Pirinç Sütü ve Faydaları

Pirinç sütü enerji verir, sindirimi geliştirir, hücresel gelişimi etkileyerek yaşlanmayı yavaşlatır ve kan dolaşımını arttırır.
Pirinç Sütü ve Faydaları

Son Güncelleme: 24 Nisan, 2019

Bazen en iyi tedaviler en basit ve genel şeylerin içinde olur. Pirinç sütünün sindirim sistemine yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Çok lezzetlidir ve hazırlanışı kolaydır. Bugün sizlere pirinç sütü ve harika faydalarından bahsedeceğiz. 

Pirinç sütü bizler için ne yapar?

Pirinç sütü

Bir tavsiye ister misiniz? Pilav yaptığınız suyu hiçbir zaman atmayın. İçeriğinde birçok vitamin ve mineral bulunur ve bunları çok kolay ve ucuz biçimde elde edebilirsiniz. Pişirmek için kullandığınız suyu kenara koyun, içine biraz tarçın ekleyin ve cam bir şişede bekletin. Çok lezzetlidir.

İçeriğinde kalsiyum bulunmaz, bu yüzden birçok pirinç üreticisi ürünlerini zenginleştirmek için içine bu minerali eklerler. Ama endişelenmeyin, kalsiyumu diğer sebze ve kuruyemişlerden alabilirsiniz. Peki bugün pirinç sütü içmeye başlarsak? Şimdi sizlere faydalarını açıklayacağız.

1. Cilt güzelliğiniz için pirinç sütü

Bu doğrudur ve içeriğindeki bileşenlerden biri olan para-aminobenzoik sayesinde gerçekleşir, bu bileşen bizleri güneşin zararlı ışınlarından korur. Aynı zamanda cilt için iltihaplanma karşıtı bir antioksidan görevi görür. Unutmayın, kendimize hem içeriden hem de dışarıdan bakmalıyız.

2. Erken yaşlanmayla savaşır

Pirinç sütünün içinde inositol isimli bir madde bulunur. Peki bu ne yapar? Bu sağlıklı hücresel gelişimi tetikler ve kan dolaşımını arttırarak yaşlanma süecini yavaşlatır. Ayrıca cildin parlaklığını ve elastikliğini arttırır. Akılda tutulabilecek ekonomik bir seçenek. Ne dersiniz?

3. Enerji verir

Pirinç sütü enerji verirBu yüzden hasta olunca veya iştah kaybedince içmek çok iyidir, çünkü gerekli besleyici öğeleri almak için günde iki bardak içmek yeterlidir. Aynı zamanda vücudu da nemlendirir. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için çok faydalıdır. Ayrıca bilmelisiniz ki doktorlar emziren kadınlara sütü arttırdığı için kesinlikle önerirler.

4. Sindirimi arttırır

Pirinç sütü sağlıklıdır ve sindirimi arttırmak için doğal bir seçenektir. Bağırsakların daha verimli çalışmasını sağlar, sağlıklı bağırsak florasını destekler ve yemek sonrası yaşanan şişkinliği önler. Harika hissedeceksiniz, kaçırmayın.

esmer pirinç

Kısacası, bu süt tüm aile için iyidir ve öğlen ile akşamları içmek için harikadır. Ama unutmayın gün içinde ihtiyacınız olan kalsiyum ve benzeri tüm besleyici öğeleri içermez. Fındık ve tahıllardan yapılan içecekler daha fazla besleyici öğe içerirler, örneğin pirinç sütünü sağlıklı beslenme diyetinize takviye olarak içebilirsiniz.

Pirinç sütü hayatınız için harika bir katkıdır -bu içecek enerji sağlar ve iyi sindirimi destekler ama kuruyemiş, sebze, taze meyve suyu, lif ve proteinlerle alacağınız takviyeleri unutmayın. Ayrıca biz kadınlar için – özellikle de cildimiz için çok faydalıdır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.