Lavabo Alanını Yenilemek İçin Fikirler

Lavabo alanını yenilemek, evinizi daha şık hale getirmek için harika bir fikirdir. Bunu yapmanın basit, ucuz ve - en önemlisi - harika görünen birçok yolu vardır. Bazı ipuçları için bu makaleyi okuyun!
Lavabo Alanını Yenilemek İçin Fikirler

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

İnsanlar yanlış bir şekilde, lavabo alanını yenilemek gibi tadilatlar yapmanın çok maliyetli olduğuna inanıyor. Tabii ki pahalı bir tasarımcı kiralarsanız durum başka… Ancak kendi başınıza etkili, modern ve ekonomik değişiklikler yapabilirsiniz.

Yeni tasarım moda trendleri bugünlerde çok popüler. Şaşırtıcı, dikkat çekici ve düzenli bir ortam yaratırlar. Her gün yeni dekorasyon fikirleri bu şekilde ortaya çıkıyor ve eviniz aynı zamanda bu yeni tarzları keşfetme yeri.

Evin en önemli kısımlarından biri olduğu için lavabonun yenilenmesi ilginç bir deneyimdir. Günlük kişisel hijyene yönelik alanlardan biri olarak her zaman temizlik duygularını iletmesi esastır.

Bazı fikirler için okumaya devam edin!

Lavabo alanını yenilemek için beş fikir

Lavabo alanını yenilerken dikkate alınması gereken ilk adım hazırlıktır. Bu aşama, hangi unsurları sevmediklerini analiz etmek ve karar vermek isteyenler ve en kısa sürede değiştirmek isteyenler için çok önemlidir.

Aynı şekilde, kullanılacak tekniklerin yanı sıra eklenecek yeni öğeleri ve doğru yerleşimi tanımlamanız gereken andır. Tüm ayrıntıları düşünmenize ve elde etmek istediğiniz sonucun net bir zihinsel şemasını oluşturmanıza olanak tanıyan bir plan yapmak çok önemlidir.

Zevklere ve üzerinde çalıştığınız mekanlara bağlı olarak her türlü fikir vardır. Lavabo alanını yenilemek basitten aşırı detaycılığa kadar değişebilir.

Lavabo alanında el yıkama

Bu, genel olarak temizlik ile ilişkilendirilen bir alandır, bu nedenle tasarımın bu yönde yönlendirilmesi gerekir. Bu satırlardaki bazı yararlı ipuçlarına bir göz atalım.

1. Duvarı boyayın

Sadece cephenin rengini değiştirmek, göze çarpan değişiklikler üretmek ve lavabo alanınıza bir dokunuş katmak için bir başlangıç ​​olabilir. Sebepler çoktur, ya mevcut boyanın iyi görünmemesi ya da piyasada banyonuzun bu yapısı için daha iyi bir seçim olan yeni ve harika bir renk olması.

Burada dikkate alınması gereken belirleyici nokta, durumunu garanti eden ve nem gibi etkenler sonucunda bozulmayacak olan kaliteli boya seçmektir.

2. Lavabo alanını yenilemek için seramik karoların boyanması

Duvarın rengiyle ilgili bir problem yaşamadığınız, ancak eskimiş veya eski moda karolardan hoşlanmadığınız zamanlar vardır. Dahası, çok kötü bir durumda olmayabilirler ve çoğu zaman onları gerçekten değiştirmek istemezsiniz. İyi haber şu ki, lavabo alanını tamamen aynı fayanslarla yenilemek için bazı yenilikçi alternatifler var.

Bu basit ve etkili bir yoldur: Tek yapmanız gereken onları boyayarak onlara yeni bir hayat vermektir.

Boyanın tutması için önce zımparalayıp ardından sırlı bir ürünle boyamalısınız. Son olarak, fayanslar arasındaki harcı temizleyin. O halde boyamaya hazırsınız!

3. Yapışkanlı karoların döşenmesi

Bir süredir mevcut olan karoları yenilemenin kolay bir yolu yok. İşte bu yüzden benzersiz bir tasarım sağlayabilecek ucuz bir alternatif var: yapışkanlı karolar.

Bu, karoları boyama sistemini çok karmaşık bulan veya değişimin düşündükleri için yeterince radikal olmadığını düşünenler için iyi bir seçimdir. Piyasada kombinlemek için farklı renk ve desenlerde yapışkan karolar mevcuttur.

Yapıştırıcının cilalı ve homojen bir şekilde yapışması için önce duvarı temizlemelisiniz. Ardından, sadece plastik filmi çıkarın ve yeni stil karo gibi görünecektir. İki seçenek var: tüm duvarı kaplayanlar ve tek seferde tek kare yapıştırılanlar. Favorinizi seçin!

4. Lavabo alanını yenilemek için duvar kağıdı

Tamam, öyleyse karolar size göre değil. Bu yeni duvar kağıdı tekniğini beğenebilirsiniz. Tüm duvarı kaplayabilir ve boyanın yerini alabilir. İnsanlar, desenler mekanı statik değil daha modern gösterdiği için bu seçeneğe yöneliyorlar.

Ayrıca bu fikir, evin içindeki belirli yerleri canlandırmanıza ve diğer doku türleriyle orijinal bir stili yeniden yaratmanıza yol açar. Vinil duvar kağıdı, nemden koruduğu ve temizlenmesi kolay olduğu için lavabo alanına yerleştirilmesi önerilen malzemedir.

aynalı banyo
Küçük nesneler ve süslemeler, lavabo tasarımının bir parçasıdır ve nihai sonuç için önemlidir.

5. Lavabo alanlarında mobilya ve aksesuarlar

Mobilya gibi temel unsurları göz önünde bulundurarak da yenilik yapabilirsiniz. Büyük değişiklikler yapmadan yenilemeye mi çalışıyorsunuz? Öyleyse aynı öğeleri koruyun ve yeni bir stile uyacak şekilde boyayın. Bununla birlikte, gerçekten büyük bir değişiklik istiyorsanız, o zaman bazı yeni mobilyalar ekleyin; piyasada çok sayıda uygun fiyatlı parça var.

Mekanınıza görsel bir dokunuş kattığı için aksesuarları küçümsemeyin. Aynalar, raflar, şifonyerler ve havlular bu özel dokunuşu ekleyebilir ve ayrıca etrafındaki renkleri güzelleştirebilir.

Lavabo alanının yenilenmesi planlama gerektirir

Lavabo alanını yenilemek için son önerilerden bazıları şunlardır:

  • Harika bir fikir seçmek için evin diğer fertleri ile bir toplantı yapın ve ardından bütçenizi ayarlayın ve planlı bir şekilde uygulayın.
  • Genel olarak satın alınan ürünlere ve lavabo alanına zarar vermekten kaçınmak için teknik tavsiye alın.
  • En büyüğünden en küçüğüne kadar her ayrıntıya dikkat edin. İyi tasarımın anahtarı budur.
  • Alanınız izin veriyorsa aynı anda birkaç fikir yürütün. Örneğin, kombinasyonu beğenirseniz, vinil duvar kağıdını boyalı fayanslarla birlikte uygulayabilirsiniz.

Umarız bu ipuçlarını beğenmişsinizdir!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Gibbs, Jenny, and Simon Osborne. Diseño de interiores: Guía útil para estudiantes y profesionales. Editorial Gustavo Gile, SA, 2006.
  • GUTIÉRREZ, PALOMA MIGOYA. “El color en el diseño de interiores.” CSIF Revistas (2010): 1-10.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.