İlgi Görmek İçin Seks Yapmak, Çok Tehlikeli Bir Alışveriş

İlgi görmek için seks alışverişinde bulunmak, bize sadece fayda sağlayan bir şey olsa da öz saygımıza büyük bir zarar verebilir. Unutmayın: eksikliğini hissettiğimiz şeyleri bize vermesi için başkalarına güvenemeyiz.
İlgi Görmek İçin Seks Yapmak, Çok Tehlikeli Bir Alışveriş
Elisa Morales Lupayante

tarafından incelendi ve onaylandı. beden eğitimi pedagogu ve beslenme uzmanı Elisa Morales Lupayante.

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Hiç ilgi görmek için seks alışverişinde bulundunuz mu? İlk başta kimse bunu kabul etmeye cesaret edemez ve cevap her zaman “hayır” dır.

Bununla birlikte, bu inanç aklımıza yerleşmiş bir şeyden çok daha fazlasıdır.

Eminim ki bir noktada erkeklerin seks karşılığı kadınlara ilgisini gösterdiklerini ve buna karşılık kadınların bunun tam tersi olduğunu duymuşsunuzdur.

Bu olduğu zaman, kendimizi, bizi parçalayan toksik bir ilişki içinde buluyor ve sonuç olarak kendimize zarar veriyoruz.

Bir ilişkiye nasıl girdiğiniz her şeyi belirler

kelepçeli eller

Bir ilişkiyi aşık olduğunuz için kurduğunuzu mu düşünüyorsunuz yoksa bu sadece inanmak istediğiniz şey mi? Bazen bazı ilişkilere yalnız kalmaktan ya da kimsenin bizi bir daha sevmeyeceğinden korktuğumuz için giriyoruz.

Sorun şu ki daha sonra gerçekleşen tüm talihsizliklere neden olan ilk faktörün ne olduğunu hiçbir zaman sorgulamamaktayız.

Hem yalnızlık korkusu hem de ihtiyacımız olan kişiyi kaybetme korkusu (sevdiğimiz kişiyi değil) bizi ilgi için seks alışverişi yaptığımız bir noktaya getiriyor.

Kaç kişi eşini gerçekten sevmeden cinsel ilişki yaşıyor? Ya da o kişinin kendilerini tekrar görmek istememesinden korktukları için ilk randevudan sonra biriyle seks yapanlara ne demeli?

Gördüğünüz gibi korkudan bahsediyoruz, sevgi ile uzaktan yakından alakası olmayan bir korkudan.

Daha çok, kendimize olan sevgimiz bu eylemler yüzünden zarar görür ve bu da korkunç acılara neden olur.

Hasar Görmüş İlişkiler

seks

Bununla birlikte, bir parça ilgi için seks kadar samimi bir şeyin alışverişini yaparak, kendi değerimizi düşürenin ilk biz olduğumuzun farkında değiliz.

Ne arıyoruz? Neyi doldurmaya çalışıyoruz? Bir şey mi kaçırıyoruz? Bunlar kendimize sormamız gereken sorulardır ve onlara nasıl cevap vereceğimizi bilmeliyiz ki böylece bu tuzaklara düşmekten kaçınabilelim.

Kendimizi soktuğumuz ve bizi çok zararlı ilişkilere girmeye iten tuzaklar.

İnsanlar diğer kişiye o kadar çok önem verir ki kendilerini bir şekilde “satmak” kadar ileri gider. Ki böylece eksik olduklarını düşündüğü bir şeyleri alabilsinler.

Bunu yaparak kendimizi incinmek için hazırladığımızın farkında değiliz ve genellikle de sonuçta bu gerçekleşir.

Muhtaç olduğumuzu, yetersiz olduğumuzu düşünüyoruz, bundan dolayı da bizi tamamlayabilen ve ihtiyaçlarımızı yerine getirebilecek diğer kişileri arıyoruz, bu, ilgiye karşılık olarak seks alışverişinde bulunmak anlamına gelse bile…

İlgiye karşılık seks alışverişinde bulunmak. Belki de aşktır?

aşk

İlgi görmek için seks yaptığımız zaman, ona aşk diyebilir miyiz? Gerçek şu ki, diyemeyiz çünkü gerçekte bu bir zorunluluktur.

Elimizde olmayan bir şey arıyoruz, bizi üzen ve aslında bizim için sağlıklı olmadığını bildiğimiz bir şeyi.

Her zaman kendimizin dışına bakma eğilimindeyiz. Belki kolay olduğu için, ama bu aynı zamanda daha risklidir.

Bunun nedeni, kendi refahımızı ve mutluluğumuzu unutmamızdır, çünkü öz sevgimiz, umudumuzu boşa çıkaran, bizi aldatan ve bize çok fazla hayal kırıklığı yaşatan diğer insanlara bağımlıdır.

Bunun nedeni, bizden başka kimsenin bize ihtiyacımız olan şeyleri veremeyecek olmasıdır. İnsanlar asla tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayacak.

Ayrıca, gerçekte olan şey zorunluluk olmasına rağmen, hissettiğimiz şeyin sevgi olduğuna körü körüne inanıyoruz, bu da kendimize yapabileceğimiz en kötü şeylerden biridir.

Kendimize karşı dürüst olmuyoruz, kendimizi kandırıyoruz, biliyoruz, sadece görmek istemiyoruz. Korkularımız bizi herhangi bir hakikatten daha fazla kontrol edebilir.

Tehlikeli bir alışveriş

mutluluk

İlgi görmek karşılığında seks alışverişi tehlikeli bir alışveriştir, çünkü bu bizim refahımızı etkiler. Bize acı çektirir, bizi incitir ve endişe ve depresyona yol açabilecek bir dizi sonuç doğurur.

Hayatımızda hiçbir şey değiştirmemiz gerekmiyor çünkü kendi başımıza ulaşamayacağımız bir şeye ihtiyacımız yoktur.

Başımıza gelen şeyleri onaracak olanların başka insanlar olduğuna inanmayı bırakın ve kendiniz için yapmaya başlayın.

Kendinize boş yere yüklenmeyi bırakın çünkü bu yolla, yaralarınızın iyileşmesi daha uzun sürecektir.

İlgi görmek için seks yaptığımız her seferde kanayacağımız yeni bir kesik açarız, bu da öz sevgimize sert bir darbe olacaktır.

Biz yeteriz, seviliyoruz. Sadece kendi içimize bakmamız gerek.

İlginizi çekebilir ...
Cinsel İlişkilerde Olmaması Gereken 6 Durum
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Cinsel İlişkilerde Olmaması Gereken 6 Durum

Cinsel ilişki her iki taraf için de tatmin edici ve faydalı olmalıdır. Bunun olmadığı her an, cinsel ilişkinin iyi olup olmadığını düşünmeliyiz.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.