Masa Süsü: En Uygun Kendin Yap (DIY) Fikirleri

Özel etkinlikler için masa süsü olmazsa olmazdır. Bugün, size, evde her çeşit materyali kullanarak masa süsü yapma fikirlerini göstermek istiyoruz.
Masa Süsü: En Uygun Kendin Yap (DIY) Fikirleri

Tarafından yazılmıştır Antonella Grandinetti

Son Güncelleme: 09 Ağustos, 2022

Önümüzdeki haftalarda küçük bir buluşma ayarlamayı planlıyorsanız, masa süsü yapmak ile ilgili bu yazımız ihtiyacınız olan şey! Uygun fiyatlı, orijinal ve güzel bir masa süsü yapmak için size bazı fikirler vereceğiz. En iyisi de, evde olan malzemelerle bunları yapabilecek olmanız!

Masa Süsü Nasıl Yapılır?

Bir evi dekore etmek için biraz yaratıcılık ve pratik zeka yeterlidir. Aşağıdakilerden birini seçin ve eğlenin!

1. Masa Süsü: Çiçekli Sulama Kabı

sulama kabında çiçekler

Renkli ve doğal bir masa süsü mü arıyorsunuz? O zaman bunu seçin. Sulama kabına çiçekler koymak masanızı harika göstermek için yeterli olacak. Rahat bir görünüm için büyük, renkli çiçekler kullanın.

2. Masa Süsü: Çiçek ve İp Dolu Bir Kavanoz

Evinizdeki kavanozları atmayın. İçini su ve çiçekle doldurun. Ek olarak, kavanozun ağzını dekore etmek için bir ip de kullanabilirsiniz.

3. Kilerdekilerle Masa Süsü

Kilerinizde pirinç, fasulye veya başka çekirdekli bir şeyler var mı? Bir kavanozu en sevdiğiniz malzemelerle doldurun. Örneğin, önce pirinci, ardından da tohumları dökün. Bu şekilde, renkli ve katmanlı bir etki elde edeceksiniz. Üstüne de çiçek koyun, işte hazır!

4. Bardakta Çiçek

3 yazan kupada çiçekler

Misafirleriniz gelmek üzere ve sizin henüz bir masa süsünüz yok. Endişelenmeyin, masanın üzerine ilginç bir fincan ve altına da tabağını koyun ve içine bir buket çiçek ekleyin! Evde olan tüm kullanılmamış bardakları düşünün. Hepsi de harika olacaktır!

5. Aşırı Basit Masa Süsü

Bizim favori uygun fiyatlı masa süslerimizden bir diğeri de kadehe veya uzun bir bardağa çiçek koymak. Sadece minimalist değil, aynı zamanda oldukça güzel.

Bu yazıyı da beğenebilirsiniz: İyi Eşya Dizaynı İçin 6 Moda Hilesi

6. Meyve

Meyveli bir masa süsüne ne dersiniz? Bu stil sonbahar buluşmaları için mükemmeldir ve iki dakikadan daha az sürede yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, bir tepsi veya sepet alın ve evdeki meyveleri yerleştirin. Çiçek, çimen veya çam iğnesi koyarak görüntüyü daha da güzelleştirebilirsiniz!

7. Ayakkabı: Orijinal Bir Masa Süsü

Artık giymediğiniz topuklu ayakkabılarınız var mı? Yaprak ve çiçeklerle doldurun.

8. Çiçekli Şişeler

masa süsü

Şişeye su ve çiçek koyarak güzel bir dekor elde edebilirsiniz. Yemeğinize şık bir stil katarlar.

9. Yüzen Mumlar ile Masa Süsü

Yüzen mumlardan alın ve sonra onları su ile dolu bir kavanoza koyun. Suyun içine de bazı çiçekler atın. Mum da suyun üstünde yüzsün.

10. Taşlar ve Mumlar

Bunun için yine bir kavanoza ihtiyacınız olacak. İçini dekore edebilmek için geniş ağızlı bir tane seçin. Sonra içine güzel taşlar yerleştirin. İsterseniz boyayın, isterseniz de ortasına bir mum koyun. Mum boyutlarını değiştirerek alternatif üretebilirsiniz.

11. Karpuz Kabuğuna Çiçek

Son zamanlarda karpuz yediniz mi? Kabuğunu atmayın, özellikle de tek parça halinde ise! Uzun saplı çiçekler koyup, güzel bir masa süsü elde edebilirsiniz.

Eğer kabuk parçalara ayrıldıysa da endişelenmeyin, yine aynı şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin, küçük kabuk parçalarına kısa saplı çiçekleri koyabilirsiniz.

12. Limonlu Vazo

Basit, ucuz bir masa merkezi süsü yapmak için başka bir harika fikir ise yuvarlak bir vazo kullanmaktır. İçine limon (veya portakal, evde başka ne varsa) koyun. Ardından, son dokunuş olarak bazı çiçekler ekleyin. Limonları kesebilir veya bir bütün halinde kullanabilirsiniz.

13. Mumlu Kadeh

Sadeliği nedeniyle bu fikri çok seviyoruz. Burada tek ihtiyacınız olan şey; bir şarap kadehi ve küçük bir mum. Kadehi ters çevirin ve mumu üstüne koyun. Çok basit ve oldukça orijinal!

14. Dekoratif Pipetler

Evde eski partilerden kalan renkli pipetleriniz olabilir. Şimdi onları kullanma zamanı!

  • Bir kavanoz veya bardak alın, yüksekliğini ölçün ve pipetleri bu boyutta kesin.
  • Sonra, kavanozun içine yerleştirin ve etraflarına çiçek ekleyin.
  • Pipetler daha sonra kavanozun tüm yüzeyini kaplayacaktır.
  • Son olarak, bir ip veya bir şerit ile son dokunuşu yapabilirsiniz.

15. Çiçekli Kafes

Evde eski kuş kafesiniz var mı? Eğer öyleyse, onlardan yararlanın. Sadece içine biraz çiçek koyun (Çiçeklerin ve yaprakların dışarı taşması sorun değil.)

16. Tepside Armutlar

Oval bir tabağı alın ve üzerine çam iğneleri yerleştirin. Ardından, 3-4 armut koyun. Son olarak, üzüm veya diğer küçük, renkli meyvelerden ekleyerek son dokunuşu verin.

17. Sopalar ve Çiçekler

Son olarak, çocuklarınızla yürüyüşe çıkmak için bir fırsat!

Bunu yaptığınızda, biraz sopa toplayın. Sonra, onlarla bir demet yapın ve dalların arasına biraz çiçek yerleştirin. Bir arada durmaları için hepsini bir ip veya kurdele ile sabitleyin.

Gördüğünüz gibi, evdeki malzemelerle basit masa süsleri yapabilirsiniz. En önemli şey, yaratıcılığınızın akmasına izin vermenizdir!

İlginizi çekebilir ...
İç Dekorasyon İçin 6 Küçük İpucu
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
İç Dekorasyon İçin 6 Küçük İpucu

Eğer evinizdeki bir odayı değiştirmeyi düşünüyorsanız, ilk yapmanız gereken şey biraz araştırma yapmaktır. Bu yazıda iç dekorasyon için 6 ipucu ver...


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.