Sarımsak Tüketmek: Faydaları ve Sağlıklı Yolları

Sarımsak Tüketmek: Faydaları ve Sağlıklı Yolları
Maria Patricia Pinero Corredor

tarafından incelendi ve onaylandı. beslenme uzmanı Maria Patricia Pinero Corredor.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Sarımsağın sağlığınıza sayısız yararı vardır ve bu yüzden farklı durumlarda sarımsağı nasıl yiyeceğinizi bilmeniz çok önemlidir. Çünkü her rahatsızlık başka bir hazırlama metodu gerektirir. Sarımsak tüketmek için farklı yollar nelerdir? Okumaya devam edin.

Sarımsak Nasıl Yenir ve Faydaları Nelerdir?

Çiğ Tüketmek

sarımsak doğramak

Sarımsağı çiğ olarak yiyebilirsiniz. Sabah iki ya da üç diş sarımsak tüketmek şiddetle tavsiye edilen bir alışkanlıktır. Bunun yanı sıra, sarımsağı ezdikten sonra yarım bir limonun suyunu ekleyerek kuvvetli aromasından kurtulabilirsiniz.

Vücudun birçok yerine rahatlık vermesi ve iyileştirici etkilerinden dolayı her gün çiğ sarımsak tüketmek sizin için faydalıdır. Sarımsağı belli bir sıklıkla yerseniz, çok kötü bir ağız kokusuna neden olacağını bilmelisiniz.

Zaten bu yüzden sarımsağı limonla tüketmek önemlidir. Sarımsaktan sonra ağzınıza atıp çiğneyeceğiniz birkaç parça karanfil de size yardımcı olacaktır. Ancak sırf ağzınız kokacak diye sarımsağın faydalarından mahrum kalmamanız çok önemlidir.

Bu makale de ilginizi çekebilir: Ev Yapımı Lezzetli Sarımsaklı Sos Tarifi

Kaynatarak Pişirmek

Sarımsak tüketmek için uygulayabileceğiniz başka bir yol da kaynatmadır. Bu yöntem için 3 ya da 4 diş sarımsağı 1 litre suyun içine atıp kaynatmalısınız.

Bu tüketme yöntemine alışmak daha kolaydır; çünkü kaynatma yoluyla sarımsak o güçlü aromasının büyük bir kısmını ve tabii ki nahoş kokusunu kaybedecektir.

Bunun yanı sıra, sarımsağı kaynatarak tüketmek daha zahmetsizdir; çünkü günde iki kase içebilirsiniz. Böylelikle, sarımsağı yiyen kişiden gelen kötü kokular o kadar da güçlü olmayacaktır.

Sarımsak: Akciğer kanserinden korunmada büyük bir yardımcı

Sarımsak Tüketmek: İyileştirici Özellikleri

Pek çok insan sarımsağın tadını sevmesine ve kötü kokusunu umursamamasına rağmen, sarımsak güçlü bir aromaya sahiptir. Bu insanlar ısrarla ağızlarının veya vücutlarının diğer yerlerinin kötü kokmasını umursamadıklarını söyler; çünkü sağlıklı olmak ve bunu sarımsakla başarmak onların tek ciddiye aldıkları şeydir.

Sonuç olarak en önemli olan şey, her zaman söylediğimiz gibi, bir hastalığa yakalanmadan önce engellemek ve kaçınmaktır. Bunu başarabilmek için nasıl isterseniz yiyin; ancak her gün sarımsak tüketmek çok önemlidir. Sarımsak sayesinde birçok hastalığın önüne geçebileceğinizi unutmayın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.