Koltuk Altı Yağlarından Kurtulmak İçin Egzersizler

Koltuk altı yağlarınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız, bu listede verilen egzersizleri uygularken tutarlı olmanız gerekir çünkü sonuçları görmeniz biraz zaman alabilir. Egzersizlerin faydalarını en üst seviyeye çıkarmak için onları kardiyovasküler rutinler ile birleştirebilirsiniz.
Koltuk Altı Yağlarından Kurtulmak İçin Egzersizler

Tarafından yazılmıştır Raquel Lemos Rodríguez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Koltuk altı bölgenizde biriken yağlar, görüntü olarak hoş olmadığı kadar rahatsız edici de olabilir. Bu problemin üstesinden gelmek için, koltuk altı yağlarından kurtulmak için başvurabileceğiniz birtakım egzersizleri sizlerle paylaşacağız.

Koltuk altı bölgemizdeki yağlar gizlenebilir olsa da, onları ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapmalı ve bu problemi endişe listemizden çıkarmalıyız. Bugünden başlayarak onları nasıl yok edeceğinizi, bu yazı aracılığıyla öğrenin.

Koltuk altı yağlarından kurtulmak için egzersizler

Bu yazıda, koltuk altı yağlarından kurtulmak için önerilen bazı egzersizleri inceleyeceğiz. Bu egzersizler evde uygulayabileceğiniz, oldukça basit hareketlerden oluşmaktadır.

Bazı egzersizler dambıl gerektirir. Eğer sizde yoksa, dambıl yerine kum torbası ya da su şişesi kullanabilirsiniz.

1. Diz üzerinde şınav

Bu egzersiz, vücudumuzu dizlerimizle desteklememiz ve kollarımızı bükmek için kendi ağırlığımızı kullanmamız dışında şınav çekmeye benzer; sonrasında bedenimizi kollarımız yardımıyla tekrar yukarı iteriz.

Bunun yanı sıra, bu egzersizi biraz daha zor hale getirmek için bazı ögeler ekleyeceğiz.

 • Yukarıda açıklandığı gibi 10 ya da 12 adet şınav çektikten sonra bacaklarınızdan birini uzatın.
 • Hareketi tekrarlayın; sonra diğer bacağınızı uzatın ve öteki bacağınızı kullanarak kendinizi destekleyin.
 • Paylaşmak istediğimiz son varyasyon, yeni başlayanlar için geçerli değildir. Her iki bacağınızı da uzatın ve normal şınav çekin. Ne kadar aşağı inerseniz o kadar iyidir.
 • İster diz üzerinde şınav çekin ister normal, göğüs bölgenizle yere dokunmaya çalışın.

2. Yanal göğüs açış

ağırlıkla egzersiz yapan insanlar

Koltuk altı yağı yakma egzersizleri listesindeki ikinci alıştırma, ideal bir eğime sahip bir bankı içerir. Ayrıca dambıla da ihtiyacınız olacaktır.

Eğimli bir bank elinizde yoksa, bu egzersizi, egzersiz topu üzerinde de yapabilirsiniz.

 • Eğimli bank üzerine uzanın ve kollarınızı ellerinizde birer dambıl, yan taraflara doğru açın.
 • Kollarınız tamamen düz değil, aksine hafif bükülü halde olmalıdır.
 • Başlangıç ​​pozisyonuna geri dönün. 12 tekrar içeren 3 set yapın.

3. Dambıl ile eğilerek yana açış

Bu egzersiz için de dambıl kullanmanız gerekir.

 • Başlangıç olarak, bacaklarınız arasında biraz boşluk bırakarak dik durun. Biraz öne doğru eğilin.
 • Yarı bükülmüş kollarınızla, sanki uçmaya çalışıyormuş gibi, her iki tarafta da dambılları havaya kaldırın. Hareketi kollarınızda hissetmelisiniz. Boynunuzda herhangi bir gerginlik olmamalıdır.
 • Bu egzersizi aynı zamanda bir banka oturup öne doğru hafifçe eğilerek de yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ayakta yaparken etkisi çok daha fazladır.
 • 12 tekrardan oluşan 3 set yapmayı deneyin.

4. Omuz yana açış

küçük ağırlıklarla egzersiz

Dördüncü koltuk altı yağı yok etme egzersizi de dambıl içeriyor. Bu egzersizi ayakta durarak ya da oturarak yapabilirsiniz. Bununla birlikte, kollarınızı kaldırırken her iki tarafta için de alana ihtiyacınız olacaktır.

Her iki elinizle de bir dambıl tutarak, kollarınızı omuz yüksekliğinde kaldırın. Sadece kollarınızı hareket ettirmelisiniz. Omuzlarınız hareket etmemeli ve boynunuzda herhangi bir gerginlik hissetmemelisiniz.

Bu zor bir egzersiz olduğu için 7 ila 10 tekrar içeren 3 setle başlayabilirsiniz. Zamanla, 12 tekrara kadar çıkmayı deneyebilirsiniz.

5. Yanal plank

Listemizde bulunan son egzersiz yaygın bilinen plank gibi, sadece yanal.

 • Yanal plank yapmak için, bir yanınıza yatın. Kendinizi kolunuzun ön kısmıyla destekleyin ve belinizi kaldırın.
 • Vücudunuzu düz bir çizgi halinde tutmaya çalışın ve belinizi alçaltmayın. Diğer elinizi kalçanıza yerleştirin.
 • Bu pozisyonda mümkün olduğunca uzun süre kalmaya çalışın. 3 kez tekrarlayın ve diğer yanınızla deneyin.

Koltuk altı yağları çok rahatsız edici olabilir

Bu bölgedeki yağlar oldukça rahatsız edici olabilir. Eğer askısız bir bluz giymeye çalışırsak ya da sadece sutyen giydiğimiz zaman bile bu yağların sıkışıp kötü bir görüntüye neden olduğunu fark ederiz.

Koltuk altı yağlarından kurtulmak adına bu listede verilen egzersizler harikadır. Bununla birlikte, bunları aynı zamanda bazı kardiyovasküler egzersizlerle birleştirmeniz de gerekir.

Değişikliklerin bir gecede gerçekleşmediğini unutmayın. Her egzersizi daha fazla tekrara çıkarak ve daha çok ağırlık ekleyerek yapmak, zaman, azim ve küçük adımlar gerektirir…

Bunu  siz de başarabilirsiniz!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.