En İyi Doğal Afrodizyaklar

Psikolojiye göre afrodizyak, cinsel isteği arttıran madde veya yiyeceklerdir. Birçok çift, tutkularını canlandırmak için uygun miktarlarda afrodizyak kullanmaktadır. Bu makalede, dünyadaki en ünlü ve en iyi doğal afrodizyakların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Afrodizyaklar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Teorik olarak, cinsel isteği arttıran herhangi bir madde afrodizyak olarak kabul edilmektedir. İsmi, Kronos babasını öldürüp cinsel organını denize attığında oluşan köpüklerden doğan Yunan aşk tanrıçası Afrodit’ten gelmektedir. Bazı afrodizyaklar duyuları harekete geçirir; bazıları ise yiyecek, içecek veya baharat olarak tüketilir.

Afrodizyaklar, “Kama Sutra” kitabında da bahsedildiği gibi, özellikle Hindistan olmak üzere tüm kültürlerce bilinmektedir. Bu kitapta, erkeklerin çeşitli şekillerde bal ve süt gibi besinlerle cinsel güçlerini nasıl arttırabileceklerinden bahsedilmektedir.

afrodizyak

Çin’de alternatif tıpta, ginseng gibi cinsel dayanıklılığı ve gücü arttırdığına inanılan bitkilerden üretilen afrodizyak ürünler kullanılmaktadır. Araplarda, yatak odasındaki zevki arttırmak için kullanılan parfümler, kokular ve kozmetik ürünleri öne çıkmaktadır. Anglosaksonlar, cinsel performansı arttırdığını söyledikleri havuç ve kuşkonmaz gibi sebzeler kullanmaktadır.

Modern bilim ise, yalnızca birkaç maddenin afrodizyak etkiye sahip olduğunu onaylamaktadır. Bunlardan biri kuduzböceğidir. Kuduzböceği, kantaridin denen bir alkaloittir. Çok güçlü bir yakıcı etkiye sahiptir ve uygun dozda kullanıldığında kan damarlarını genişleterek erkeklerde daha uzun süreli bir ereksiyon sağlar. On yedinci yüzyıla kadar afrodizyak olarak kabul edilmiştir ancak ölümle sonuçlanan birçok zehirlenme vakasının ardından kullanılmamaya başlamıştır. Tehlikeli ve çok zehirli olabileceğinden, biz de tüketilmesini tavsiye etmiyoruz.

En İyi Doğal Afrodizyaklar

Her geçen gün daha çok kişi, yatak odasında yaşanan problemlerle ilgili itiraflarda bulunuyor. Bu problemlerin sebebi; aşırı yorgunluk, yaşanan sorunlar, stres ve hatta ilişkideki problemler olabilir. Sorunun kaynağı bir hastalık veya fiziksel problem değilse, aşağıdaki doğal afrodizyakların olumlu etkilerinden faydalanmak mümkün.

 • Mabet ağacı: erkek cinsel organının mükemmel bir duruma gelmesini sağlar ve cinsel isteği arttırır. Bu yüzden en iyi afrodizyaklardan biridir.
 • Arı sütü: genital bölgenin yanı sıra sinir sistemini de uyarır. Etkisini görmek biraz zaman alabilir ancak güvenlidir ve etkisi uzun sürer.
 • Esmer şeker: romantik bir yemekten sonra tatlı yeme alışkanlığının bir nedeni vardır. Biraz şeker aşka iyi gelir. Şeker eksikliği ise, adrenalin üretimini arttırarak cinsel istek uyandıran hormonların üretimini engeller.

dessert

 • Kerevizboşaltım sistemi organlarında harekete geçer ve özellikle çorbası içildiğinde orta derecede etkiye sahip olan bir afrodizyak görevi görür. Pancarla karıştırıldığında etkisi artar, marul ile tüketildiğinde ise etkisi yok olur.
 • Fındık: bütün kuruyemişlerin afrodizyak etkisi olduğu söylenmektedir ancak fındık ile ilgili ünlü bir gelenek vardır. Bazı toplumlarda fındık, düğün yemeklerinde servis edilir, hatta sepet içine konup yeni evli çiftlerin düğün gecelerinde başuçlarına konur.
 • Soğannefesin çok ağır kokmasına neden olup tüm romantik planların bozulmasına yol açabileceği için, çiftlerden her ikisinin de aynı anda soğan (veya sarımsak) yemesini önermiyoruz. Araplar yemeklerinde soğanı sık sık kullanır ve şüphesiz ki partnerlerini nasıl mutlu edeceklerini bilirler.

