En İyi Doğal Afrodizyaklar

Psikolojiye göre afrodizyak, cinsel isteği arttıran madde veya yiyeceklerdir. Birçok çift, tutkularını canlandırmak için uygun miktarlarda afrodizyak kullanmaktadır. Bu makalede, dünyadaki en ünlü ve en iyi doğal afrodizyakların neler olduğunu öğrenebilirsiniz.

Afrodizyaklar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Teorik olarak, cinsel isteği arttıran herhangi bir madde afrodizyak olarak kabul edilmektedir. İsmi, Kronos babasını öldürüp cinsel organını denize attığında oluşan köpüklerden doğan Yunan aşk tanrıçası Afrodit’ten gelmektedir. Bazı afrodizyaklar duyuları harekete geçirir; bazıları ise yiyecek, içecek veya baharat olarak tüketilir.

Afrodizyaklar, “Kama Sutra” kitabında da bahsedildiği gibi, özellikle Hindistan olmak üzere tüm kültürlerce bilinmektedir. Bu kitapta, erkeklerin çeşitli şekillerde bal ve süt gibi besinlerle cinsel güçlerini nasıl arttırabileceklerinden bahsedilmektedir.

afrodizyak

Çin’de alternatif tıpta, ginseng gibi cinsel dayanıklılığı ve gücü arttırdığına inanılan bitkilerden üretilen afrodizyak ürünler kullanılmaktadır. Araplarda, yatak odasındaki zevki arttırmak için kullanılan parfümler, kokular ve kozmetik ürünleri öne çıkmaktadır. Anglosaksonlar, cinsel performansı arttırdığını söyledikleri havuç ve kuşkonmaz gibi sebzeler kullanmaktadır.

Modern bilim ise, yalnızca birkaç maddenin afrodizyak etkiye sahip olduğunu onaylamaktadır. Bunlardan biri kuduzböceğidir. Kuduzböceği, kantaridin denen bir alkaloittir. Çok güçlü bir yakıcı etkiye sahiptir ve uygun dozda kullanıldığında kan damarlarını genişleterek erkeklerde daha uzun süreli bir ereksiyon sağlar. On yedinci yüzyıla kadar afrodizyak olarak kabul edilmiştir ancak ölümle sonuçlanan birçok zehirlenme vakasının ardından kullanılmamaya başlamıştır. Tehlikeli ve çok zehirli olabileceğinden, biz de tüketilmesini tavsiye etmiyoruz.

En İyi Doğal Afrodizyaklar

Her geçen gün daha çok kişi, yatak odasında yaşanan problemlerle ilgili itiraflarda bulunuyor. Bu problemlerin sebebi; aşırı yorgunluk, yaşanan sorunlar, stres ve hatta ilişkideki problemler olabilir. Sorunun kaynağı bir hastalık veya fiziksel problem değilse, aşağıdaki doğal afrodizyakların olumlu etkilerinden faydalanmak mümkün.

  • Mabet ağacı: erkek cinsel organının mükemmel bir duruma gelmesini sağlar ve cinsel isteği arttırır. Bu yüzden en iyi afrodizyaklardan biridir.
  • Arı sütü: genital bölgenin yanı sıra sinir sistemini de uyarır. Etkisini görmek biraz zaman alabilir ancak güvenlidir ve etkisi uzun sürer.
  • Esmer şeker: romantik bir yemekten sonra tatlı yeme alışkanlığının bir nedeni vardır. Biraz şeker aşka iyi gelir. Şeker eksikliği ise, adrenalin üretimini arttırarak cinsel istek uyandıran hormonların üretimini engeller.

fig

  • Maca: Batıda pek bilinmeyen bir yiyecektir. Besin değeri yüksektir, akli dengeyi korur ve güçlü bir afrodizyaktır. Ekmeğe sürüp ya da krema, sos, çorba vb. içinde kullanarak az miktarda tüketebilirsiniz.
  • Ebegümeci: ilk zamanlarda oluşan gerginlik, kaygı ve stres için faydalı bir bitkidir. Rahatlatmanın yanı sıra cinsel isteği de arttırır.
  • Ceviz: günümüzde bile birçok toplumda düğün gecesinde ve çeşitli Çin tatlılarında kullanılan diğer bir kuruyemiştir.
  • Biber: güvenli ve hızlı bir afrodizyaktır. Akşam yemeklerinde mutlaka biber ve domates tüketin. Ancak unutmayın ki bu, midesi hassas olmayanlar içindir. Mideniz hassas ise tamamen farklı bir etki yaratıp gecenizi mahvedebilir.
  • Maydanozgecenizin unutulmaz olmasını istiyorsanız, biraz maydanozu taze ya da pişmiş olarak yemeklerinizde kullanın.

chocolate

Fotoğraflar, Eric Molina, Naomi King, Opacity, ilovebutter, Marc Kjerland, Alice Henneman ve Jacinta Iluch Valero izinleriyle kullanılmıştır.