Sarımsak Hazırlamanın Sağlıklı Yolları

· 9 Ocak, 2015

Sarımsağın sağlığınıza sayısız yararı vardır ve bu yüzden farklı durumlarda sarımsağı nasıl yiyeceğinizi bilmeniz çok önemli çünkü her rahatsızlık başka bir hazırlama metodu gerektiriyor.

Sarımsak Nasıl Yenir?

sarımsakkesmek

Sarımsağı çiğ olarak yiyebilirsiniz. Sabahleyin iki ya da üç diş sarımsak yemek şiddetle tavsiye edilen bir alışkanlıktır. Ayrıca, sarımsağı ezdikten sonra yarım bir limonun suyunu ekleyerek kuvvetli aromasından kurtulabilirsiniz.

Vücudun bir çok yerine rahatlık veren iyileştirici etkilerinden dolayı her gün çiğ sarımsak yemek sizin için faydalıdır. Sarımsağın belli bir sıklıkla yenilirse çok kötü bir ağız kokusuna neden olacağını bilmelisiniz. Zaten bu yüzden sarımsağı limonla yemek önemlidir. Sarımsaktan sonra ağzınıza atıp çiğneyeceğiniz bir kaç parça karanfil de size yardımcı olacaktır.

Kaynatarak Pişirme

Sarımsak tüketmenin başka bir yolu da kaynatmadır. Bu yöntem için 3-4 diş sarımsağı 1 litre suyun içine atıp kaynatmalısınız. Bu tüketme yöntemine alışmak daha kolaydır çünkü kaynatma yoluyla sarımsak o güçlü aromasının büyük bir kısmını ve tabii ki nahoş kokusunu kaybedecektir. Ayrıca, daha zahmetsizdir çünkü günde iki kase içebilirsiniz. Böylelikle, sarımsağı yiyen kişiden gelen kötü kokular o kadar da güçlü olmayacaktır.

sarımsak
Sarımsak: Akciğer kanserinden korunmada büyük bir yardımcı

Sarımsağı Sirkeyle Ezin

Pek çok insan sarımsağın tadını sevmesine ve kötü kokusunu umursamamasına rağmen, sarımsak güçlü bir aromaya sahiptir. Bu insanlar ısrarla ağızlarının veya vücutlarının diğer yerlerinin kötü kokmasını umursamadıklarını söylüyorlar çünkü sağlıklı olmak ve bunu sarımsakla başarmak onların tek ciddiye aldıkları şey.

Sizi sarımsağın iyileştirici özelliklerini okumaya davet ediyoruz:

Sarımsağın İyileştirici Özellikleri

Sonuç olarak, en önemli olan şey, her zaman söylediğimiz gibi, hastalığa yakalanmayı engellemek ve kaçınmaktır. Bunu başarabilmek için, nasıl isterseniz yiyin, her gün sarımsak yemek çok önemlidir. Sarımsak sayesinde bir çok hastalığın önüne geçebilirsiniz çünkü sarımsak tüketmek hastalıkları uzaklaştıracaktır.