Kilo Vermeye Yardımcı Doğal Meyve Suyu

Kilo vermenize yardımcı olacak vitamin zengini bu içecek, yalnızca bir takviyedir. Kendinizi aç bırakıp asla bir öğün yerine tüketmemelisiniz.
Kilo Vermeye Yardımcı Doğal Meyve Suyu
Elisa Morales Lupayante

tarafından incelendi ve onaylandı. beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Kilo vermeye yardımcı doğal meyve suları gün geçtikçe daha da popüler hale geliyor çünkü bu içecekler kendinizi aç bırakmadan sağlıklı biçimde kilo vermenize yardımcı oluyor.

Genelde düşük kalorili olan bu tür içecekler vitaminler, mineraller, antioksidanlar bakımından zengindir ve kilo vermek için diyetinize gerekli olan ana besleyici ögeleri sağlar.

Bugünkü makalemizde sizlerle kilo vermeye yardımcı olacak havuç ve portakal suyu tarifini paylaşmak istiyoruz. 

Bu iki malzemenin kombinasyonu kilo vermeye yardımcı olurken genel sağlığınıza katkı sağlayacak temizleyici özellikler taşıyan bir içecek oluşturur. Haydi gelin nasıl yapıldığına bir göz atalım!

Kilo vermeye yardımcı doğal meyve suyu diyeti nasıl işler?

Havuç ve portakal vücudunuzda yağ birikimine sebep olan toksinlerin atılmasını sağlayan antioksidan maddeleri bol miktarda sağlar.

Bu içeceğin diyetinize ne kadar yararlı olabileceğini anlamak için içeriğindeki malzemelerin özelliklerini bilmek yardımcı olacaktır.

Havucun kilo vermeye faydaları

havuç
Havuç kilo vermek için en önemli yiyeceklerden biridir, çünkü iyi sindirime ve vücudun iyi işlemesi için atıklardan kurtulmasına yardımcı olur.

Buna ek olarak havuç çok doyurucudur ve öğünler arasında aşırı kalori içeren atıştırmalıklar tüketmenin önüne geçmeye yardımcı olur.

Detoksu destekler, sindirme enzimlerini aktive eder ve vücudun atıklardan arınmasını kolaylaştırır. Ayrıca harika bir idrar söktürücüdür yani idrar aracılığı ile böbreklerin aşırı sıvılardan arınmasına yardımcı olur.

Vitamin ve mineraller açısından zengindir, düşük yağ ve kalori içerir. Ayrıca da yüksek oranda su taşır.

Havuç termojenik bir sebzedir, bu da daha çabuk kalori yakmaya ve kilo vermeye yardımcı olduğu anlamına gelir. Üstelik düşük glisemik endekse sahip olup yüksek oranda beta-keratin, A vitamini ve potasyum içerir.

Kilo vermek için portakalın faydaları

portakal

Bu lezzetli meyve yıllardır bağışıklık sisteminizi geliştiren ve belli başlı hastalıklara karşı koruma sağlayan inanılmaz bir C vitamini kaynağı olarak bilinir.

Portakalın bir diğer ilginç özelliği ise hücrelerin yenilenmesine, kardiyovasküler sağlığın gelişmesine ve cildin güzelleşmesine katkı sağlayan önemli antioksidanlar içeriyor oluşu.

Portakalın kilo vermenize nasıl yardımcı olacağını göstermek için sindiriminizi geliştirmekte, toksinleri vücuttan atmakta ve karaciğerin düzenli işlemesine yardım etmekte ne kadar önemli olduğunu hatırlatalım.

Portakal faydalı amino asitler, antioksidanlar ve lifler bakımından zengindir. Bunlar ise metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla kalori yakmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur. 

Kilo vermek için havuç ve portakal suyunu nasıl hazırlamalısınız?

Artık bu meyvelerin diyetinize katabileceği yararları bildiğinize göre, bunlardan yararlanmak için sizlere sunduğumuz basit hazırlama adımlarını takip ederek içeceğinizi hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler

kilo vermeye yardımcı içecek
 • 2 portakal
 • 2 havuç
 • 1 bardak su (200 ml)
 • 1 demet maydanoz

Hazırlanışı

kilo vermeye yardımcı meyve suyu hazırlanışı
 • 1adım: Maydanozun yapraklarını ayırın.
 • 2. adım: Havuçları doğrayın.
 • 3. adım: Portakalları ikiye kesin.
 • 4. adım: Suyunu sıkın.
kilo vermeye yardımcı meyve suyu
 • 5. adım: Havucu ve maydanozu miksere ekleyin.
 • 6adım: Bir kap su ve portakalların suyunu ekleyin.
 • 7. adım: İyice karıştırın.
 • 8. adım: Buz ile taze olarak servis edin.

Unutmayın!

Kilo vermeye yardımcı bu içeceğin amacı diyetinizi desteklemektir. Bir gecede fazla kilolarınızı eritecek mucizevi bir içecek değildir.

Bunu diyetinize eklemek metabolizmanızı hızlandıracak ve kalori yakmanıza yardımcı olacak. Tüm faydalarından yararlanmak için bu içeceği boş mideye tüketmek daha iyi olacaktır.

Hiç bir durumda bu içeceği düzenli öğünleriniz yerine tüketmeyin. 

Bir kez daha hatırlatalım, bu içecek beslenmenizde bir destek olmalıdır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Sharma, K. D., Karki, S., Thakur, N. S., & Attri, S. (2012). Chemical composition, functional properties and processing of carrot-A review. Journal of Food Science and Technology. https://doi.org/10.1007/s13197-011-0310-7
 • Pons, E., Alquézar, B., Rodríguez, A., Martorell, P., Genovés, S., Ramón, D., … Peña, L. (2014). Metabolic engineering of β-carotene in orange fruit increases its in vivo antioxidant properties. Plant Biotechnology Journal. https://doi.org/10.1111/pbi.12112
 • Sharma, K. D., Karki, S., Thakur, N. S., & Attri, S. (2012). Chemical composition, functional properties and processing of carrot-A review. Journal of Food Science and Technology. https://doi.org/10.1007/s13197-011-0310-7
 • Charles, D. J. (2012). Parsley. In Handbook of Herbs and Spices: Second Edition. https://doi.org/10.1533/9780857095671.430

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.