Kendinizi Negatif Enerjiye Karşı Koruyun

Ailelerimizle yaşanan tartışmalar, evlerimizi negatif enerji ile doldurabilir. Evinizi bu gibi durumlardan temizlemek için, temiz hava ve gün ışığının içeriye girmesine izin verin.
Kendinizi Negatif Enerjiye Karşı Koruyun

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Negatif enerji, birçok insanın, özellikle de evlerinde, yani huzurla dinlenebilecekleri ve huzursuz herhangi bir durumun olmaması gereken bir ortamda, kaçınmaya çabaladığı bir durumdur.

Bunun yanı sıra negatif enerji, okul veya işyeri gibi ortamlardan da kovulması gereken bir durumdur; çünkü oluşması, gününüzün umduğunuz gibi geçmemesine yol açabilir. Şansınıza, bugün negatif enerjinin duygularınızı rahatsız etmesinin önüne nasıl geçebileceğinizden bahsedeceğiz.

Negatif Enerjiler Nelerdir?

Sizi duygusal, ruhsal, fiziksel veya zihinsel olarak etkileyen, huzurunuzu kaçıran ve anksiyete, ızdırap, depresyon ve konsantrasyon eksikliğine sürükleyen durumlardır.

Kendimizi Negatif Enerjilerden Nasıl Koruyabiliriz?

mutlu kadın

Negatif enerjilerle karşı karşıya gelmek, yaşamınızı, özellikle duygularınızı güçlendirmek için en ideal yoldur. Günden güne olumlu yaklaşımlar inşa etmeye ve stresten korunmaya çabalarken karşılaşılan kötü enerjilerden kendinizi koruyabilmeniz için birçok yol mevcuttur. İşte size bazı ipuçları:

 • Korkulardan kurtulun: Negatif enerjiler zaman zaman korkulardan, güvensizlik hissinden veya negatif düşüncelerden kaynaklanabilmektedir. Bu bağlamda, korkunun kökenini belirlemek ve onlarla yüzleşerek kendinizi özgür ve güvende hissetmek önemlidir.
 • Olumlu düşünme: Her ne kadar pratiğe dökmeye çok yanaşmasanız da, pozitif düşünmek kötü enerjileri uzaklaştırmak ve duygusal anlamda sağlıklı olabilmek için en ideal yöntemlerden biridir. Kötü zamanlarla mücadele edebilmeyi öğrenmek ve durumların olumlu taraflarını görmeye gayret etmek negatif enerjilerin üstesinden gelmek ve onları uzakta tutmak açısından anahtar niteliğindedir.
 • Yanınızda bir diş sarımsak taşıyın: Bu maddeyi adeta bir tılsım gibi yanınızda taşıyarak kötü enerjileri ve kıskançlığı uzakta tutabilirsiniz. Bu bağlamda bir diş sarımsağı bir parça beze sararak çantanızın veya cüzdanınızın içerisinde taşıyın.
 • Elinizin altında kekik esansı bulundurun: Ezoterik bir çalışmaya göre, kulak arkalarına veya bileklere uygulanacak birer damla kekik esansı sizi negatif enerjilerden koruyucudur.
 • Bir dal sedefotu: Derler ki sedefotu, öngörülemeyen olaylardan veya insanlardan kaynaklanabilecek negatif enerjileri kovma yeteneğine sahiptir. Her zaman etrafınızda bir iki dal veya birkaç yaprak sedefotu bulundurmak, oldukça ideal bir yöntemdir.

Ayrıca okumanızı öneririz: Evinizdeki Negatif Enerji Nasıl Geçer?

Evlerimizde Negatif Enerjilerden Nasıl Korunabiliriz?

düzenli oturma odası

Partnerler veya kardeşler arasında bir anlaşmazlığın oluştuğu durumlarda, ev adeta negatif enerji ile dolmaktadır ve aile için sağlıksız bir ortam oluşmaktadır. Bu noktaya gelmeden önce, bazı değişiklikler yapmayı ve kötü enerjilere yol açabilecek tüm durumları değiştirmeyi denemek isteyebilirsiniz.

 • Gereksiz nesnelerden kurtulun: Birçok şeye sahip olmak, zaman zaman evinizin enerjisini etkileyebilir. Bu bağlamda ferah ve düzenli bir yaşama ortamı edinmelisiniz.
 • Pencere ve kapıları açın: Evinize temiz havanın girmesine izin vermek ”evinizi temizlemenin” bir diğer yoludur. Aynı durum, güneş ışığının evinize girmesine izin verdiğiniz zamanlar için de geçerlidir.
 • Tütsü: Eski zamanlardan bu yana, insanlar tütsüleri evlerindeki havayı ferahlatmak ve negatif enerjileri uzaklaştırmak için kullanagelmişlerdir.
 • Tuzlu su: Bu iki maddenin karışımı evlerinizi temizlemek ve negatif bir ortamdan korunmak için oldukça idealdir.
aromaterapi ile negatif enerjiyle savaşmak
 • Aromaterapi: Esans yağları ve aromaları evinizin çeşitli bölgelerinde kullanmak, tüm ailenizin rahatlamasına ve huzurlu bir ortamın oluşturulabilmesine yardımcı olmaktadır.
 • Evinizde bitkiler bulundurun: Havayı temizlemenin yanı sıra bitkiler, negatif enerjiyi uzak tutmaya ve olumlu enerjileri davet etmeye de yardımcıdırlar.
 • Sık sık temizleyin: Toz, kir ve çöplerin birikmesi evlerinizde ağır bir ortam yaratabilir ki bu da aile bireylerinde negatif duyguların oluşmasına yol açan bir durumdur. Yaşadığınız ortamı temiz tutmak ve evinize ferah bir hava katmak için yaşama alanlarınızı yenilemeniz oldukça önemlidir.
 • Diyalog: Son olarak, anlaşmazlıklarla ilgili aile bireylerinin birbirleri ile sakin bir şekilde konuşabilmeleri, negatif enerjileri uzakta tutmak açısından anahtar niteliğindedir ki böylelikle herkes bir arada huzur içinde yaşayabilir. Aile içi paylaşımlar, duyguların ifade edilebilmesi ve bağların kuvvetlendirilmesi negatif enerjileri evinizin dışında tutabilmek için en iyi yöntemdir.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.