Meşgul Anneler İçin Güzellikle İlgili 4 İpucu

Gün içinde zaman kazanmak ve kazandığınız fazladan zamanı annelikle ilgili görevlerinizde kullanmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri yapımı kolay bir saç stili edinmektir. 
Meşgul Anneler İçin Güzellikle İlgili 4 İpucu

Tarafından yazılmıştır Katherine Flórez

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Hayatımızdaki en önemli varlıkları onurlandırmak için kutlayacağımız o gün yavaş yavaş yaklaşıyor. Bildiniz: Anneler Gününden bahsediyoruz. Ne de olsa bugün hayatları meşguliyet içinde geçen annelerin sorumluluklarına ara verip dinlenmeleri gereken bir gün.

Bu özel gün, hayat denilen muhteşem mucizeye kendilerinden bir parça katmaktan gurur duyan annelere ithaf ediliyor.

Ancak kadın olmanın özüyle anne olmak aynı şey değil. Bu yüzden pek çok kişi güzelliğini ve imajını ikinci plana atıyor.

Elbette annelik herhangi bir güzellik ritüelinden veya görüntüden çok daha önemli. Yine de göz ardı etmek zorunda olmadığınız belli şeyler var.

Anneler inanılmaz derecede meşguller. Sahip olduğunuz çocuk sayısı arttıkça rutin yaşantınız daha karmaşık bir hal alıyor.

Bu etkenler bir şekilde “normal” hayatınızı oluşturan parçalara dönüşmeye başlıyorlar.

Kıyafet almaya gitmek, güzellik bakımı ve makyaj yapmak gibi hamile kalmadan önce sahip olduğunuz belli alışkanlıkları bir kenara bırakmanıza neden oluyorlar.

O alışkanlıkların yerini bez değiştirmek, emzirmek, beslenme çantası hazırlamak gibi şeyler alıyor… Yapmanız gereken işleri unutmadan çocuğunuzun tüm ihtiyaçlarını (yaşına bağlı olarak) karşılamanız gerekiyor.

Bu durumda da geriye kendiniz için ayıracak çok az zaman kalabilir.

Meşgul anneler için güzellik taktikleri

üç çocuk bir anne

Yukarıda altını çizdiğimiz gerçekler nedeniyle sizinle günlük hayatınızda size zaman kazandıracak bir dizi ipucu paylaşmak istiyoruz. En çok ihtiyaç duyduğunuz anlarda bu taktiklere başvurmaktan çekinmeyin.

1. Kullanımı kolay bir saç stili

Burada amaç zaman kazanmak. Böylece günün geri kalanında yapmanız gereken işlere daha fazla vakit ayırabilirsiniz. Saça odaklanmak önemlidir.

  • Saç stiliniz her gün sizi uğraştıran ve çok fazla zamanınızı alan karmaşık ritüellerden biridir. Bu zamana değdiğini düşünebilirsiniz ancak yine de işinizi kolaylaştırabilecek bazı alternatifler olduğunu unutmayın.
  • Çok popüler olan at kuyruğu veya topuz yapması kolay saç stillerindendir. Çok şık görünmeyebilirler ancak onları yapmak diğer bazı saç stilleri gibi saatler almaz.
  • Diğer yandan her gün aynı saç stilini kullanamayacağınızı da biliyorsunuz.
  • Bu nedenle, bu, kuaförünüzden tavsiye almak için uygun bir zaman olabilir.

2. Gece duş almak

duş yapan mutlu kadın

Duş almak veya banyo yapmak günün önemli işlerinden biridir ve hatırı sayılır miktarda zaman alabilir.

Bu nedenle duşunuzu gece uyumadan önce almanızı öneriyoruz. Böylece sabah tek yapmanız gereken şey kalkıp makyajınızı yapmak, hazırlanmak ve işe gitmek olacaktır.

Hiç şüphesiz böylece günü iyi geçirmek için zaman ve enerji tasarrufu yapıp büyük bir avantaj elde etmiş olacaksınız. Ancak pek çok kişi gece duş yapmayı tercih etmez.

Eğer meşgul bir anneyseniz ve hem zaman kazanmak hem de sabahları iyi görünmek istiyorsanız bu ipucunu göz ardı etmeyin.

3. Mor halkalardan kurtulun

Mor halkalar yorgunluk, uykusuzluk ve rutin hayat nedeniyle biriken stres sonucunda ortaya çıkar. Meşgul bir annede bu halkalar her zaman ortaya çıkabilir. Bu durum yüzlerinin ve gözlerinin güzelliğini gölgeler.

İşte bu nedenle mor halkalarla savaşmalı ve yüzünüzün daha sağlıklı görünmesini sağlamalısınız.

Mor halkaların belirginliğini azaltmanın pek çok yolu vardır. Bunların birçoğu kozmetiktir. Maalesef bu yöntemlerin çoğu başka işleriniz için değerlendirebileceğiniz zamanın çoğunu alır.

Yine de mor halkalardan kurtulmak için kendinize 4 – 5 dakika zaman ayırabilirsiniz.

Ne yapmalısınız?

  • Gözlerinizin alt bölgesine ve yanaklarınızın daha üstte kalan bölgesine aydınlatıcı krem (highlighter) sürün.
  • Bu işlem yüzünüzü canlandıracaktır ve uykusuz olduğunuz kesinlikle fark edilmeyecektir.

4. Saçlarınızı gün aşırı yıkayın

Saçınızı kaybetmemek için uygulayabileceğiniz tavsiyelerden biri onun her gün değil gün aşırı yıkamaktır. Böylece hasar görme veya kırılganlaşma ihtimali azalır.

Ayrıca başka işleri yapmak için zaman kazanmış olursunuz!


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.