Her Gün Tekrarlanması Gereken 7 Olumlu Cümle

Zihniniz hayatınız üzerinde düşündüğünüzden daha fazla etkiye sahip olduğu için, bu ifadeleri kendinize her gün tekrarlamak, daha tatmin edici ve mutlu yaşamanıza yardımcı olur.
Her Gün Tekrarlanması Gereken 7 Olumlu Cümle

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Eğer gerçekten isterseniz, hayatınızdaki en önemli kişi ve aynı zamanda en iyi arkadaş olabilirsiniz. Bu gerçekten istediğiniz bir şeyse, kendinizle kurduğunuz olumlu iletişim ve her günün tadını çıkarmaya özen göstermeniz önemlidir.

Hiç şüphe yok ki genelde kendi kendinizin en kötü eleştirmensiniz. Muhtemelen yanlış bir şey yaptığınızda kendinizi suçlu hissettiren kişisiniz ve kendinizi sürekli demotive ediyorsunuz.

Ancak kendinize olumlu cümleler söylerseniz, daha fazla nazik olursanız ve kendinize nasıl davrandığınızın farkına varırsanız olacak değişimi düşünebiliyor musunuz?

Aslında, sadece aşağıdaki ifadeleri kullanarak günlük yaşamınızda kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak çok önemli gelişmeler yaratabilirsiniz.

1. Hayallerime inanıyorum

boşluğa atlamak

Kendinize ve olduğunuz her şeye inanmanız gerekir. Aklın çok güçlü olduğunu ve inançlı olduğunuz sürece mümkün olduğunu düşündüğünüz her şeye ulaşmanıza yardımcı olabileceğini unutmayın.

Kendinize hayallerinize inandığınızı söylerseniz, bir şeyleri elde etmek konusunda kendinize çok daha fazla yardımcı olabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak ve istediğiniz hayata kavuşmak için kendinize duyduğunuz güveni hiç kimse sizden alamaz.

Böyle pozitif cümleleri tekrarladığınızda, imkansız olduğunu düşündüğünüz şeyleri yaratmak için beyninizi eğitirsiniz.

2. Her gün elimden gelenin en iyisini yapıyorum

Başardığınız şeylerin küçük veya büyük olmasının önemi yok. Her gün istediğiniz hayatı elde etmek için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız.

Başarı bir kerede gelen bir şey değil, küçük adımlarla elde edilebilecek bir şeydir. Her gün kendinize elinizden gelenin en iyisini yaparak hayallerinize doğru ilerleyebileceğinizi hatırlatmanız gerekiyor.

Kötü bir gün yaşıyor olsanız bile, bu olumlu sözü kullanmak, hedeflerinize doğru ilerlemek için yaptığınız tüm çabaları takdir etmenizi sağlayacaktır.

3. Kendimi olduğum gibi seviyorum

Bir daha aynaya baktığınız zaman, bir dakika durun, gözlerinizin içine bakın ve “Seni seviyorum” diyin. Sürekli olarak kendinize olan sevginizi, olduğunuz halinizde, tüm erdemler ve eksikliklerle hatırlatın.

Kendinizi sevmeden önce başkalarına sevgi vermeyi bekleyemezsiniz. O aynada gördüğünüz kişiyi kabullenip sevmeye başlayınca çevrenizdekilerden çok daha fazla sevgi ve beğeni almak için kalbinizi açarsınız.

Her şey sizinle başlar. Bu nedenle her gün olduğunuz kişi için kendinizi sevmelisiniz.

4. Kendi mutluluğumdan sorumluyum

mutlu kadın

Üzüntü halleri yeni dersler almak ve bunlardan daha güçlü çıkmak için bir öğrenme süreci olarak görülmelidir. Sizi pozitif ve tatmin olmuş biri yapabilecek tek kişi sizsiniz. Kendi mutluluğunuzdan yalnızca siz sorumlusunuz.

Gerçek mutluluğu kendilerinden başka bir yerde aramaya çalışan insanlar hayal kırıklığına uğrar. Bu nedenle kendinize bu dördüncü olumlu cümleyi ne kadar çok tekrarlarsanız mutlu ve tatmin olmanın yalnızca size kalmış olduğunu o kadar iyi fark edeceksiniz. Bu ayrıca kendi hisleriniz için sorumluluk almanıza yardımcı olacaktır.

5. Hayatımın sorumluluğu tamamen benim elimde

koşu yapan kadın

Tıpkı kendi mutluluğunuzdan sorumlu olmak gibi, eylemlerinizden sorumlu olmanız da çok önemlidir. Hiçbir şeye koşullara, yaşam durumunuza ya da çevrenizdeki insanlara şikayet ederek başlamamalısınız. Bu sadece sizi üzer.

Yaşadığınız hayattan kimse sorumlu değildir; çünkü gün geçtikçe eylemleriniz ve düşünceleriniz yoluyla kendi gerçekliğinizi yaratırsınız. Bu beşinci olumlu cümleyi yinelemek, genellikle hayatınızı kontrol altına almanıza yardımcı olabilir.

6. En iyisi henüz karşıma çıkmadı

Bu, her gün ilham kaynağı olması gereken olumlu cümlelerden biridir. Kaderin gelecekte size daha parlak bir şeyler getireceği umuduna sahip olmak, elinizden gelenin en iyisi olmaya devam etmeniz için size nedenler verir.

Her zaman yarının sizin için en iyi fırsatları sunacağına inanın. Bunu yaptığınızda hayatınıza daha olumlu şeyler çekmeye başlarsınız ve onlara da tamamen hazırlıklı olursunuz.

7. Hayatımın her günü için minnettarım

Hayatınızın her gününü nasıl geçerse geçsin takdir edin. Bazen başınıza gelenleri değiştirecek güce sahip olmadığınızı, ancak onlara karşı tutumunuzu değiştirebileceğinizi unutmayın.

İyi ya da kötü her şey birer öğrenme deneyimi olduğu için her şeyden minnettar olun. Bu, her günün bir parçası olduğunuz için şükran göstermeniz anlamına gelir.

Hayatı bu açıdan görürseniz, sevdiğiniz şeyleri yapabilmek için canlı ve yetenekli uyanmanın bir mucize olduğunun farkına varacaksınız. Zihninizin hayatınız üzerindeki etkisi inanılmazdır. Bu nedenle bu olumlu cümleleri düşüncelerinize dahil etmeniz çok önemlidir.

Bu cümleleri tekrar etmeyi alışkanlık haline getirirseniz, daha dolu ve mutlu bir hayat sürdüreceksiniz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.