onion-3

 • Karanfil: çok yoğun bir tada ve kokuya sahip olan bir baharattır. İçecek olarak tüketildiğinde iyi sonuçlar verir.
 • Ahududu: genital bölgedeki kasları rahatlatıp romantik anların yaşanmasını kolaylaştırdığından kadınlar için harikadır.
 • Ginseng: “afrodizyakların kralı’’ olarak kabul edilir. Yatmadan on beş dakika önce içilen ginseng çayı işe yarayacaktır. Çinliler ve Koreliler tarafından yüzyıllardır kullanılmaktadır.
 • İncir: tatlı olarak tercih edilebilecek diğer ilginç seçenek. Yarattığı tutku kadar tatlıdır. Mısırlılar ve Yunanlar, incir ağacının kutsal olduğunu düşünürlerdi. İncirle ilgili, bekar kadınların çabuk evlenebilmesi için evlerinin kapılarına incir konulması gibi birçok adet vardır.

fig

 • Maca: Batıda pek bilinmeyen bir yiyecektir. Besin değeri yüksektir, akli dengeyi korur ve güçlü bir afrodizyaktır. Ekmeğe sürüp ya da krema, sos, çorba vb. içinde kullanarak az miktarda tüketebilirsiniz.
 • Ebegümeci: ilk zamanlarda oluşan gerginlik, kaygı ve stres için faydalı bir bitkidir. Rahatlatmanın yanı sıra cinsel isteği de arttırır.
 • Ceviz: günümüzde bile birçok toplumda düğün gecesinde ve çeşitli Çin tatlılarında kullanılan diğer bir kuruyemiştir.
 • Biber: güvenli ve hızlı bir afrodizyaktır. Akşam yemeklerinde mutlaka biber ve domates tüketin. Ancak unutmayın ki bu, midesi hassas olmayanlar içindir. Mideniz hassas ise tamamen farklı bir etki yaratıp gecenizi mahvedebilir.
 • Maydanozgecenizin unutulmaz olmasını istiyorsanız, biraz maydanozu taze ya da pişmiş olarak yemeklerinizde kullanın.

parsley

 • Antep Fıstığı: Biraz pahalıdır, bu yüzden diğer kuruyemişlerle (örneğin badem) ve incirle karıştırıp yiyebilirsiniz. Sonrasında olacaklar için kendinizi hazırlayın.
 • Biberiye: nane ile tüketildiğinde, akşam yemeğinden sonra “kuvvet verici ilaç” etkisi görür. Bu iki bitkiyi kaynatıp için.
 • Hurma: Araplar için diğer bir önemli meyve. Tüm gece uyanık kalmanızı sağlayacak bol miktarda enerji içerir.
 • Polen: en iyi afrodizyaklardan biridir. Kullanılmaya başladıktan beş gün sonra etkisi görülmeye başlanır. Romantik bir hafta sonu için, pazartesi gününden itibaren tüketmeye başlayabilirsiniz. Aç karnına, bir çay kaşığı poleni portakal suyu veya yoğurtla karıştırarak yiyin. Ayrıca saf arı balı ile bir karışım hazırlayıp polen taneciklerinin balın içine işlemesini sağlayabilirsiniz.
 • AvokadoMeksika’da uyarıcı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca birçok yemekte ana malzemedir. Zevkli bir gece için avokado ve biber ideal bir karışım olacaktır. Ancak herhangi bir sorunla karşılaşmamak için miktarına daima dikkat etmelisiniz.
 • Çikolatasinir sistemi üzerinde birçok etkisi vardır ve endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar. Bu yüzden üzgün veya stresliyken çikolata yenmesi tavsiye edilir. Harika bir gece geçirmek için yiyebileceğiz lezzetli bir tatlıdır.

chocolate

Fotoğraflar, Eric Molina, Naomi King, Opacity, ilovebutter, Marc Kjerland, Alice Henneman ve Jacinta Iluch Valero izinleriyle kullanılmıştır.