 dakika harcamalısınız. Daha sonra, su sıcaklığını soğuyana kadar düşürün ve aynı süre boyunca soğuk suyun altında kalın.

Su sıcaklığının 40 derecenin üzerinde ve düşükte de 25 derece civarında olması gerek. Elbette, bunlar birkaç saniye için yapılmalıdır.

Kolayca kilo vermek ve vücudunuzun kalori ve yağ yakması için yardımcı olmanın yanı sıra, bu duşlar kan dolaşımına da yardımcı olacaktır.

Öte yandan, aşağıdakileri de tedavi edebilirsiniz:

  • Selülit
  • Hipertansiyon
  • Kas ağrısı
  • Aritmi

3. Masaj

sırta masaj yapılıyor

Kolayca kilo vermenin üçüncü yolu masaj yapmaktan (veya yaptırmaktan) oluşur. Amaç, yağları masaj yaparak hareket ettirmektir.

Masajlar vakum bardaklarıyla yapılabilir. Sıvı yağ masajı, esansiyel yağlar, rahatlatıcı tuzlar vs. de tercih edebilirsiniz.

Bu farklı masaj türleri aynı amacı paylaşmaktadır: vücudumuzun bazı bölgelerinde yerleşme eğilimi olan küçük yağ birikintilerini parçalamak. Bu bölgeler ise karın, basen, kol ve kalçadır.

Vakumlama veya küçük çimdiklerle yapılan bu masaj sayesinde, konsantre olunan bölgelerde dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olunur. Masajlar bağırsak hareketlerini de iyileştirebilir.

Bağırsak hareketlerinizi iyileştirmek, vücudunuzun gereksiz yağları gidermesine yardımcı olur. Bu tip masajlar evinizde veya bir spada yapmak için uygun olabilir.

Masaj seanslarının sistematik ve sürekli olması gerektiğini bilmelisiniz. Bu adımları izlerseniz kilo vermek kolay ve basit olacaktır.

Gördüğünüz gibi, kilo vermenin hemen başlayabileceğiniz kolay yolları vardır. Her şey irade ve iyi bir tutumdan ibarettir. Bunu yapabilirsiniz!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Ans AH., Anjum I., Satija V., Inayat A., et al., Neurohormonal regulation of appetite and its relationship with stress: a mini literature review. Cureus, 2018.
  • Ajjimaporn A., Chaunchaiyakul R., Pitsamai S., Widjaja W., Effect of cold shower on recovery from high intensity cycling in the heat. J Strength Cond Res, 2019. 33 (8): 2233-2240.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.