Kutlamanız İçin Üç Düğün Menüsü Seçeneği

Herkesi memnun etmek pratik anlamda imkansızdır. Bundan dolayı, düğün menünüz ne kadar çeşide sahipse bütün misafirlerinizin yemekten keyif alma ihtimali o kadar artacaktır.
Kutlamanız İçin Üç Düğün Menüsü Seçeneği

Tarafından yazılmıştır Virginia Martínez

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Düğün gününüz için organize etmeniz gereken binlerce şey vardır. Davetiyeler, elbiseler, mekan, bütçe, müzik ve daha niceleri. Bunların hepsi arasında en önemlilerinden birinin düğün menüsü olduğu söylenebilir. Hatta, bu menü misafirlerinizin en çok hatırlayacağı şeylerden bir tanesi olacaktır.

Bundan dolayı, bu yazımızda size düğününüz için üç menü seçeneği göstereceğiz. Hem yemeğinizin, hem de resepsiyonunuzun başarılı geçeceğini umuyoruz.

Düğün Menüsü

Düğün sadece başka bir öğün yemek değildir. Bunun aksine, son derece özel bir gündür. Şüphesiz ki anlam doludur. Kutlamalar, mutluluk ve iyi arkadaşlar ile dolu eşsiz bir gündür. Bu açıdan, bu gün ile ilişkili olan her şey de özel olmalıdır.

Bundan dolayı, özel bir düğün menüsü yaratmalısınız. Düğününüz her gün olan bir şey değildir, bundan dolayı zarif bir şekilde giyinmiş olan misafirleriniz de zarif, özel ve harika şeyleri hak ederler. Bu, çatal bıçak takımlarının ve masaların düzeninden tutun menüyü sona erdirecek tatlıya kadar geçerlidir.

Ancak, eğer bütçeniz kısıtlıysa ya da havalı yiyecekleri sevmiyorsanız endişelenmeyin. Önemli olan şey düğününüzün sizi yansıtması ve özel olmasıdır.

Düğün Menüsü Seçimi

Bir masada yan yana oturan gelin, damat ve düğün misafirlerinden biri.

Bir kere menünüzü seçtikten sonra, birçok düğün salonu gelin ve damadın farklı menülerin tadına bakabilmesi için etkinlikler düzenler. Diğer yandan, aynı şeyi catering şirketleri kullanmanız durumunda da yapabilirsiniz.

Ancak bunu yapmadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler vardır:

  • Yemek öğlen yemeği mi akşam yemeği mi olacak.
  • Mekan neresi: açık hava, bir restoranda, plajda vb.
  • Yılın zamanı.
  • Damat ve gelin gelip herkes masalara oturana kadar misafirlerinize atıştırmalık bir şey ya da kokteyl ikram edecek misiniz.
  • Meze ve ana yemekler arasındaki bekleme süresi.
  • Misafirlerin ihtiyaçları ve tercihleri (çocuklar, yetişkinler, gıda alerjileri vb.).

Genel olarak herkesin iyi vakit geçirebilmesi ve gece boyunca dans edebilmesi için gereken enerjiyi toplayabilmesi için çeşitli bir düğün menüsü düzenlenmesi önemlidir!

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Düğününüz İçin En İyi Mevsimi Seçmek

Birinci Seçenek: Açık Havada Bir Tadım Menüsü

Açık havada el ele duran bir gelin ve bir damat.

Eğer bir açık hava düğünü yapmakta karar kıldıysanız açık büfe yapmak iyi bir seçenektir. Ana fikir ortadaki büyük bir masanın üzerinde birçok yemek bulunmasıdır. Bu şekilde misafirleriniz en çok sevdikleri şeyleri seçerek kendi tabaklarını yaratabilirler.

Bu durumda, menü belirli değildir. Bununla birlikte, masada ne kadar fazla farklı yiyecek varsa insanları miktar ve kalite açısından memnun etmek de o kadar kolay olacaktır.

İkinci Seçenek: Favori Yemeklerinizden Oluşan Bir Menü

Bir düğün için hazırlanan yemek masası.

Eğer herkesi memnun etmenizin imkansız olduğunu düşünüyorsanız o zaman çiftin favori yiyeceklerini içeren zarif ve orijinal bir menü sunmak en iyi seçenek olabilir.

Zevkleriniz arkadaşlarınız ve ailenizin zevklerinden elbette o kadar da farklı olmayacaktır, böylece herkes mutlu olacaktır. Ve eğer bu konuda fikir farklılığı gerçekleşirse bu seçeneğin sizi bu özel gününüzde özellikle mutlu etmiş olduğu konusunda misafirlerinize garanti verebilirsiniz.

Bu yazımıza da bir göz atın: Büyük Gününüz için 10 Güz Düğünü Fikri

Üçüncü Düğün Menüsü Seçeneği: Gurme Bir Menü

Bir düğün için yemek tabağı hazırlayan biri.

Çoğu restoran ve prestij sahibi catering şirketi aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli gurme menüler sunar. Bu tip bir düğün menüsü ile misafirlerinize kesinlikle lükslük ve zariflik göstermiş olacaksınız.

Yemeklerin özgünlüğü ve inceliği, garsonların nezaketi ve çatal bıçak takımları ve masa örtülerinin güzelliği arasında misafirlerinizi etkileyeceksiniz. Elbette, bütün bunlar kesinlikle daha pahalıya mal olacak.

Bu tip bir menü söz konusu olduğunda hiçbir ayrıntıyı unutmamak önemlidir. İçeceklerden en sonunda ortaya çıkacak olan tatlıya kadar her şey mükemmel bir şekilde uyum içerisinde olmalıdır.

Ek olarak, çeşitlere sahip olan menüleri de seçebilirsiniz. Bu şekilde, farklı damak tatları ya da gıdasal problemleri olan konuklarınız için de menünüzde bir şeyler olacak.

Büyük Gününüzün Hakkını Verin

Durum ne olursa olsun, en önemli olan düğün gününüzün tam olarak bu olması: sizin gününüz. Elbette herkesi memnun edemezsiniz. Bundan dolayı, kendi mutluluğunuza odaklanmak ve evliliğinizi en iyi şekilde kutlamak en iyisidir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.