Partnerinize Erotik Masaj Yapmanın 4 Yolu

Erotik bir masaj, partnerinizle samimi anlarınızın vazgeçilmez bir parçası olabilir. Ek olarak, duygularınızı ifade etmenin ve sevdiğiniz kişiyle bağlantı kurmanın çok rahatlatıcı ve zevkli bir yoludur.
Partnerinize Erotik Masaj Yapmanın 4 Yolu

Son Güncelleme: 12 Aralık, 2020

Partnerinize erotik bir masaj yapmanın 4 yolunu keşfedin. Özel bir ortam, afrodizyak esansiyel yağlar veya daha erojen bölgelerini okşayarak en az beklediklerinde onları şaşırtın. Masaj her zaman değerli bir ayrıntıdır ve günün her saatinde mükemmel bir hediyedir.

Partnerinize erotik masaj yapmanın 4 yolu

Partnerinizle benzersiz ve tekrarlanamaz bir yakınlık anı yaratmak için ikinizin de bunu istemeniz gerektiği açıktır. Çoğu zaman işten eve yorulursunuz ve bir kişi televizyonun ya da bilgisayarın önünde uzanıp eşini düşünmez. Bu nedenle en önemli şey arzu, irade ve motivasyondur.

Kendinizi monotonluktan ve rutinden korumalı, arzunuzu kaybetmemek ve partnerinizle birlikte ateşlerin yanmasını sağlamak için her gün kendinizi yeniden keşfetmelisiniz. Doğaçlama bir masaj, unutulmaz bir geceye başlamak için mükemmel bir araç olabilir.

1. Özel bir ortamda masaj

romantik masaj
Odayı, eşinizi tüm duyularıyla heyecanlandıracak şekilde hazırlayın.

Tüm kaplıca ve masaj salonlarında olduğu gibi masajı yaptıracağınız ortam da iyi seçilmeli ve hazırlanmalıdır. Bu nedenle, masaj yapma konusunda uzman değilseniz, eşinizin dikkatini mükemmel ortama odaklamak için bu alandan yararlanabilirsiniz.

Uygun aydınlatma – sıcak ve loş – havayı ayarlamaya yardımcı olacaktır. Ek olarak, ışığın çeşitli yerlerden gelmesini sağlamaya çalışın ve daima rahatlamayı teşvik eden sıcak tonlar kullanın. Bir ofis için uygun olan beyaz bir ışık, bu koşulda aradığınız etkiyi yaratmanızı olumsuz şekilde etkileyecektir.

Çiçekler, özellikle güller aynı zamanda samimi, özel ve romantik bir his verir. Son dokunuş, müziği koymaktır. Özel anınız için ruh halini belirleyen yumuşak veya enstrümantal müziklerden oluşan bir çalma listesi oluşturun.

2. Aromatik yağlarla masajın etkisi

Duygu dolu bir masajın hakkını vermek istiyorsanız yağları denemenizi öneririz. İdeal olarak bir taşıyıcı yağı (badem, hindistancevizi, argan vb.) Bazı afrodizyak uçucu yağlarla karıştırmalısınız. Örneğin vanilya, tarçın, ylang-ylang, yasemin, zencefil, sandal ağacı veya paçuli.

Ek olarak, aşağıdaki tavsiyeleri unutmayın:

 • Masajın esnasında vücudunuzun temas halinde olduğundan emin olun.
 • Başlangıçta, soğuk ellerinizi partnerinizin sırtına koymamanızı veya masaja uygun yağı doğrudan vücuduna dökmemenizi öneririz. Üşümeye neden olmayan bir sıcaklıkta yaymak daha iyidir.
 • Aynı şekilde giysileriniz rahat olmalı, dolaşımı engelleyen hiçbir şey olmamalı
 • Her zaman elinizin altında yumuşak havlu bulundurmalısınız. Bu, erotik masajınıza yardımcı olacak ve ruh halinizi bozarak havlu için ayrılmak zorunda kalmanızı engelleyecektir.
 • Masajın önüne geçebilecek zincirleri, asılı takıları veya bileklikleri çıkarın.

3. Yavaş ama yoğun masajın sırları

ayak masajı
Vücudunun her yerine yavaşça masajınızı yaparak tüm hassas noktalarını heyecanlandırın.

Masajınızın yoğunluğu ve hızı başarısını belirleyecektir. Erotik bir masaj için acele etmeden rahatlamalı ve yavaş bir ritim almalısınız. Bununla birlikte, tarzınız, eşinizin tepkilerine bağlı olarak değişmeli ve bu da her masajı benzersiz kılacaktır.

Ayrıca şunları da unutmayın:

 • Unutmayın ki bu sadece erotik bir an değil, aynı zamanda bir masajdır, bu yüzden kaslara, sinirlere ve eklemlere masaj yaptığınızın farkında olmalısınız.
 • Herhangi bir ağrıya veya kas gerginliğine neden olmayan rahat ve hoş bir basınç seviyesi kullanmak daha iyidir.

4. Kişiye özel erotik masaj

Son olarak, günün gerginliği nedeniyle masaj yapıldığında çok zevk veren vücut kısımları vardır. Bu yüzden partnerinizin en çok hangi yerleri sevdiğini öğrenmeli ve mümkün olan en iyi masajı oluşturmalı ve onu kişiselleştirmelisiniz. Nefeslerine dikkat edin ve daha fazla hassasiyet fark ettiğiniz yerlerde oyalanın.

Erotik bir masaj sadece genital bölgeye dokunmak değildir. Vücudun baş veya ayaklar gibi çok fazla duygusal zevk sağlayabilen kısımları vardır. Unutmayın, en önemli şey sevdiğiniz kişinin vücudunun her kıvrımını örttüğünüz tutum, coşku ve ilgidir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Bakkali, F., Averbeck, S., Averbeck, D., & Idaomar, M. (2008). Biological effects of essential oils – A review. Food and Chemical Toxicology. https://doi.org/10.1016/j.fct.2007.09.106
 • Ali, B., Al-Wabel, N. A., Shams, S., Ahamad, A., Khan, S. A., & Anwar, F. (2015). Essential oils used in aromatherapy: A systemic review. Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine. https://doi.org/10.1016/j.apjtb.2015.05.007
 • Songkro, S., Sirikatitham, A., Sungkarak, S., Buaking, K., Wungsintaweekul, J., Maneenuan, D., & Oungbho, K. (2010). Characterization of aromatherapy massage oils prepared from virgin coconut oil and some essential oils. JAOCS, Journal of the American Oil Chemists’ Society. https://doi.org/10.1007/s11746-009-1465-5
 • Black, J. (2006). The joy of erotic massage*. Sexual and Relationship Therapy. https://doi.org/10.1080/14681990500442982
 • Herbenick, D., Fu, T. C. (Jane), Owens, C., Bartelt, E., Dodge, B., Reece, M., & Fortenberry, J. D. (2019). Kissing, Cuddling, and Massage at Most Recent Sexual Event: Findings From a U.S. Nationally Representative Probability Sample. Journal of Sex and Marital Therapy. https://doi.org/10.1080/0092623X.2018.1494648

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.