Kilo Vermek İçin Olan Bu Harika Su Terapisini Keşfedin

Kolayca, acısız ve açlıktan ölüyor gibi hissetmeden kilo vermek mi istiyorsunuz? Tabi ki de bu mümkün! Su terapisi ile birlikte, hem kendinizi tok hissedeceksiniz, hem de vücudunuzdaki fazla toksini atacaksınız.
Kilo Vermek İçin Olan Bu Harika Su Terapisini Keşfedin

Tarafından yazılmıştır Okairy Zuñiga

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Ekstra kilolarınızı verme çabasıyla nasıl baş ediyorsunuz? Bunu zor mu buluyorsunuz? Sürekli diyet yapmaya çalışmaktan sıkıldınız mı? Su terapisi sizin çözümünüz olabilir.

İlk birkaç denemeden sonra, elde edilen sonuçlardan hayal kırıklığına uğramak oldukça yaygındır. Hatta bir kaç hafta sonra, vücudunuz değişikliklere adapte olduğu için istediğiniz sonuçları görmek durmuş olabilir.

Yeni bir seçenek veya daha basit bir şey arıyorsanız, kilo kaybı için su terapisi hakkında bilgi edinmelisiniz. Hiç bunu duydunuz mu? Eğer duymadıysanız ya da daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okuyun ve sunduğumuz genel bakış ile bilgi edinin.

Bunun çok basit ve çok yararlı olduğunu göreceksiniz Ayrıca, ciddi değişiklikler yapmanıza veya kendinizi aşırı sınırlara kadar zorlamanıza gerek yoktur.

Kilo kaybı için su terapisi nereden geliyor?

Su terapisi batı dünyasında daha çok bilinmeye başlamış olmasına rağmen, Japonya’da zaten çok iyi biliniyor. Japonya’da mideyi temizlemek ve sindirim sistemini geliştirmek için kullanılır. Dahası, daha fazla enerji kazanmanıza yardımcı olduğu ve kilo vermeye yardımcı olduğunu keşfedildi.

Geleneksel olarak, kalktıktan sonraki ilk birkaç dakikada çok miktarda su içmeniz tavsiye edilir.  Japonya’da sabahın ilk birkaç saati “altın saatler” olarak bilinir. Bu zaman diliminde, su içtiğinizde, sindirim sisteminizi ve genel olarak sağlığınızın işleyişini önemli ölçüde geliştirdiğine inanırlar.

Su terapisi nedir?

kumsalda su içen kadın

Bu tedavinin adı karmaşık gelse de ya da çok kısıtlayıcı olduğu konusunda fikir oluştursa da, aslında tam tersidir. Su terapisi, takip edilmesi kolay bazı özel kurallara veya adımlara sahiptir. Bunlar ise:

  • Uyanır uyanmaz, 400 ila 600 ml doğal su arasında içmelisiniz. Herhangi bir yemek yemeden önce bunu yapmak önemlidir. Toplamda, bu su miktarı 4 ila 6 bardak su arasındadır. Bu suyun ılık olması veya soğuk sabahlarda oda sıcaklığında olması en iyisidir. Biraz lezzet istiyorsanız, taze limon suyu ekleyebilir, ancak hiç tatlandırıcı kullanamazsınız.
  • Dişlerinizi fırçalayın ve herhangi bir yemek yemeden önce 45 dakika ile bir saat arasında bekleyin. Çok acıkmış olarak uyanırsanız endişelenmeyin. İçtiğiniz su miktarı kendinizi tok hissetmenize yardımcı olacak ve en az 45 dakika bekleyebileceksiniz.
  • Hafif  ancak size yeterli besinleri sağlayan eksiksiz bir kahvaltı yapın. Gününüze doğru bir şekilde başlamanız ve doğal, organik, yüksek kaliteli yiyecekler yemeniz önemlidir. İşlenmiş gıdalardan, etlerden ve yağlardan kaçının. İyi bir kaç seçenek smoothieler ve salatalardır, ancak yulaf, kabuklu yemişler ve süt karışımından oluşan bir yemek de iyidir.
  • Yemeklerin geri kalanı hafif olmalı, böylece su terapisi düzgün bir şekilde çalışabilir.
  • Yedikten iki saat sonra, herhangi bir sıvı içmekten kaçınmalısınız. Bununla birlikte, günde iki litre su tüketdiğinizden de emin olmalısınız.

Ayrıca okuyunuz: 5 Doğal Yağ Yakıcı Gıda

Su terapi ile kilo vermek için genel öneriler

bardaktan su içen kadın
  • Vücudunuzun hidrasyonunu kolaylaştırmak için suya bir tutam tuz ekleyebilirsiniz. Ancak, tuz sizin için belirli bir sağlık problemi oluşturuyorsa, bunu dikkatlice yapın. Tabi ki, doktorunuz diyetinizinde sodyumun düşük olması gerektiğini söylemişse, bu numarayı es geçin. Vücudunuzun doğal olarak ihtiyaç duyduğu tüm suyu emeceğini göreceksiniz.
  • Herhangi bir çeşit kahve, alkol veya tahriş edici maddelerden kaçının. Su terapisi vücudunuzu daha sağlıklı hale getirmeyi amaçladığı için, bu içeceklerin yapabileceği zararlara daha çok maruz kalacaktır. Zarar vermediğinizden emin olmak için, bu içecekleri bir süre bırakın. Lezzetli bir şey istiyorsanız, her zaman küçük miktarlarda yeşil smoothieler veya doğal meyve sularını seçin.

Eğer dikkatli olmanızı ve diyetinizi kontrol etmenizi gerektiren bir sağlık sorununuz varsa, sadece doktorunuza danıştıktan sonra bu terapiyi deneyin. Öyleyse söyleyin, bu terapiyi biliyor muydunuz? Peki denediniz mi? Size nasıl yardımcı oldu?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.