Geri Dönüştürülmüş Mobilyalar İçin Dahiyane Fikirler

Atık malzemelere başka bir amaç vermede kullanılan ustalık, geri dönüştürülmüş mobilyaları çok dikkat çekici kılmaktadır. Geri dönüştürülmüş mobilyalara dair sekiz fikri burada keşfedin!
Geri Dönüştürülmüş Mobilyalar İçin Dahiyane Fikirler

Tarafından yazılmıştır Jose Popoff

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Geri dönüştürülmüş mobilyalar oldukça güzel ve pratiktir. Biraz zaman ve çaba harcayarak mekanlarınızı güzelleştirecek özgün sanat eserleri yaratabilirsiniz.

Geri dönüştürülmüş mobilyalar kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Çok daha ucuz ve uzun ömürlüdür, ayrıca gezegene de yardım edersiniz. Bu yüzden sizi eşsiz mekanlar yaratmak için geri dönüştürülmüş mobilyalar yapmaya teşvik ediyoruz! Geri dönüştürülmüş mobilyalar aynı zamanda modern ve rustik odaların oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Günümüzde, yeşil olan her şeye iyi gözle bakılır. Bu yüzden geri dönüştürülmüş mobilyalar kullanmak oldukça popüler hale gelmiştir. Bu çevre dostu mobilya hareketinin bir parçası olmak çocuklarınız için daha iyi bir gelecek sağlar. Gezegeninize bir iyilik yapmanın yanı sıra, evinizde muhteşem mobilyalar olacak.

Geri dönüştürülmüş mobilyalara dair bazı şaşırtıcı fikirleri keşfetmek için okumaya devam edin!

1. Fıçı sehpa

fıçılardan yapılmış sandalyeler ve masa

Güzel bir sehpa yapmak için boş veya yarıya kadar kesilmiş bir fıçı kullanabilirsiniz. Kestirmek için en yakın marangoza gidebilirsiniz. Bazen boş fıçılarda, onları bir arada tutan halkalar bulunur. Bunlar, eğer fıçıyı ikiye kesmeye karar verirseniz, onu desteklemeye yardımcı olur.

İsterseniz onu en sevdiğiniz renge boyayabilir ve cilalayabilirsiniz, gerçi orijinal renginde muhtemelen daha iyi görünecektir. Boyamak istemiyorsanız, en azından bir kat astar veya vernik atın.

İki braketi yere yerleştirin ve sonra varili yerleştirin. Varilin üzerine kalın bir tahta levha yerleştirin.

2. Kepenk tablolar

Artık kullanmadığınız eski ahşap pencereler varsa, bunları pratik masalara dönüştürebilirsiniz. Ağırlığı taşıyabilecek masa ayakları almayı unutmayın.

Bu masaları verandanıza veya koridorunuza koyabilir ve üstlerine dekoratif ve hediyelik eşya yerleştirebilirsiniz.

3. Lastik masalar ve sandalyeler

araba lastiklerinden yapılmış sandalyeler

Sonsuz sayıda lastikten mobilya fikri vardır. Örneğin, iki lastiği en sevdiğiniz renge boyayabilir, üst üste istifleyebilir ve daha sonra üstüne bir cam yerleştirebilirsiniz. Kauçuk camı yerinde tutmaya yardımcı olacaktır.

4. Küvetinizi bir mobilyaya dönüştürün

Eski küvetinizi artık kullanmıyorsanız, atmayın. Bunun yerine, onu bir koltuk haline getirin. Sonra yıkayın ve iyice parlatın.

Güzel bir geri dönüştürülmüş mobilya parçası yapmak için üzerine yastıklar koyun!

5. Ahşap paletten geri dönüştürülmüş mobilyalar

Ahşap paletlerle bahçe dekorasyonundan merdivenlere kadar birçok geri dönüştürülmüş mobilya yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için, sundurma veya verandanıza yerleştirmek üzere güzel bir masaya dönüştürmek için iki paleti istifleyin veya sandalyeler ya da kanepeler oluşturmak için paletleri birleştirin.

6. Eski ahşaptan ve çatallardan yapılmış bir portmanto

Herhangi bir şekil ve büyüklükte bir tahta parçası alın. Aslında, tahta parçası ne kadar soyut olursa, o kadar zarif görünür. Yüzeyi parlatmak için cilalayın.

Ardından, portmanto kancaları yapmak için üç bükülmüş çatalı yerleştirin. Harika bir fikir, sizce de öyle değil mi?

7. Mantar koltuk

sıra sıra dizilmiş şarap tıpaları

Bu harika geri dönüştürülmüş mobilya fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sandalye veya masa yapabilmek için oldukça fazla miktarda mantar toplamanız gerekir. Mantar mobilyalar, paletler veya boş varillerden yapılmış mobilya kadar dayanıklı olmadığından, ne kadar çok bulabilirseniz o kadar iyidir.

İsterseniz, kepenkten masalarınızı süslemek için mantardan süsler yapabilirsiniz.

8. Bisiklet tekerleği masa

Bir masanın ayakları olarak bisiklet tekerleklerini kullanın. Ahşap bir tahtaya iki metal çerçeve çivileyin. Ardından, harika görünmesi için dört lastiği bu masaya kaynaklayın. Bulunduğu mekana renk katacaktır!

Aslında, vintage bir dokunuş vermek için zaten kullandığınız bir masaya dört bisiklet lastiği koyabilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.