Gülümseme, Kadının En Güzel Kıvrımıdır

Gerçek gülümsemeler üzerinde düşünmeden ortaya çıkar ve samimidir. Başkalarıyla daha iyi iletişim kurmamıza yardımcı olur.
Gülümseme, Kadının En Güzel Kıvrımıdır

Son Güncelleme: 01 Mart, 2019

Yüzünüze bir gülümseme yerleştirmenin imkansız olduğu günler vardır. Ruh haliniz sürekli değişir, stres sizin için çok fazladır, gün düşündüğünüzden ve umduğunuzdan daha fazla baskı ile başlar ve bu haldeyken giyinmek bile zulüm olur.

Buna rağmen, birden çok durumda, mesela sokakta yürürken yabancı birisi ile çarpıştınız ve size nedensiz yere gülümsediğinde farkında olmadan hafif bir gülümseme ile karşılık verdiniz.

Gülümseme çok güzel bir şeydir. Tüm yüzünüzü aydınlatır ve çevrenizdekilerle daha iyi iletişime geçmenize yardımcı olur. Buna ek olarak, bir kadının en güzel kıvrımı gülümsemesidir diyebiliriz.

Bu yüzden sizi içsel savaşlarınızdan kurtulmaya ve endişelerinizi unutup gülümsemeye davet etmek istiyoruz.

Bir gülümseme her zaman içten olmalıdır, arkasında bir şeyler saklayan bir maske olmamalıdır. Gerçek güzellik mutlulukta yatar.

Mutluluğa ulaşmak için de bir çok şeyin üstesinden gelip pek çok zorlukla başa çıkmanız gerekir.

Bugünkü yazımızda sizleri gülümsemenin önemine odaklanmaya davet ediyoruz.

En güzel gülümseme içsel refahınızı yansıtan gülümsemedir

Eminiz ki şu sözü duymuşsunuzdur: ruhu paramparça olsa bile gülümseyebilen kişi, dünyanın en cesur insanıdır.

Ama bu doğru bir şey değildir. Hiç kimse hayatını kalplerinin hissetmediği bir duyguyu gösteren maskelerle geçirmemelidir.

Çok kederli ve üzgün olduğumuz zaman, o ruh halini kabul etmeli ve olabilecek en doğru şekilde baş etmeliyiz.

Bazı duygusal durumları tetikleyebileceği için maske kullanmamalısınız.

Bir kadının yüzündeki hüzünlü gülümseme

Gülümsemek, insanların sahip olduğu en güçlü dildir. Bu görüntü, sizi doğrudan duygusal zekaya bağlamak için tek bir bakışla bile hızla kodlanır.

  • İster inanın ister inanmayın, duygusal beyniniz üzgün ve mutlu gülümsemeler arasındaki farkı bilebilir. Bu sadece ağız çizgisinin eğriliği ile ilgili değildir. Duygularınız gözlerinizde, hareketlerinizde, sesinizde ve tutumunuzda açıkça görülür.

İşte bu nedenle, üzüntülüyken günü bir gülümsemeyle karşıladığınızda, eninde sonunda birileri bunu fark edecektir.

Hiç kimse duygularını ve hislerini sonsuza dek gizleyemez, ayrıca bunu yapmak sağlıklı da değildir.

ağlayan kadın
Bir kadının yüzündeki hüzünlü bir gülümseme güzel değildir. Bu gülümseme, melankoliyi ve tüm kederlerini dökme arzusunu beraberinde getirir.

Bunun kronik bir alışkanlık haline gelmesine izin vermeyin ya da “her şey yolunda, hiçbir şey yok” diyerek başkalarını kandırmak için maskeler kullanmayın.

  • Kendinize ihtiyacınız olan zamanı ayırın. Soluğunuzu ve mutluluğunuzu kesen her düğümü birer birer gevşetin – kendinize bakmak ve duygularınızı düzgün bir şekilde yönetmek için yaşamsal yükümlülüğünüzden vazgeçmeyin.
  • İhmal edilen şeyler kaybolur ve neye dikkat edilip ilgi gösterilirse o kurtarılır. Gülümsemenizin bir kez daha vücudunuzun en güzel kıvrımı haline gelmesi için kalbinizle yeniden bağlantı kurun.

Gülümseme inanılmaz bir baştan çıkarma silahıdır

Çekici olmak için mükemmel ölçülere sahip olmanız veya tasarımcı imzalı elbiseler, son moda saç modelleri ve en havalı ayakkabılara ihtiyacınız yoktur.

Bir kadının güzelliği tavrında yatar. Bu da gülümsemesi, enerjisi ve öz güveni ile aktarılır.

gülümseme ve kadınlar

Ayrıca gülümsemenin sadece birini kendine çekme ve baştan çıkarma amacıyla kullanılmadığını hatırlamak da önemli. Çoğu zaman yüzünde bir gülümseme olan kişinin başka bir niyeti yoktur.

Bu sadece içsel dünyanızın bir yansımasıdır ve büyük manyetik bir güce sahiptir.

  • Şüphesiz ki bunu zaman zaman fark ettiniz. Bildiğiniz tanıdığınız bir kişi o kadar da güzel olmayabilir ama güldüğü zaman çok güçlü bir çekicilik kazanıyordur.
  • Bunu karizma, aktarılan duygu ve güvenlik hissi takip eder.
  • En baştan çıkarıcı gülümseme, zorlanmadan yapılan, sözlerle kesilmeyen gülümsemedir. İşte o an  kadın kendi düşüncelerinden mutludur ve kendini iyi hissediyordur.
  • Kahkaha atmanın da insanlarla çabucak ve doluca bağlantı kurmak için harika bir yol olduğunu hatırlatmak isteriz.

Kahkaha bulaşıcıdır çünkü beyniniz her şeyden önce olumlu duygular tarafından yönlendirilir. Olumlu şeyler, hayatta kalmamıza ve çevremize daha iyi adapte olmamıza yardımcı olur.

Belki, sonuç olarak, başta söylediğimize dönmeliyiz. Endişelerinizi gizlemek ve başkalarını inanılmaz derecede güçlü olduğunuza inandırmak için asla gülümsemenizi kullanmayın.

Gerçekten güçlü bir kişi, kendi üzüntüsünü kabul edip onunla geçinebilir ve bunu hayatına daha fazla güç, haysiyet ve güzellikle devam etmek için kullanabilir.

Gülümsemeniz gerçekten samimi olduğunda en muhteşem şeydir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.