Kilo Vermek için Havuç, Portakal ve Maydanoz Suyu

Vitaminler açısından zengin olmasını bahane edip hiç bir zaman öğünleriniz yerine bu içeceği tüketmeyin. Bu diyetinize bir katkıdır, diyetinizin ana öğünü değil.

Doğal meyve suları gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor çünkü kendinizi aç bırakmadan sağlıklı biçimde kilo vermenize yardımcı oluyorlar. Genelde düşük kalorilidirler ve aynı zamanda vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve kilo vermek için diyetinize gerekli olan ana besleyici ögeleri sağlarlar.

Bugünün makalesinde sizlerle kilo vermenize yardımcı olacak havuç ve portakal suyu tarifini sunmak istiyoruz. Bu iki malzemenin kombinasyonu kilo vermeye yardımcı olurken genel sağlığınıza katkı sağlayacak temizleyici özellikler taşıyan bir içecek oluşturur. Haydi gelin biraz daha keşfedelim!

Doğal meyve suyu diyeti nasıl işler?

Havuç ve portakal vücudunuzda yağ birikimine sebep olan toksinlerin atılmasını sağlayan bolca antioksidan sağlar. Bu içeceğin diyetinize ne kadar yararlı olabileceğini anlamak için içeriğindeki malzemelerin özelliklerini bilmek yardımcı olacaktır.

Kilo vermek için havucun faydaları

havuçHavuç kilo vermek için en önemli yiyeceklerden biridir, çünkü iyi sindirime ve vücudun iyi işlemesi için atıklardan kurtulmasına yardımcı olur. Buna ek olarak havuç çok tatmin edicidir ve öğünler arasında aşırı kalori içeren atıştırmalıklar tüketmenin önüne geçmeye yardımcı olur.

Detoksu destekler, sindirme enzimlerini aktive eder ve vücudun atıklardan arınmasını kolaylaştırır. Ayrıca harika bir idrar söktürücüdür, idrar aracılığı ile böbreklerin aşırı sıvılardan arınmasına yardımcı olur. 

Vitamin ve mineraller açısından zengindir, düşük yağ ve kalori içerir, ayrıca da yüksek oranda su taşır. Havuç termojenik bir sebzedir, bu da vücudun daha çabuk kalori yakmasına ve kilo vermesine yardımcı olacağı anlamına gelir. Bu da yetmezmiş gibi, havuç içinde düşük glisemik endeks ve yüksek oranda beta-keratin, A vitamini ve potasyum içerir.

Kilo vermek için portakalın faydaları

portakal

Bu lezzetli meyve yıllardır bağışıklık sisteminizi geliştiren ve belli başlı hastalıklara karşı koruma sağlayan inanılmaz bir C vitamini kaynağı olarak sunulmaktadır. Ama portakal hakkındaki bir diğer enteresan gerçek ise içinde hücrelerin yenilenmesine, kardiyovasküler sağlığın gelişmesine ve cildin güzelleşmesine katkı sağlayan önemli antioksidanlar içeriyor oluşu.

Portakalların kilo vermenize nasıl yardımcı olacağını göstermek için, sindiriminizi geliştirmekte, toksinleri vücuttan atmakta ve karaciğerin düzenli işlemesine yardım etmekte ne kadar önemli olduğunu hatırlatmalıyız. Portakal asitler, antioksidanlar ve lifler içerir, bunlar ise metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur. 

Kilo vermek için havuç ve portakal suyunu nasıl hazırlayacaksınız?

Artık bu meyvelerin diyetinize katabileceği yararları bildiğinize göre, bunlardan yararlanmak için sizlere sunduğumuz basit hazırlama adımlarını takip ederek içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

port-hav-mayd

 • 2 portakal
 • 2 havuç
 • 1 bardak su (200 ml)
 • 1 demet maydanoz

Hazırlanışı

1

 • 1adım: Maydanozun yapraklarını ayırın.
 • 2. adım: Havuçları doğrayın.
 • 3. adım: Portakalları ikiye kesin.
 • 4. adım: Suyunu sıkın.

5

 • 5. adım: Havucu ve maydanozu miksere ekleyin.
 • 6adım: Bir kap su ve portakalların suyunu ekleyin.
 • 7. adım: İyice karıştırın.
 • 8. adım: Buz ile taze olarak servis edin.

Unutmayın!

Bu içeceğin amacı diyetinizi desteklemektir ama bir gecede fazla kilolarınızı eritecek mucizevi bir içecek değildir. Bunu diyetinize eklemek metabolizmanızı hızlandıracak ve kalori yakmanıza yardımcı olacak. Tüm faydalarından iyice yararlanmak için ideal olan bu içeceği boş mideye tüketmenizdir.

Hiç bir durumda bu içeceği düzenli öğünleriniz yerine tüketmeyin. Bir kez daha hatırlatalım, bu içecek diyetinize bir destek olmalıdır.