Mükemmel Kirpikler İçin Öneriler

Mükemmel Kirpikler İçin Öneriler

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2022

Kirpiklerinizin film yıldızları, mankenler veya şarkıcılarınki gibi mi olmasını istiyorsunuz? Bunun için güzellik salonlarına bir servet harcamanıza gerek yok! Mükemmel kirpikler için evde hazırlayabileceğiniz çeşitli tedaviler vardır. Sadece bir kaç alete ve makyaj eşyasına ihtiyacınız olacak. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Kirpikleriniz dikkati gözlerinize çeker ve bakışlarınızın daha derin ve cezbedici olmasını sağlar. Nazlı bir şekilde hareket eden “yelpaze” gibi kirpikler, tüm odağı anında gözlerinize çekecektir.

Güzel kirpikler için 5 adım

Rimel sürün

Bu makyaj ürünü gözlerinizin görünüşü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Her zaman kaliteli, doğal malzemelerden oluşan, kirpiklerinizi nemlendirip besleyecek, silmesi kolay 0lan ama kalıcı bir rimel tercih edin.

Rimelinizin kullanım ömrünü uzatmak için serin ve nispeten nemli bir yerde saklayın. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizi makyaj çıkartıcısı veya nemlendirici bir krem ile silin ve ılık su ile durulayın. İyice kuruduktan sonra ince bir tabaka rimel sürün.

Kurumasını bekleyip ikinci kat rimeli sürün. Eğer üst kirpiklerinizin dış köşelerine daha fazla sürerseniz, gözlerinizin daha derin görünmesini sağlarsınız.

güzel kirpikler

Kirpik maşası kullanın

Kıvrık kirpikler kesinlikle daha cezbedici görünür. Kirpiklerinizi bir kirpik maşası ile kıvırabilirsiniz. Kirpik maşalarını makul bir fiyata alabilirsiniz. Ayrıca bu işlem hiç bir şekilde canınızı yakmaz. Tek yapmanız gereken kirpiklerinizi kirpik maşası ile tutup bir kaç saniye beklemek.

Kirpiklerinizi birbirlerinden ayırın

Rimel sürerken kirpikleriniz birbirlerine yapışabilir. Eğer kullandığınız ürün kaliteli değilse, kirpiklerinizde topaklar bırakabilir. Bunların olmasını önlemek için kirpiklerinizin arkasına bir kaşığın sırtını dayayıp, onun üzerinde kirpiklerinizi kıvırarak rimeli uygulayın.

Rimel tamamen kuruduğunda, eski bir diş fırçası veya özel bir kirpik tarağı ile kirpiklerinizi tarayarak istediğiniz şekli verin.

Kirpik fırçası kullanın

Rimeli sürdükten sonra kurumasını beklemeden bir kirpik fırçası ile kirpiklerinize istediğiniz şekli verin. Eğer kaliteli bir rimel kullanıyorsanız kirpiklerinize istediğiniz şekli rimel sürmeden önce de verebilirsiniz.

Kirpiklerinizi bir kirpik fırçası ile taradığınızda hem kan dolaşımını arttırır hem de dökülmek veya düşmek üzere olan kirpiklerden kurtulursunuz.

Kirpiklerinize iyi bakın

Her gün makyaj yapmasanız da, kirpiklerinize her gün özen göstermelisiniz. Akşamları asla makyajınızı çıkartmadan yatmayın; yumuşak bir pamuk parçası ve makyaj silme kremi ile yüzünüzü temizleyin. Kirpiklerinizin daha kalın, güçlü ve dolgun görünmesi için badem yağı ile nemlendirip masaj yapabilirsiniz.

Okumanızı öneririz: Ev Yapımı Makyaj Temizleyiciler

Kirpikler için doğal bakımlar

Bu ev yapımı bakım tarifleri sayesinde kirpikleriniz her zamankinden daha da güzel görünecekler.

Yağ karışımı

Eşit miktarda hint yağı, badem yağı, avokado yağpı ve zeytinyağını bir kapta karıştırın. Makyajınızı çıkartmak için bir pamuk yardımı ile bu karışımı kullanın. Yatmadan önce bu karışımdan kirpiklerinize birer damla sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü durulayın.

Hint yağı ve rom

3 yemek kaşığı hint yağını bir yemek kaşığı şeker kamışı romu ile karıştırın. Bir pamuk ile kirpiklerinize sürün. Karışımın gözünüze kaçmamasına özen gösterin. Sabah kalktığınızda durulayın.

Papatya

Doğal ve dökme papatya çayını tercih edin, marketlerde poşette satılanları değil. Bir miktar kuru papatya çiçeğini bir bardak kaynar suya koyun, deminin çıkmasını bekleyin, süzüp soğutun. Her gece yatmadan önce bir parça pamuğu bu karışıma batırın, kirpiklerinizin ve göz kapaklarınızın üstüne koyun.

Zeytinyağı

Yukarıda tarifini verdiğimiz karışımın yanı sıra, zeytinyağını tek başına da kullanabilirsiniz. Zeytinyağı saç ve cilt bakımı için eşsiz bir malzemedir. Her gece kirpiklerinize bir parça pamuk veya parmak uçlarınız ile iki damla zeytinyağı sürün. Daima aşağıdan yukarı doğru sürün ve yağın sabaha kadar kirpiklerinizde kalmasına izin verin.

kapalı göz ve kirpikler

Mükkemmel kirpikler için diğer öneriler

  • Kirpiklerinizi rimel sürdükten sonra kıvırmamaya çalışın çünkü rimel sürülüyken daha kolay zarar görebilirler.
  • Eğer bir kirpik maşası kullanıyorsanız göz kapaklarınıza çok baskı uygulamamaya çalışın yoksa göz kapaklarınızı güçsüzleştirip kirpiklerinizin güçlü ve sağlıklı olmasını engellersiniz.
  • Kirpiklerinizi daima 3 aşamada, nazik ve dikkatlice, onları kırmamaya özen göstererek kıvırın. Böylece hem daha doğal bir sonuç elde edersiniz, hem de kirpiklerinize hasar vermezsiniz.
  • Kirpiklerinizin nemini koruyabilmek için güzellik ve sağlık alanında kullanılan doğal yağları (zetinyağı, badem yağı, hint yağı) haftada iki kez uygulayın. Eğer isterseniz beyaz vazelin de kullanabilirsiniz.
  • Isınan kirpik maşalarını kullanırken aynen sıcak saç maşası kullanır gibi çok dikkat etmelisiniz. Sonuç her zaman tam tatmin edici olmayabilir ama özel günlerde işinize yarayabilirler.
  • Rimel sürmeden önce kirpiklerinize çeşitli etkileri olan bir baz sürebilirsiniz. Mesela kirpiklerinizi birbirinden ayıracak, daha hacimli ve kıvrık olmalarını sağlayacak ve renkli rimeli sürdüğünüzde topaklanma olmasını önleyecek bir baz sürebilirsiniz.
  • Kirpiklerinizin uzamasını hızlandırmak için daha çok portakal, havuç ve bal tüketin.
İlginizi çekebilir ...
Cildi Besleyen 5 Doğal Makyaj Temizleyici
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Cildi Besleyen 5 Doğal Makyaj Temizleyici

Makyajı temizlemenin yanı sıra, bu doğal bileşenleri kullanarak cildinize bakım da yapabilirsiniz. Böylece dokularınızı besleyebilirsiniz.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.