Karın Bölgesi İçin İnceltici Etkisi Olan 4 Besin

Amacınız karın bölgenizi inceltmekse beslenme ve egzersizin yanı sıra bu tarifler de size yardımcı olabilir. 
Karın Bölgesi İçin İnceltici Etkisi Olan 4 Besin
Maria Patricia Pinero Corredor

tarafından incelendi ve onaylandı. beslenme uzmanı Maria Patricia Pinero Corredor.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 22 Aralık, 2022

Ciddi bir sağlık riskine yol açmadan bir haftada 10 kilo vermenize yardımcı olacak hiçbir mucizenin olmadığını unutmayın. Karın bölgenizi inceltmek ve bunu sürdürebilmek için egzersiz yapmanız ve beslenmenize dikkat etmeniz gerek. Karın bölgesi için inceltici etkisi olacağını düşündüğümüz 4 besini sıralayalım: Ananas, brokoli, salatalık ve kereviz.

Bu malzemeleri kullanarak birinci sınıf bir detoks smoothie’si hazırlayabilirsiniz. Smoothie için şunlara ihtiyacınız olacak:

 • 1 kereviz sapı
 • 1 adet orta boy salatalık
 • 1 kase doğranmış maydanoz
 • 3 halka dilimi taze ananas

Yapmanız gereken ilk şey sebzeleri ve ananası yıkamak ve kabuğunu soymak. Her şeyi bir blender’ın içine koyun ve homojen bir karışım haline gelene kadar karıştırın. Tuz, karabiber, şeker veya şeker benzeri hiçbir malzeme kullanmayın.

Karın bölgesi için inceltici smoothie

Faydalarından yararlanabilmek için ananaslı ve sebzeli bu smoothie’yi hazırladıktan sonra 15 dakika içinde tüketmelisiniz. Böylece özelliklerini kaybetmeyecektir.

Sabah aç karnına içmeyi hedeflemelisiniz. Smoothie’yle birlikte egzersiz ve diyet yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Ancak bu şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

Smoothie’nin faydaları

Büyük ihtimalle kendinize bu içeceği bu kadar güçlü yapan şeyin ne olduğunu, nasıl bu kadar hızlı etki edebilen faydaları olduğunu soruyorsunuzdur. Malzemelerinin mükemmel karışımı oluşturduğunu söylemeliyiz.

Kereviz

elma maydonoz smoothie

Öncelikle içinde düşük kalorili bir yiyecek olan kereviz var. Kerevizin 100 gramında ortalama 16 kalori var. Bu da karın bölgesi için inceltici etkisi olabileceğini gösteriyor. Ayrıca lif açısından da zengin bir yiyecek.

Ayrıca bazı çalışmalara göre beslenme programınızdaki lif oranını artırmak gibi basit bir adım, karın bölgenizi inceltmek için gereken en önemli bileşenler biri.

Salatalık

Kereviz gibi salatalık da lif kaynağıdır. Aynı zamanda aynı besin değerine sahiptir yani kalorisi düşüktür. Salatalığın yüzde 95’i sudur. Böylece kilo vermek için önerilen günlük 2 litre su alım miktarına da ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Maydanoz

maydanoz ve bir bardak suyu

Listemize devam edecek olursak maydanozun bir başka sağlıklı yiyecek seçeneği olduğunu söyleyebiliriz. Lif miktarı oldukça boldur: Maydanozun her 100 gramında 3.3 gram lif bulunur.

Ayrıca aynı miktarda salatalıkta ve kerevizde sırasıyla 0.5 gram ile 1.6 gram lif olduğunu da belirtelim.

Ananas

Ananasa gelince, bu meyvenin 100 gramında 1 gram çözülemez lif ve 50 kalori vardır. Ayrıca ananas smoothie’ye lezzet katar. Smoothie böylece idrar söktürücü işlevi de görür ve vücuttan sıvıların atılmasına yardımcı olur.

Bunları ve diğer yağ yakıcı seçenekleri yemek için en iyi zaman

bel bölgesinde fazla kilo

Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu smoothie aç karnına içildiğinde en iyi şekilde etki eder. Günde bir kere içmeyi deneyebilirsiniz. Bu sizin ne kadar kilo vermek istediğinize bağlıdır. Yağ yakmak istiyorsanız aşağıdaki smoothie’yi deneyin:

Malzemeler:

 • Armut
 • Kivi
 • Nar
 • Portakal veya limon suyu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri yıkayın, çekirdekleri çıkarın ve blender’a eklemek için meyveleri doğrayın. Sonra pürüzsüz bir içecek elde etmek için suyla karıştırın. İsterseniz portakal veya limon suyu da ekleyebilirsiniz. Oluşan karışımı bir bardağa alın ve lezzetinin keyfini çıkarın.

Yapımı kolay bu smoothie, yüksek lif içeriği sayesinde güçlü bir idrar söktürücü görevi görür. Ayrıca doğal yollarla kan basıncınızı düşürmeye çalışıyorsanız, bunun için de harika bir seçenektir. Kanı temizler ve kolesterolü düşürür.

İlginizi çekebilir ...
Karın Yağlarına Karşı Zencefil
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Karın Yağlarına Karşı Zencefil

Özellikle karın bölgesinde ağ birikimini engellemek için çok yöntem olmasına rağmen, çoğu insan devamlı ince kalmak için gerekli çabayı göstermez.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Miketinas DC, Bray GA, Beyl RA, Ryan DH et al. Fiber Intake Predicts Weight Loss and Dietary Adherence in Adults Consuming Calorie-Restricted Diets: The POUNDS Lost (Preventing Overweight Using Novel Dietary Strategies) Study. J Nutr. 2019 Oct 1;149(10):1742-1748.
 • Hostleter G, Rield K, Schwartz S. Endogenous Enzymes, Heat, and pH Affect Flavone Profiles in Parsley (Petroselinum crispum var. neapolitanum) and Celery (Apium graveolens) during Juice Processing. J. Agric. Food Chem. 2012; 60(1):202–208.
 • Stelmach-Mardas M, Rodacki T, Dobrowolska-Iwanek J, Brzozowska A et al. Link between Food Energy Density and Body Weight Changes in Obese Adults. Nutrients. 2016 Apr 20;8(4):229.
 • Farzaei MH, Abbasabadi Z, Ardekani MR, Rahimi R et al. Parsley: a review of ethnopharmacology, phytochemistry and biological activities. J Tradit Chin Med. 2013 Dec;33(6):815-26.

Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.