Bu Şurup İle Kötü Kolesterol Ve Eklem Ağrısını Azaltın

Günümüzde hiperkolesterolemi ve romatoid artrit gibi durumları olan insanların sayısı artmıştır ve maalesef yükselmeye devam etmektedir. Hem yüksek kolesterolünüzü düşürün hem de ağrınızı bu doğal şurup ile azaltın.
Bu Şurup İle Kötü Kolesterol Ve Eklem Ağrısını Azaltın
Maricela Jiménez López

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Maricela Jiménez López.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Arterlerinizdeki çok fazla kolesterol ve vücudunuzdaki enflamatuvar süreçlerindeki dengesizlikler yaşam kalitenizi önemli ölçüde etkileyen koşullardır. Hiperkolesterolemi ve romatoid artrit gibi durumları olan insanların sayısı maalesef gün geçtikçe artmaya devam etmektedir.

Her bireyde koşullar farklı gelişirken, en önemli şey şudur ki, insanlar sorunlar ciddileşene kadar onları genellikle görmezden gelmektedir. Bu nedenle kendinize iyi bakmak, bazı sağlıklı alışkanlıklar edinmek ve bu koşulları önlemek ve tedavi etmenize yardımcı olmak için doğal tedavilere başvurmak iyi bir fikirdir.

Bugün, hem kardiyovasküler hem de eklem sağlığı için çok yararlı bileşenlere sahip bu ev yapımı şurubun tarifini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Haydi ona bir şans verin!

Kolesterolü ve eklem enflamasyonunu azaltmak için ev yapımı şurup

Yapacağımız doğal şurup aşağıdaki sağlıklı malzemelerden oluşacak:

 • Sarımsak
 • Limon
 • Bal

Bu üç bileşen, size enerji verir ve vücudunuz için mükemmel antioksidanlar sağlar. Sarımsaktaki kükürt bileşikleri, arterlerinizi temizlemeye yardımcı olan damar genişletmeye ve detoks etkisine sahiptir. Bu, hipertansiyon ve kötü kolesterol (LDL) birikimi gibi sorunları kontrol etmek için önemlidir.

Bu şurup, kan dolaşımını destekleyen vitamin ve minerallere de sahiptir. Böylece, hücresel oksijenasyonu optimize eder ve serbest radikallerin olumsuz etkilerini azaltır. Aynı zamanda eklem ağrısı olan insanlar için çok faydalı olan güçlü bir anti-enflamatuvar etkiye sahiptir.

Diğer maddelerle birlikte beslenmenize sarımsağı eklediğinizde, kıkırdak ve bağlarınızı güçlendirirsiniz, bu da erken çökme veya yaralanma riskini azaltır.

Aslında sarımsak, antibiyotik ve mantar önleyici bileşiklerinden dolayı, bağışıklık sisteminizi güçlendirmede ve bulaşıcı ajanlara karşı bağışıklık tepkinizi artırmada büyük bir yardımcıdır. Aslında bal, limon ve sarımsağın hepsinde, kronik hastalıkların önlenmesi için önemli olan kan pH’ının düzenlenmesine yardımcı olan dikkate değer alkalileştirici bir etki vardır.

Her ne kadar yüksek kolesterol veya eklem ağrısı için mucize bir tedavi olmasa da, bu şurubu günlük olarak tüketmek vücudunuzun onları kontrol altında tutmak için kullandığı işlemleri desteklemektedir.

Nasıl yapacağız?

Bu ev yapımı şurubu yaptığınızda, besleyici özelliklerinin bozulmaması için %100 organik malzemeleri kullanmaya çalışın. Özellikle balın kalitesini kontrol etmek önemlidir, çünkü bazı bütçeye uygun bal çeşitleri rafine edilmiş şekerle yapılır ve doğalındaki muhteşem besin değerini taşımaz.

Bunları aklımızda tutarken bir sonraki adımımız ise şurubu yapmak.

Bu yazımıza da bir göz atın: Eklem Ağrıları için Doğal Tedaviler

Malzemeler

 • 1 bardak organik bal (335 g)
 • 12 diş çiğ sarımsak
 • 2 adet limonun suyu

İhtiyacınız olanlar

 • Cam kavanoz
 • Havan ve tokmak
 • Tahta kaşık

Hazırlanışı

 • Cam kavanozu suda kaynatarak sterilize edin ve temizlendikten sonra bir bardak balı koyun.
 • Sarımsak dişlerini soyun ve havanda dövün veya sarımsak öğütücü kullanın.
 • Kıvamlı bir sarımsak hamuru elde ettikten sonra bunu tahta kaşıkla balın içine karıştırın.
 • Sonra, iki adet limonu sıkın ve suyunu sarımsak ve bal karışımına ilave edin.
 • Kavanozu kapatın ve 48 saat boyunca serin, karanlık bir yerde beklemesine izin verin.
 • Önerilen süreden sonra kullanıma hazır olacaktır.

Nasıl tüketeceğiz?

 • Kolesterol seviyelerini kontrol etmek için, her öğünden önce bu şuruptan bir yemek kaşığı alın.
 • Eklem ağrısı ya da iltihap için, kahvaltı öncesi aç karnına bir yemek kaşığı alıp öğle yemeğinden sonra tekrar edin.
 • Koruyucu bir yöntem olarak kullanmak için, bu karışımdan her sabah kahvaltıdan önce aç karnına bir yemek kaşığı tüketin.
 • İsterseniz, şurubu yarım bardak ılık suya karıştırarak boğazınızdan daha kolay geçmesini sağlayabilirsiniz.
 • Tavsiye edilen miktardan fazla tüketmekten kaçının; aksi halde ters etki yaratacaktır.

Bunu yapmaya hazır mısınız? En sevdiğiniz marketten veya aktardan bu malzemeleri alın ve sağlığınız için harika olan bu şurubun tadını çıkarın. Etkilerini aniden görmeye başlamazsınız fakat zaman geçtikçe sağlığınız üzerinde olumlu bir değişiklik göreceksiniz.

İlginizi çekebilir ...
Yüksek Kolesterol İçin Zencefil, Sarımsak ve Bal
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Yüksek Kolesterol İçin Zencefil, Sarımsak ve Bal

Yüksek kolesterol, ölümcül kardiyovasküler hastalıklara neden olabilir. Bu yüzden kolesterol seviyenizi mümkün olduğunca kontrol altında tutmanız g...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.