Kilo Vermenize Yardımcı 8 Yemek Kombinasyonu

Arnavut biberi gibi baharatlı gıdaların, kapsaisin içeriği sayesinde kilo vermenize yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bu bileşim, metabolizmayı hızlandırmak ve yağ yakmak için oldukça ideal bir seçenektir.
Kilo Vermenize Yardımcı 8 Yemek Kombinasyonu
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Birçok durumda kilo vermek, sadece egzersiz yapmaya ya da dengeli bir diyeti takip etmeye bağlı değildir. Bazı yemek kombinasyonu ve özel gıdalar da bu konuda rol oynayabilir.

Bu makalede, sağlıklı bir şekilde kilo verme yolunda sizin için en uygun olacak seçeneklerden bahsetmek ve 8 yemek kombinasyonu paylaşmak istiyoruz.

Uyguladığınızda  farkı göreceksiniz!

Kilo verdiren 8 yemek kombinasyonu

1. Yumurtalı Sebzeler

Sebzeleri yumurta (özellikle haşlanmış yumurta) ile karıştırdığınızda lezzetli ve besleyici bir yemek elde edersiniz.

Yumurtalar karotenoidlerin emilimini arttırır. Bunlar sebzelere renklerini veren pigmentlerdir ve kilo verme diyetlerinde çok yardımcı olur.

Haşlanmış yumurta da, salatalarınıza eklemek için mükemmel bir bileşendir.

2. Ton balığı ve zencefil

zencefil içeren yemek kombinasyonu

Zencefil sağlıklı bağırsak geçişini kolaylaştıran ve iltihaba neden olan enzimleri bloke eden ve midenizin boşaltılmasını hızlandırmaya yardımcı olan bir besindir.

Ton balığı, karın çevresindeki yağ birikimini önleyen bir tür omega-3 yağ asidi içerir.

3. Tavuk ve Arnavut biberi

Tavuğu Arnavut biberiyle karıştırdığınızda, kilo vermek için mükemmel bir tarif elde edebilirsiniz.

Tavuk protein açısından zengindir ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur. Bu da, bir sonraki öğün esnasında tükettiğiniz kalorilerin sayısını azaltır.

Buna ek olarak, Arnavut biberi, yağ yakımını hızlandırmak ve iştahınızı azaltmak için mükemmel bir baharattır.

4. Kavun ve üzümler

kavun

Eğer meyveleri seviyorsanız, kavun ve üzüm kombinasyonunu rutininize eklemelisiniz çünkü bu yemek kombinasyonu, kilo verme sürecini hızlandıracaktır.

Kavun, sıvı tutulmasını önleyen doğal bir idrar söktürücü yiyecektir.

Öte yandan üzümler, yağ birikimini azaltmaya yardımcı olan güçlü antioksidanlar (resveratrol dahil) içerir.

Bu nedenle bu meyveler birlikte şişkinlik ve sıvı tutulmasını önlemek için ideal bir kombinasyondur.

5. Ispanak ve avokado yağı

Bir yandan, avokado yağı kolesterol düzeylerinizi geliştirmeye yardımcı olacaktır. Artı, aynı zamanda potasyum gibi minerallerin yanı sıra B ve E vitaminlerini de içeren mükemmel bir besindir.

Öte yandan, ıspanak daha tok hissetmenize neden olacaktır. Ayrıca yemek tariflerine çok az kalori ekleyen bir bileşendir.

6. Mısır ve bakliyat

mısır

Mısır ve baklagilleri (fasulye gibi) karıştırdığınızda, bel bölgenizi inceltmeye yardımcı olacak başka bir harika yemek kombinasyonu elde edersiniz.

Haftada bir kez bakliyat içeren diyetler, aynı kalori miktarına sahip ancak bakliyat içermeyen bir diyetten kilo vermek adına daha etkilidir.

Mısır, vücudunuzun tükettiği kalorinin ve glikozun çoğunu emmesine neden olan güçlü kuvvetli bir nişasta içerdiği için zayıflama sürecine katkıda bulunur.

7. Patates ve biber

İster inanın ister inanmayın, patates tam tahıllardan daha tatmin edicidir ve aynı zamanda daha fazla potasyum içermektedir.

Ancak onları tereyağı ya da diğer çeşniler olmadan kaynatılmış ya da kavrulmuş olarak tüketmek en iyisidir.

En iyi seçenek onları biber ile tatlandırmaktır: kilo almaktan kaçınmak adına yeni yağ hücrelerinin oluşumuna müdahale etmeye yardımcı olurlar.

8. Kahve ve tarçın

kilo verdiren yemek kombinasyonu

Tarçın, antioksidan bakımından zengin ve karın bölgesi yağlarının azaltılmasından sorumlu olan bir baharattır.

Kahve, iştahınızı azaltmanız konusunda size yardımcı olabilir. Biraz kilo vermek istiyorsanız tarçın içeren bir fincan kahve ile güne başlamaktan daha iyi bir yol yoktur.

Diğer öneriler

Buna ek olarak, aşağıdakileri içeren yiyecekleri asla bir araya getirmemek çok önemlidir:

 • Proteinler ve karbonhidratlar
 • Proteinler ve nişastalar
 • Nişastalar ve şekerler
 • Şekerler ve yağlar
 • Meyveler ve şeker

Bu kuralları izlediğinizde, bel bölgenizi inceltirken daha sağlıklı ve daha dengeli bir diyete sahip olursunuz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Manson JE, Cook NR, Lee IM, Christen W, Bassuk SS, Mora S, Gibson H, Gordon D, Copeland T, D’Agostino D, Friedenberg G, Ridge C, Bubes V, Giovannucci EL, Willett WC, Buring JE; VITAL Research Group. Vitamin D Supplements and Prevention of Cancer and Cardiovascular Disease. N Engl J Med. 2019 Jan 3;380(1):33-44.
  • Calder PC. Omega-3 fatty acids and inflammatory processes: from molecules to man. Biochem Soc Trans. 2017 Oct 15;45(5):1105-1115.
  • Aguirre L, Fernández-Quintela A, Arias N, Portillo MP. Resveratrol: anti-obesity mechanisms of action. Molecules. 2014 Nov 14;19(11):18632-55

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.