Kilo Vermek İçin 9 Şifalı Bitki

Kilo Vermek İçin 9 Şifalı Bitki

Son Güncelleme: 03 Mart, 2019

Herkes ideal kilosuna ulaşıp güzel bir beden sahibi olmak ister. Kilo vermek isteyen pek çok kişi, sonuç elde edememelerine rağmen, bu amaç uğruna ciddi miktarda para harcamaktadır.

Piyasada kilo vermenize ve istediğiniz bedene ulaşmanıza yardım etmesi için pek çok ürün bulabilirsiniz; ancak bu ürünlerin çoğu işe yaramaz, diğerleri de satın alınamayacak kadar pahalıdır.

Bu pahalı ürünlere bir alternatif olarak, kilo vermek için ekonomik şifalı bitkileri kullanabilirsiniz. Bu bitkileri kullanmaya başlamadan önce; bu bitkileri diyetinize bir takviye olarak eklemeniz gerektiğini unutmamalı, sağlıklı  beslenmeli ve düzenli egzersiz yapmalısınız. Peki bu 9 şifalı bitki hangileri?

Kilo vermek için yeşil çay

Yeşil çay

Yeşil çay kilo vermek için en popüler alternatiflerden birisidir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde daha kısa sürede yağ yakılmasını sağlar. Günde bir kaç bardak içebilir; hatta başka içecekler yerine yeşil çay tüketebilirsiniz. Her gün yeşil çay içmenizi, dengeli beslenmenizi ve en az 30 dakika egzersiz yapmanızı öneriyoruz.

Aloe Vera

Aloe veranın hem sindirime iyi gelen hem de yağ yakılmasına yardımcı olan arındırıcı özellikleri vardır. Aloe vera en çok önerilen bitkilerden biridir; çünkü hem ekonomiktir, hem de etkisini birkaç hafta içerisinde görebilirsiniz. Genel olarak, bal ile tatlandırılmış narenciye suyuna eklenerek tüketilmektedir.

Tarçın

tarçın kabuğu ve tozu

Tarçın metabolizma hızlandırıcı ve kan şekeri dengeleyici özellikleriyle ünlüdür. Tarçın tüketmek trigliseridlerin ve kolesterolün düşmesine ve glikoz metabolizmasının hızlanmasına yardımcı olur. Bu sayede daha az acıkıp kilonuzu daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Hardal

Hardal brokoli, karnıbahar ve lahana gibi turpgillerden bir bitkidir. Hardal tohumları metabolizmanızı %25 hızlandırır ve kalori yakarak daha iyi sonuçlar edle etmenizi sağlar.

Günde 3 ila 5 çay kaşığı hardal tohumu tükettiğinizde saatte 45 kalori daha fazla yakabilirsiniz. Bu önerilen hardal tüketim miktarını aşmamanız çok önemlidir. Aksi taktirde istenmeyen yan etkiler görülebilir.

Kimyon

kimyon tohumları

Kimyon sindirim, enerji üretimi ve tip 2 diyabet hastalarında glisemik endeksin kontrolü için çok faydalıdır. Endişeyi azaltmak, vücuttaki toksinleri atmak ve kilo vermek için çok etkilidir.

Enginar

Enginarın arındırıcı, idrar söktürücü ve laksatif (bağırsak çalıştırıcı) etkileri vardır. Kilo vermek için en sık önerilen sebzelerden biridir ve piyasadaki pek çok zayıflama ürününün içinde enginar bulunmaktadır. Biz taze enginar yapraklarından çay hazırlayarak içmenizi öneriyoruz.

Huş ağacı

Huş ağacının idrar söktürücü özellikleri vardır ve obezite ile savaşmak için önerilir. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar ve yağ birikimini önler. 1 ila 2 çay kaşığı huş ağacı kabuğu parçasını bir bardak suya ekleyerek çay hazırlayabilirsiniz.

Kereviz

Kereviz sapı dilimleri

Kereviz sağlığınız için çok faydalı bir bitkidir. Hem kilo vermenize hem de bedeninizi arındırmanıza yardımcı olur. Her gün tüketildiğinde sağlığınıza kötü bir etkisi olmaz; tam tersine, kısa sürede kilo vermeye başlamanızı sağlar. Çiğ kereviz saplarını kesip 30 dakika kaynatın. Ardından süzüp bu sudan günde en az 3 sefer için.

Arnavut biberi

Arnavut biberinin içerisinde ona acı ve baharatlı tadını veren kapsiasin denen bir madde bulunmaktadır. Bu madde kalori alımını azaltarak yağ dokularını ve kandaki yağ seviyelerini düşürdüğü için kilo vermeye yardımcı olur. Bedenimizdeki çeşitli proteinlerin aktive olmasını sağlayarak bedende yağ birikimini önler.

İlgini çekebilir ...
Zihinsel Yöntemlerle Kilo Vermek Mümkün
Sağlığa bir adımRead it in Sağlığa bir adım
Zihinsel Yöntemlerle Kilo Vermek Mümkün

Kilo vermenizi sağlayacak bazı zihinsel ipuçlarını sizinle paylaşacağız. Zihinsel yöntemlerle kilo vermek düşündüğünüzden çok daha kolay!