Pürüzsüz ve Genç Görünen Bir Boyun İçin 6 İpucu

· 28 Haziran, 2018
Boynunuzdaki cilt yüzünüzdeki kadar ilgiyi hak eder. Bizler genel olarak yüzümüzdeki kırışıklıklar ve ifade hatları için endişeleniriz, ancak bundan dolayı boynumuzu unuturuz.

Boynunuzdaki cildin yaşlanma belirtilerini gösteren ilk şey olduğu bir gerçektir. Çünkü daha incedir ve daha az yağ bezi vardır. Sonuç olarak, elastikiyetini ve sıkılığını vücudunuzun geri kalan kısmındaki deriden daha hızlı kaybeder.

Bu basit ipuçları sayesinde, boynunuzdaki yaşlanma belirtileriyle etkili bir şekilde savaşabilirsiniz. Uzun süre pürüzsüz, genç görünümlü bir boynu koruyabileceksiniz!

1. Nemlendirilmiş kalın

kırışıklıklardan kurtulun

Her gün boynunuzu ve yüzünüzü nemlendirmek önemlidir. Bunu yapmak için özel ürünler satın almanıza gerek yoktur. Yüzünüzde kullandığınız nemlendirici krem ​​veya losyonu kullanmak yeterlidir. Hindistan cevizi, badem, zeytin veya kuşburnu yağı gibi doğal ürünler kullanarak da nemlendirebilirsiniz.

  • Önemli olan, günde iki kez kullanmanızdır – sabah giyinmeden önce ve gece yatmadan önce.
  • Tam olarak emilene kadar uygulamak için basit bir dikey hareket kullanın.

Okumanızı öneririz: Boyundaki Koyu Lekeleri Azaltmak için 5 Cilt Bakım Önerisi

2. Eksfoliyasyon

Boynunuzdaki cildin düzenli olarak eksfoliyasyon olması gerekir (haftada bir kez). Bunu yapmak zamanla biriken ölü deri hücrelerini temizleyecektir.

  • Cildinizi şeker, deniz tuzu veya karbonat gibi doğal maddeler kullanarak pul pul dökebilirsiniz.
  • Bu bileşenlerin doğal yağlar, bal veya yoğurtla karıştırılması, genç görünümlü bir boyun elde etmek için ideal olan doğal eksfolyantlar oluşturur.
  • Çenenizden göğsünüzün üst kısmına doğru pul pul dökmelisiniz. Boynunuzun arkasına da bu işlemi yapmayı unutmayın.
  • Sonra, tamamen soğuk su ile durulayın. Bu cildinize derin bir temizlik verecektir.

3. Kötü duruştan kaçının

boyun ağrısı çeken bir kadın

İster inanın ister inanmayın, kötü duruş boynunuzdaki cilde daha hızlı zarar verebilir. Boyun ağrısına ve baş ağrısına neden olmanın yanı sıra, boynunuzun uzun süre bükülmesini sağlamak, imkansız olmasa bile zor olan kırışıklıkların görünümünü tetikleyebilir. Bir tablete veya cep telefonuna bakarken kafanızı uzun süre eğmek zorunda kalmayın.

4. Uygun diyet

Doğru bir diyet yapmak, omega 3 ve 6 bakımından zengin gıdalar içerdiğinden emin olmak, vücudunuzun kollajen üretimini doğal olarak artırmasına yardımcı olacaktır. Cildinizin yenilenme ve esnekliğindeki etkileri göreceksiniz.

Bazı çalışmalar, yağ asitleri bakımından yüksek gıdaları tüketmek, vücudun etkili bir şekilde hücre zarlarını yenilemeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, özellikle geceleri keten tohumu yağı, avokado veya soğuk su balıkları gibi şeyler yemek saçlarınızı ve genç görünümlü bir boynu korumak için harika olabilir.

Ayrıca bakınız: Omega 3: Yağlı Balıktan Başka Yiyecekler

5. Güneş koruyucu kullanın

kırışıklık karşıtı maske

Güneş kremi sadece yüzünüz için değildir; vücudunuzun güneş ışığına maruz kalacak herhangi bir kısmına biraz uygulayın. Bu, güneşe maruz kalması erken yaşlanmayı hızlandırdığı için boynunuzu içerir.

6. Egzersiz

Belli basit egzersizler yapma alışkanlığını edinmek pürüzsüz, genç görünümlü bir boynu korumanıza yardımcı olacaktır.

  • Çok basit ve yararlı bir egzersizlerden birisi, sırtınızı düz tutmak ve çenenizi öne ve arkaya doğru hareket ettirmekten ibarettir.
  • Başka bir kolay egzersiz sırtınız düz bir şekilde otururken başınızı ileri ve geriye doğru eğerek yapılan hareketten ibarettir Ardından ağzınızı açın ve alt dudağınızı mümkün olduğu kadar uzatıp üst dudağınıza değdirmeye çalışın. Dişinize dokunmadan bunu yapın ve birkaç kez tekrarlayın.
  • Ayrıca ağzını O harfini telaffuz etmeye çalışıyormuş gibi hareket yapabilirsiniz. Bu konumu en az beş saniye boyunca tutun. Birkaç kez tekrarlayın.

İyi sonuçlar için bu egzersiz rutinini günde birkaç kez yapmanız önerilir.