Hayatınızda "Yeni Bir Sayfa Açma" Hakkına Sahipsiniz

Temiz ve yeni bir sayfa açmak, pes etmek değildir. Mutluluk ve sağlığınızı engelleyen her şeyi temizlemek anlamına gelmektedir.
Hayatınızda "Yeni Bir Sayfa Açma" Hakkına Sahipsiniz

Son Güncelleme: 13 Ocak, 2019

Bazen kolay olacaktır bazen zor; ama her zaman faydalıdır. Yeni bir sayfa açmak, şu an yaşadığınız sorunların çözümü olabilir. Kalbiniz buna açık olabilir; ancak beyin, değişime karşı çok dirençli olabilir.

Bu, konfor alanınızı terk etmenizi veya bir rutin, alışkanlık veya belirli bir bağlamdan kurtulmanızı gerektiren her şeyi içermektedir. Bunlar da beyin tarafından bir tehdit olarak yorumlanır.

Hayatta kalmayı garanti altına almanın ilkel yolunda, beyin sizi her zaman korku ve güvensizliklerle dolduracaktır ve “Yapma, çevrenizdeki şeyleri değiştirme” diye fısıldayacaktır. Bununla birlikte, bir kişi doğal ve biyolojik içgüdüsüyle yüzleşebildiğinde, her şey değişir.

Sonunda zihniniz öğrenmiş olduğunuz dersler ile zenginleşir ve beyniniz size mutluluk getirecek uyaranları kabul eder. Bugünkü yazımızda, sizi, bu basit şeyi yapma hakkınızı derinlemesine düşünmeye davet ediyoruz: Yeni bir başlangıç yapmak.

Yeni bir sayfa açmak için, bazı şeyler “temizlenmiş” olmalıdır

yeniden başlamak

Değişiklikler öyle her zaman dümdüz önümüze gelmez. En başından başlamanız ve yeni bir başlangıç oluşturmak için diğer yerlere bakmanız gerekmez.

 • Yapabileceğiniz en iyi şey, hoşunuza gitmeyen, artık sizinle alakalı olmayan, sizi zenginleştirmeyen veya ilerlemenizi yavaşlatan şeyleri “temizlemenize” yardımcı olacak yeni içsel güçleri bir araya getirerek değişiklikleri desteklemektir.
 • Kendi evinizden başlayabilirsiniz: Hayatınızdaki sevmediğiniz bir döneme ait her şeyi kaldırın.
 • Kağıtları, artık giymediğiniz kıyafetleri, sizi rahatsız eden ya da küçük hizmetlerine rağmen aşırı yer kaplayan anıları boşaltın.
 • Pencerelerinizi açın ve temizlerken yeni rüzgarın sizin üstünüzden esmesini bekleyin.
 • Ardından, en cesur ve en önemli bölüm gelir. Hayatınızda daha fazla kalacak şeyler için derinlemesine düşünün.
 • Belki rutininizi değiştirmelisiniz, belki de bazı insanlardan uzak durmalı ya da birkaç bağı koparmalısınız… Sonra durumunuzu yeniden değerlendirin.

Boşluğun kıymetini bilin, değişiklikleri göz önünde bulundurun ve kendi kimliğinize odaklanın

kızılderili kadın çizim

Kuşkusuz, evinizi derinlemesine temizlediğinizde, kaç tane işe yaramaz şey biriktirdiğinizi merak edersiniz ve tozu, çöpleri veya kırık nesneleri attıktan sonra her köşeden ne kadar ışık yayıldığına hayret edersiniz.

Çok rahatlatıcı bir huzur hissedersiniz ve her şey düzene girer. Sadece işinize yaramayan şeyleri bir kenara bırakmadınız; ayrıca size hiçbir şey kazandırmayan ve hatta acı çektiren insanlardan uzak durdunuz.

Bu aşamaya ulaştıklarında hemen yeni insanlarla tanışmaya, yeni ilişkiler kurmaya ve yeni deneyimlere girişenler vardır. Bu ilerlemenin doğru yolu değildir. “Yeni bir sayfa açmayı” uygulamaya koyduğunuzda kendinize odaklanırsınız.

Bu nedenle biraz düşünmek için kendinize zaman ayırmanız hayati önem taşımaktadır. Temizlik yaptıktan sonra boşluğun keyfine varmalısınız: Bir zamanlar burada olan kişi şimdi farklı bir yolu izliyor. Bu alanlarda kendiniz olursunuz. Tekrar görmek, yalnızlığınızı takdir etmek ve onunla uzlaşmak zorundasınız.

Etrafınızdaki değişiklikler sizi farklı hissettirebilir

Değişimi başlatmak isteyen basit gerçek, zaten cesaretin bir işareti ise, bunu gerçekleştirmek o değerin özelliğidir. Bazen bunun farkında olmazsınız; ancak içinizde bir direniş tohumu yatmaktadır.

Ayrıca, bir şeyleri oluşturmak birkaç damla kararlılık, bir tutam cesaret ve birkaç kaşık sezgi gerektirir. Yeni bir sayfa açtıktan sonra kendinizle gurur duyacağınızı, hayatınızın dümenini kontrol etmenin kendinize olan güveninizi artırdığını ve bunun hoşunuza giden bir şey olduğunu göreceksiniz.

Yeni bir sayfa ve gülümseme: Hayatınızı dekore etmenin zamanı

kadın çizim

Yeni hayat, yeni gülümsemeler. Şimdi olduğunuz yere ulaşmanın uzun zaman aldığınızı fark etseniz bile, çabanız buna değmiştir. Her şey harika gidiyordur; çünkü şimdi kendi özünüzdesiniz.

Şimdi, sadece bütün sihrinizle tamamen kendinizsiniz. Hayatınızı “dekore etmenin” zamanı geldi ve burada size yardımcı olacak bazı basit ipuçlarını görebilirsiniz:

 • Hayatınızı, sizi siz olduğunuz için seven, sizi tüm erdem ve kusurlarınızla takdir eden insanlarla süsleyin.
 • Kalbinizin, nasıl verebileceğini ve alacağını bilen insanlara ulaşmasına izin verin.
 • Her çözüm için bir sorun olan kişilerle değil, her soruna bir çözüm getiren olgun, eğlenceli arkadaşlıklar ile kendinizi kuşatın.
 • Her zaman hak ettiğiniz ve erişmeye cesaret edemediğiniz fırsatlara erişmeye izin verin.
 • Hayatın size ne getirmek istediğine, özdeşleştirilmek istediğiniz şeylere, sizin istediğiniz şeylere ve hayalini kurduğunuz şeylere karşı açık olun. 

Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Clastres, P. (1977). El cuento de la antropología marxista. Bicicleta.
 • Dawkins, R. (1993). El gen egoísta: Las bases biológicas de nuestra conducta. SALVAT. https://doi.org/10.1590/S0036-36342008000500003
 • Maturana, H. (1985). Biología del fenómeno social. Terapia Familiar.
 • Baharona, A. (2001). Origen y evolución del ser humano. ¿Cómo Ves?
 • Galarsi, M., Medina, A., Ledezma, C., & Zanin, L. (2011). Comportamiento , historia y evolución. Fundamentos En Humanidades.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.