Kilo Vermek İstiyorsanız Kaçınmanız Gereken 5 Gıda

· 19 Nisan, 2018
Kilo vermek veya formunuzu korumak için tüm meyveler harika değildir. Çok şeker içeren pek çok meyve vardır. Bu yazımızda, bolca yiyebileceklerinizi ve normal bir oranda yemeniz gerekenleri inceleyeceğiz.

Formda kalmanın veya bir rejimi takip etmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bu aslında düşündüğünüzden daha kolay olabilir.

Kilo vermek istiyorsanız ne yapmalısınız? Oldukça basit: kilo almanıza sebep olan gıdalardan kaçının! Bu yazımızda, kilo almamak için kaçınmanız gereken 5 gıdayı sizinle paylaşacağız.

Eğer bu önerileri takip ederseniz, aklınızda belirlediğiniz hedeflere hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kilo vermek için kaçınmanız gereken yiyecekler

1. Avokado vs. Kırmızı meyveler

avokadonun içi

Avokadonun vücuda sağlıklı yağlar sağlayan bir meyve olduğu gerçeğinin yanı sıra şu da unutulmamalıdır; onu aşırı tüketmemelisiniz. Eğer çok fazla miktarda tüketirseniz tam tersi etki yapabilir.

Bunun nedeni yüksek kalorili içeriğidir, çünkü yaklaşık 200 Kcal içerirler. Bu nedenle onları az miktarlarda yemeniz iyi bir fikirdir. Onun yerine, bir avuç kırmızı meyve tüketebilirsiniz.

Kırmızı meyveler yağ yakmak, metabolizmayı hızlandırmak ve açlık duygusunu yatıştırmak için en iyi seçeneklerdendir. Bu, onun vücudu toksik maddelerden ve yağ birikiminden uzak tutan antioksidan özellikleri sayesindedir.

2. Armut vs. Karpuz ve kavun

Karpuz ve kavunun yüksek su ve lif içeriği onların avantajlarındandır. Bu, gün boyunca yemeyi seçtiğiniz gıdaların geri kalanının daha iyi sindirilmesine de katkıda bulunur.

Bu nedenle onları kahvaltıda güzel bir meyve salatasına karıştırarak tüketmeniz iyi bir fikirdir. Ya da, isterseniz, şekersiz bir smoothie yapabilirsiniz.

Uzmanlar kabızlığa neden olabildikleri için çok fazla yememenizi tavsiye etse de, armutta aynı zamanda bol miktarda lif bulunur.

3. Kayısı vs. Çilek

çekirdek ve kayısı

Kayısı, bol vitamin içeriğinin yanı sıra vücudumuz için çok sayıda fayda içeren çok besleyici bir meyvedir. Bununla birlikte, aşırı tüketimi bir dizi komplikasyona neden olabilir.

Eğer çekirdeğini ısırmak istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Bu meyvenin çekirdeğinde amigdalin adı verilen kimyasal ve doğal bir madde içerdiği görülmüştür.

Bu nedenle, aşırı miktarlarda tüketildiğinde midenin duvarlarına kolayca yapışır. Sonuç olarak, vücut onu parçalamaktan sorumludur ve bu sebepten de mide bulantısı yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle, bunun yerine çileği tercih etmek daha iyidir. Bu, şeker oranı düşük ve sindirimi çok daha kolay olan bir meyvedir. Ayrıca, istediğiniz forma kavuşmanıza yardımcı olacak bol miktarda antioksidan faydaları vardır.

4. Üzüm vs. Elma

İster yağlardan kurtulmak olsun, ister fazla kilolarınızdan kurtulmak, bunlar için elma yemek size yardımcı olabilir.

Yüksek lif içeriğinden dolayı sindirime yardım etmek için harika bir gıda olmayla kalmaz, ek olarak, pek kalori de içermez: neredeyse 100 Kcal.

Öte yandan, üzüm, yüksek bir şeker içeriğine sahip olmamasına rağmen, suyu oldukça kalorili ve şekerlidir. Ayrıca, diş minelerini aşındırma yeteneğine sahip olabilirler ve çekirdeklerini çok sık yerseniz, bunlar bağırsağın işlevlerini değiştirebilir.

5. Muz vs. Greyfurt

bol muz

Hızlı kilo vermek için, greyfurtu tercih etmek iyidir. Bu, muzdan daha güçlü özelliklere sahip bir meyvedir.

Muz, daha yavaş tüketilen ve ayrıca greyfurttan daha yüksek bir kalori yüzdesine sahip olan gıdalar kategorisindedir.

Her halükarda, listede bulunan gıdalar kilo verme diyeti için şiddetle tavsiye edilmediği için, bunların beslenmenizden tamamen çıkarılması gerektiği anlamına gelmediğini unutmamalısınız.

Tüm meyveler belli bir yağ ve şeker yüzdesi içerir. Mesele, onları doğru miktarda nasıl yiyeceğini bilmektir. Dengeli bir beslenme şekli ve egzersiz yapmak, sonuç almak için esastır.