Kör Eşine Sevgi Göstermek İçin 1000 Çiçek Eken Adam

Aşk için yaptığımız şeyler bazen gerçekten inanılmazdır. Bazı çiftler vardır ki yıllar sonra bile hala birbirlerine olan sevgilerini göstermek için uğraşıp ilişkilerini mutlulukla doldururlar.
Kör Eşine Sevgi Göstermek İçin 1000 Çiçek Eken Adam

Son Güncelleme: 21 Şubat, 2019

Bu tarz bir çifte en iyi örneklerden birisi dünya çapında kör karısına olan sevgisini göstermek için yaptığı ile bilinen Japon bir çiftçi. Biricik karısının tadını çıkarabilmesi için 2 yılını vererek muazzam bir çiçek bahçesi yarattı. Bu hikaye ilk olarak ortaya dünya çapında milyonlarca kişinin izleyip yorup yaptığı bir Youtube videosu olarak ortaya çıktı.

Hikaye…

bahce

Japonya Miyazaki Shintomi’de Bay ve Bayan Kuroki, son dönemlerde turistlerin de ilgisini çekmeye başlayan muazzam bir çiçek bahçesinde yaşıyorlar. Bahçenin özel mülk olmasına rağmen, hem bahçenin güzelliğini görmeye hem de bu iki yaşlı çifçinin hikayesini dinlemeye senede yaklaşık 7000 ziyaretçi geliyor.

Tüm bu hikaye 1956’da çiftimiz evlenip hayatlarının gerisini geçirmek üzere yeni evlerine taşındığında başladı. İki çocukları olan çift yıllarca mutlu bir şekilde yaşadı. Ne yazık ki yıllar içerisinde Bayan Kukori’nin sağlığı kötüleşmeye başladı. Şeker hastalığı nedeniyle ciddi bir görüş sorunu yaşayan Bayan Kuroki sonunda kör oldu.

Bu rahatsızlık tüm aileyi derinden etkiledi. Depresyona giren Bayan Kuroki uzun süre, mecbur kalmadığı takdirde evden çıkmayı reddetti. Bu duruma üzülen ve karısını neşelendirmek isteyen Bay Kuroki, karısını tekrar gülümsetmek için bir yol aramaya başladı.

Bu yazımızı da okuyun: Sarılmanın İyileştirici Gücü

cicek

Aklına, aşık olmuş her erkeğin sevdiği kadına bir noktada mutlaka vermiş olduğu bir hediye geldi: çiçekler. Ancak bir demet çiçeğin yeterli olmayacağını biliyordu. Evlerinin etrafındaki tepeleri de kendi avantajına kullanan bay Kuroki, güzel ve yoğun kokusu ile bilinen Shibazakura çiçeğinin tohumlarını ekmeye başladı.

Kokusunun karısını dışarı çıkmaya ikna edip etmeyeceğini görmek için bir tarla dolusu çiçek ekti. Bu fikrinin işe yarayacağını anladıktan sonra, iki yılını buna adayarak tüm bahçelerini çiçeklerle kapladı.

Bayan Kuroki 30 yıl önce kör olmuş olsa da, bu onun kocasının yaptığı bu muhteşem bahçenin tadını çıkarmasını engellemedi. Artık tüm gün kendisini eve kapatmak yerine her gün kocası ile dışarı çıkıp yeni bir günün ve çiçeklerin harika kokusunun keyfini çıkartıyor.

Bu hikaye Youtube’da yayınlandıktan sonra Bay Kuroki ile dünya çapında pek çok kişi röportaj yaptı ve bu inanılmaz sevgi gösterisi tüm dünyaya yayıldı.

İlginizi çekebilir ...
Sevgi Hakkında 4 Budist Öğreti
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Sevgi Hakkında 4 Budist Öğreti

Budizmin bize sunduğu sevgi kavramı, edebiyat ve film dünyasının sunduğu, bazen yanlış anlaşılabilen klasik romantik aşktan farklıdır.