Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler

Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler

Son Güncelleme: 14 Mart, 2019

Karın bölgesindeki yağlar hayati organlarımızı çevreler ve kas yapısının altında bulunur. Göbek eritmek için, fiziksel aktiviteleri arttırmak, karın kaslarını güçlendirmek ve alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak duracağınız bir beslenme programı uygulamak şarttır.

Diyet ve Beslenme Tavsiyeleri

Karın yağlarını azaltabilmek ve göbek eritmek için, yediğiniz yemek miktarının ve aldığınız kalorilerin farkında olmalısınız.

Meyve, sebze, tam tahıllılar ve natürel sızma zeytinyağı gibi doğal besinleri tüketin. Yağsız etler, özellikle tavuk, derisiz hindi ve balık tavsiye edilir.

Beyaz ekmek, rafine makarna, gazlı içecekler, ısıl işlem görmüş ürünler, tatlılar ve doymuş yağlar gibi karbonhidrat bakımından zengin besinlerden uzak durun.

Diyetinize, kuşkonmaz gibi idrar sökücü özelliği olan sebzeleri dahil edin. Bu vücutta su tutulmasını önleyerek, karın şişmesi ve iltihaplanma gibi durumların önüne geçer.

Salatalık vücuda su attırdığı gibi, tokluk hissi de vererek aşırı yemenize engel olur. Kara lahana kan şekerini düzenleyerek sıklıkla yeme isteği duymanızı ve gereksiz kalori almanızı engeller.

Yemeklerinizi haşlayarak, buğulayarak, fırında, buharda veya ızgarada pişirmeye özen gösterin. Kızartma ve yağlı soslardan kaçının.

Bol miktarda su içerek (günde en az 2 litre) cildinizi ve vücudunuzu nemli tutun. Böylece vücutta biriken toksin miktarı azalıp, sindirim sisteminiz düzene girerken, sağlıklı kilonuzu da korumuş olacaksınız.

Günde 500 kalori eksik tüketin. Bu şekilde göbek eritmek için haftada yaklaşık 1 kilo vermiş olacaksınız.

Göbek Eritmek İçin Önerilen Egzersizler

Diyet ile birlikte, bir takım güçlendirici egzersizler ve aerobik antrenmanlar da yapmalısınız. Bunlar yağ yakımını hızlandıracaktır.

Aerobik ve Güç Arttırıcı Antrenmanlar

Yürüyüş ve koşu gibi aktiviteler yaparak kardiyo seanslarınızı mümkün olduğu kadar büyütün.

Normal bir hızda sabit bisiklet ile başlayın. Bu şekilde birkaç dakika ısındıktan sonra, ağırlığı arttırarak antrenmanı yoğunlaştırın. Bu egzersizi en az 30 dakika boyunca uygulayın.

Güç antrenmanlarını iyi bir karın kası programı ile birleştirin. Karın hareketleri bittikten sonra, koşu, ip atlama gibi yoğun kardiyo hareketlerine girin. Karın egzersizlerini ve yoğun kardiyo programını en az 30 dakika boyunca bir arada sürdürün.

Göbek Eritmek İçin Karın Egzersizleri

Bu karın bölgesine yoğunlaşan egzersizler, sadece yağları yakarak değil, aynı zamanda kasları da güçlendirerek göbeğinizin küçülmesini sağlar. Bu sayede çok daha fazla kilo verebilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.