Bu Diyetle Vücudunuza 3 Gün Detoks Yapın

Bu diyeti üç günden daha uzun sürdürmeyin çünkü bu diyet sadece vücudunuza detoks yapmaya odaklı çok sınırlayıcı bir programdır.
Bu Diyetle Vücudunuza 3 Gün Detoks Yapın
Karla Henríquez

tarafından incelendi ve onaylandı. Doktor Karla Henríquez.

Tarafından yazılmıştır Ivan Aranaga Amengual

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

İnsanların iyi yememesinin en büyük nedenlerinden biri, yeterince zamanı olmamasıdır. Belki abur cuburlar, diyetinizin çok büyük bir kısmını oluşturuyordur. Bu nedenle vücudunuza arada bir bu 3 günlük plan gibi detoks yapın.

Programınız, istediğiniz hayat tarzına odaklanmanıza izin vermiyor olabilir ve sağlık hakkında düşünmek, normal hayatınızın bir parçası olmayabilir. Fakat sonuç yorgunluk ve hastalık olacaktır.

Vücudunuz daha fazla besin ve sağlıklı öğünle birlikte tüm bu ihtiyaçları planlı bir şekilde bir arada tutmaya ihtiyaç duyar . Vücudunuz her zaman konuşur; onu dinleyin! Vücudunuza detoks yapmanın ve organlarınızın sağlığını iyileştirmenin tam zamanı.

Detoks diyeti

yoğurt

İnsanlar İnternet’te mucize diyetler arar fakat başarı ancak kendinizi adarsanız ve sabır gösterirseniz gerçekleşir. Bu fikri ortaya atıyoruz çünkü 3 gün, vücudunuzu yenilemek ve iyileştirmek için yeterlidir, öte yandan ardından dengeli bir diyet ile devam etmelisiniz.

Vücudunuza detoks yapmak, cildinizi bozan ya da organlarınızı zayıflatan zararlı toksinleri elemek ile alakalıdır. Anahtar nokta, içten dışarı doğru değişmektir.

Detoks diyeti ilk adımdır. Sadece 3 gün sürer ki bu nedenle oldukça sınırlayıcıdır. Meyve ve sebze yemekten, çorba ya da et suyu ve hidrasyon süreci ve biraz protein ve karbohidrat için yardım eden çay içmekten oluşur.

Öğünler arasında atıştırmalıklar yiyebilirsiniz. Arjantin Estetik ve İntegral Besin Topluluğu (SAENI) müdürü, beslenme uzmanı Andrea Miranda, günde iki porsiyonun yeterli olduğunu söylüyor. Az yağlı bir yoğurt, light jelatin, üzüm ya da fındık ya da ceviz olabilir.

Hidrasyon için daha fazla su

Dr. Miranda bu temizlik planları içinde suyun çok önemli olduğunu açıklıyor. Vücudunuza yeterince su vermek için her 24 saatte iki ya da üç litre su içmenizi öneriyor.

Su, vücudu arıtır ve böbrekler gibi organları temizlemeye yardımcı olur ki bu da vücudunuzdan toksinleri atma konusunda oldukça önemlidir.

Buna ek olarak bu üç günlük plan içinde süreci hızlandırmak için sıvı temelli bir diyete başlamak tavsiye edilir. Yeni hücre üretimini teşvik edecek ve organlarınızı daha iyi çalışması için aktive edeceksiniz.

İyi bir detoks diyetinin anahtar noktası

Üç günde vücudunuzu arındırmak için vücudunuza besin ve mineraller verdiğinizden emin olmalısınız. Bu diyetin kısalığına rağmen hala dengeli bir diyete ihtiyaç duyacaksınız. Sağlığınızı tehlikeye atmaya değmez.

detoks diyeti

İşte size birkaç ipucu:

 • Günde iki ya da üç litre su için.
 • Karbohidratları unutmayın, ancak un ve işlenmiş şekeri yok edin.
 • Karbohidratlar için meyve, sebze ve patates tüketebilirsiniz. Bu üç besin grubu bağışıklık sisteminizi destekler.
 • Meyveler mükemmel bir şeker kaynağıdır ve birçok besin içerir. Ananas gibi diüretik olanları seçin ve bunları katı tüketmeye çalışın.
 • Atıştırmalar için fındıkları unutmayın.
 • Geceleri karbohidrat tüketilmemelidir.
 • Protein için, taze et ve balık tercih edin. Bunları lezzetlendiriciler olmadan hazırlayın ve küçük porsiyonlar halinde yiyin.
 • Sıvı tutulmasını önlemek ve idrara çıkmayı uyarmak için tuz alımınızı azaltın.
 • Kızarmış yiyecekleri unutun. Yağa ihtiyacınız varsa, zeytin yağı ya da Hindistan cevizi yağı kullanın.

Diyet rehberi

İşte bu detoks diyetinde ne tüketebileceğinize bir örnek.

Kahvaltıda detoks yapın

 • Güne çayla başlayın. Tam buğdaylı ekmek ile servis yapın ve buna az yağlı peynir ekleyin. Biraz narenciye suyu (limon ya da portakal) için.
 • Başka bir seçenek: bir avuç kuru meyve (fındık, badem, ceviz ve yer fıstığı ile).

Öğle yemeğinde detoks yapın

 • Sebze çorbası. Salata, yeterince çiğ ya da pişmiş sebzeler. Hafif jelatin ve bol su ile birlikte.
 • Alternatif seçenek: 10 üzüm ve bir bardak çay.

Akşam yemeğinde detoks yapın

 • Tavuk ya da et suyu. Haşlanmış sebzeler. Taze, fırında pişmiş ya da haşlanmış tavuk, et ya da balık. Meyve ve su ile birlikte.

Çay ile detoks yapın

bir fincan naneli çay

Bu üç günde çay içmenin çok büyük bir yararı olacaktır. Sıvı tutulumunu önleyecek ve toksinlerden arınma sürecini hızlandıracaktır. Çaylar vücudunuz için iyidir ve kış ya da yaz fark etmeden yılın her anında iyi gider.

Yeşil çayı tercih edin çünkü çok fazla antioksidan içerir. Aynı zamanda beyaz çayı da düşünebilirsiniz ki eğer anksiyete ya da stresle baş ediyorsanız sizin için çok idealdir. Amino asitler içerir ve hipertansiyona sahip kişiler için tavsiye edilir.

Detoks diyetlerinin ceza olmaması gerektiğini unutmayın. Pek çok sınırlamaya sahip zor bir üç gün olacaktır, fakat konu fiziksel ve zihinsel sağlığınızı geliştirmektir.

Bu üç günden sonra iyi kararlar almanızı teşvik ediyoruz. Gerçek sonuçlar eğer sağlıklı ve dengeli bir yeme planı takip ederseniz ve düzenli olarak egzersiz yaparsanız ortaya çıkacaktır.

İlginizi çekebilir ...
Karaciğerinizi Toksinlerden Arındıran En İyi Tarifler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Karaciğerinizi Toksinlerden Arındıran En İyi Tarifler

Kötü işleyen bir karaciğer yağ metabolizmasını yavaşlatır. Karaciğerinizi toksinlerden arındırmak için bunlara dikkat etmeniz önemlidir.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.