Kırışıklıklar için Ev Yapımı Elma, Üzüm ve Aloe Maskesi

28 Temmuz, 2017
Kırışıklık tedavisinde yardımcı olabilecek ve doğal, kolay ve uygun fiyatlı bir yüz maskesi mi arıyorsunuz? Bu harika yüz maskesinden başka bir yere bakmayın!

Güneşe düzenli maruz kalma, çevresel kirlilik ve kötü yaşam tarzları, erken yaşlanmanın başlangıcını önemli derecede etkileyebilecek faktörler arasındadır. Buna karşı çözüm olan elma ve üzüm içerikli aloe vera maskesi nasıl yapılır yazımızda siz anlatacağız.

Cildiniz zamanla kalitesini kaybeder. Bununla birlikte, kadınlar daha gençken, yüzlerinde ince çizgilere ve küçük kırışıklıklara dikkat etmeye başlarlar. Sorun şu ki, birçoğu bu konuda nasıl davranacağını bilmez ve durumun daha fazla gelişmesini önlemek için bazı temel bakım seçeneklerini göz ardı edebilir.

Kozmetik endüstrisi, cildi yenilemek ve korumak için kozmetik ürünler anlamında geniş bir yelpaze sunmasına rağmen, herkes ekonomik olarak bunları karşılayamıyor.

Neyse ki, ucuz ve istenmeyen yan etkiler olmadan mükemmel sonuçlar sağlayan tamamen doğal alternatifler bulunmaktadır. Sahip olduğunuz seçenekler arasında ilginç bir maske var. Bunu elma, üzüm ve aloe vera ile hazırlayabilirsiniz; özellikleri, cildinizi derinlemesine besler ve lekeleri azaltır.

Ev yapımı elma, üzüm ve aloe vera maskesi

Ev yapımı yüz maskeleri, cildin görünümünü korumak, cildi beslemek ve canlandırmak için en iyi seçeneklerden biri haline geldi. Organik maddelerle hazırlanan ve agresif kimyasallar içermeyen bu ürünler, kırışıklıkları önlemeye yönelik, sağlıklı ve uygun fiyatlı bir alternatiftir.

Bugünkü makalemizde, ince kırışıklıkları, yaş lekelerini ve diğer görünür lekeleri azaltacak nemlendirici ve besleyici zengin maddelerle hazırlanan bu tarifi sunmak istiyoruz.

Ayrıca bakınız: Güne Doğru Başlamak için 7 Yeşil Elmalı Smoothie

Elmaların yararları

yeşil elma

Elmalar, yüksek miktarda su ve fitokimyasal maddeler içerdiği için öne çıkan bir meyvedir; bunlar cilt bakımı ve yenilenmesi söz konusu olduğunda gerekli olan iki temel bileşiktir.

Bunları topikal olarak uygulamak, ölü hücreleri azaltır ve serbest radikallerin olumsuz etkilerine karşı koruyucu bir bariyer oluşturur. Buna ek olarak, elma tüm cilt tipleri için uygun olan bir nemlendiricidir.

Üzümün yararları

Üzümdeki antioksidanlar ve C vitamini, cildinizi serbest radikallerin zararlı etkilerinden korumada önemli bir rol oynar. Erken yaşlanmanın etkilerini azaltmak için hücresel aktiviteyi uyaran resveratrol, E vitamini ve mineraller içerir.

Aloe vera’nın yararları

aloe vera

Aloe vera yapraklarının içindeki jel cilt bakımı için en iyi doğal ilaçlardan biridir. Aloe vera, hücresel onarım ve cilt yenilenmesini destekleyen bol miktarda su, antioksidan ve diğer gerekli besin maddelerine sahiptir.

Yanıklar, sivilceler ve yaşlanma sürecini hızlandırabilecek diğer cilt hastalıklarının tedavisi için önerilir. Aloe aynı zamanda doğal bir nemlendirici görevini üstlenir ve cildinizin pH seviyesini ayarlamanıza yardımcı olur. Ayrıca aşırı kurulukla mücadele eder.

Elma, üzüm ve aloe vera maskesi nasıl yapılır?

elma püresi

Bu ev yapımı maskenin hazırlanması çok basittir ve fazla zaman almaz. Bununla birlikte, kullandığınız tüm malzemeler tamamen organik olmalıdır, çünkü diğer ürünler aynı miktarda besleyici maddelere sahip olmayabilir.

Buna ek olarak, etkilerin hemen görülmeyeceğini unutmayın – en iyi sonuçları elde etmek için düzenli olarak uygulanması gerekir.

Malzemeler

 • 1 yeşil elma
 • ¾ bardak üzüm (100 g)
 • ½ bardak aloe vera jeli (100 gr)

Talimatlar

 • Elmayı dilimleyin, tohumları alın ve miksere ekleyin. Kabuğuyla beraber püre olana kadar karıştırın.
 • Üzümleri yıkayıp küçük parçalara ayırın.
 • Aloe vera jeli ile miksere ekleyin.
 • Yoğun ve homojen bir macun elde edilinceye kadar karıştırın.
 • Ardından, cam bir kavanozun içine dökün ve buzdolabında saklayın.

Nasıl uygulanır?

 • Gece, makyajınızı temizledikten sonra maskeyi yüzünüzün, boynunuzun ve göğsünüzün her yerine incecik sürün.
 • Tedavi etmek istediğiniz alanları örtün ve 20-30 dakika bekletin.
 • Bu süre geçtikten sonra, ılık su ile durulayın ve cildinizi yumuşak bir bezle kurutun.
 • Kalan ürünü buzdolabınıza en fazla üç gün süreyle saklayabilirsiniz.
 • Bu uygulamayı haftada en az üç kez tekrarlayın.
 • Bu bileşenler tipik olarak herhangi bir tepkimeye neden olmamasına rağmen, her yere uygulamadan önce yüzünüzde ya da boynunuzdaki küçük bir alanda test etmek en iyisidir.

Böylelikle, tüm malzemelerin cildiniz için uygun olduğundan emin olabilirsiniz. Bunu denemeye için hazır mısınız?