Yüz Masaj Aleti: Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Yüzünüze yüz masaj aleti ile masaj yapmak, rahatlama hissi verebilir ve cildiniz için belirli faydalar sağlayabilir. Nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? Burada daha fazlasını öğrenin!
Yüz Masaj Aleti: Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Tarafından yazılmıştır Luz Marina Carpio Hernández

Son Güncelleme: 25 Ağustos, 2022

Yüz masaj aletinin nasıl kullanılacağını öğreten çevrimiçi videolar veya grafik kılavuzlar görmüşsünüzdür. Bu kozmetik aletler, yüze getirdikleri faydalar nedeniyle çok popüler.

Yüz masaj aletinin ana özellikleri en yaygın olarak bilindiği gibi – üretim unsurlarıdır. Türüne bağlı olarak metal, iğneler veya taşlar içerebilen bir üründür.

İkinci malzemeden olanlar, deri altı işlemler yoluyla değerli veya yarı değerli kayalardan dermisin elde ettiği faydalara dayanan yeni bir kavram olan ” mineral kozmetikler ” nedeniyle popülerlik kazanıyor.

Yüz masaj aletleri nelerdir?

Yüz masaj aletleri yüze masaj yapmak, lenfatik drenaja yardımcı olmak, kan akışını desteklemek ve kozmetiklerdeki aktif bileşenlerin daha iyi emilmesini sağlamak için tasarlanmış araçlardır.

Kap, her iki ucunda biri diğerinden daha büyük olan silindirik bir taştan oluşur. Daha büyük olanı çeneyi, alın ve yanakları rahatlatırken, daha küçük olanı dudak ve göz çevresi gibi daha hassas bölgelerde çalışır.

Bu cihazların kolajen üretimini uyardığı ve yüz derisini gevşettiği söyleniyor. Kullanımları, Fundación Piel Sana tarafından belirtildiği gibi, cilt yaşlanmasının korunmasına, önlenmesine ve tedavisine yönelik olan kozmetik dermatolojide başlamıştır.

Erdemleri hakkında kesin bir bilimsel kanıt yoktur, ancak kullanıcılar, bu araçlarla, özellikle mineral kayalarla yapılan yüz masajının etkilerinin daha sağlıklı görünen bir cildi desteklediğini iddia etmektedir.

yüz masaj aletleri
Yüz makyaj aletlerinin faydaları anekdot verilerinden gelir. Sağlıklı cildi korumak için ideal olduklarına inanılıyor.

Bunu da okumak isteyebileceğinizi düşünüyoruz: Gözenekleri Küçültmek İçin 8 İpucu

Yüz masaj aletlerinin türleri

Yüzü soğutan metal bir plakadan yapılmış soğuk silindirler var. Başka bir tip mikro iğneleme silindirleridir, ancak sağladıkları tedavinin invaziv doğası nedeniyle kullanımları profesyoneller içindir. Masaj taşları olan yukarı kaldıran veya altıgen silindirler de vardır.

Ancak günümüzde evde cilt bakımı için en ünlü ve önerilenler doğal taşlardır. Aşağıda sunulmuştur.

Yeşim taşı masaj aleti

Yeşim, masaj aletlerinin üretiminde sıklıkla kullanılan süs taşıdır. Sebepler, menşe minerallerine bağlı koruyucu özelliklerdir. Yeşil silindir ile yapılan masajın cildin toksinlerini dışarı attığına, yaşlanmayı geciktirdiğine ve enerji alanını canlandırdığına inanılır.

Bu cihazın bir özelliği, tahriş veya uzun süre güneşe maruz kalma durumlarında ideal olan dermise dokunulduğunda bile soğuk sıcaklığını uzun süre korumasıdır.

Yüz silindirleri çeşitli renklerde olabilir.

Firuze taşı masaj aleti

Bu tip masaj aletindeki turkuaz gölgenin nitelikleri, sıkılaştırıcı bir etki, detoksifikasyon, stres atma ve parlaklıktır.

Kırmızı taşlı masaj aleti

Kırmızı olanlar nadirdir. Yaşlanma karşıtı masajlar, lekelerin giderilmesi ve iyi enerjinin uyarılması ile bağlantılıdırlar.

Gül kuvartzı masaj aleti

Bu, cilt onarımı için en güçlü kristallerden biri olarak kabul edilir. Etkileri bilimsel olarak tam olarak araştırılmamış olsa da, popüler literatür yüz kaslarını oksijenlendirdiğini ve gevşettiğini öne sürüyor.

Aslında, Doğu kültüründe, kırışıklıkları yumuşatırken ve cildi arındırırken duyguları iyileştirdiği söylenir. Tıpkı yeşim rulo gibi gua sha masaj tekniğini uygularken vazgeçilmez aletlerin bir parçasıdır.

Şeffaf yüz silindirleri

Bu kuvars çeşidi, bazılarının yüzde kendi kendine masaj sırasında iyi enerjinin artmasına yol açtığına inandığı çok daha fazla mineral tuz içerir.

Ametist

Bu aynı zamanda mor kuvars olarak da bilinir ve günlük stresi sakinleştirmek için en çok aranan silindirdir. Erdemlerinden bir diğeri de aknenin neden olduğu iltihabı yatıştırma yeteneğidir.

Siyah obsidyen

Obsidiyen, lavın eritilmesinden elde edilen bir cam üründür. Genellikle meditasyonda, ruhsal çalışmalarda ve kişisel bakımda kullanılır. Dermo-kozmetikte obsidiyen, kollajen üretiminin büyümesinin yanı sıra dolaşımın artmasını, şişmenin en aza indirilmesini ve sivilcelerin giderilmesini içerir.

Mavi

Mavi olanlar, kozmetik dermatolojide genellikle cilt hücresi hidrasyonu, elastikiyet ve yara izi minimizasyonu ile bağlantılı olan sodalit adlı bir taştan yapılmıştır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Ayrıca şunu da okumak isteyebilirsiniz: Yüzmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Yüz masaj aletlerinin faydaları

Yüz masaj aletleri, her bir taşla bağlantılı faydaları elde etmek için her gün birçok güzellik rutinine dahil edilir. Ayrıca, aşağıdaki avantajlarla da bağlantılıdırlar:

 • Rahatlatıcı bir his
 • Göz altındaki koyu halkaların azaltılması
 • Geliştirilmiş cilt elastikiyeti ve parlaklığı
 • Kontur tanımı
 • Yüz için tedavilerin ve kremlerin etkinliğini kanalize etmek
 • Kızarıklığın giderilmesi
 • Erken ifade çizgilerinin azaltılması.

Yüz makyaj aleti nasıl kullanılır

Kendi kendine yüz masajı 5 ila 10 dakika sürmelidir ve silindirin cildi çok fazla germeden kayması için bir serum, krem, maske veya komedojenik olmayan yağ gerektirir. İşlem, yüzün temizlenmesi ve ardından seçtiğiniz serum veya nemlendirici maddenin uygulanmasıyla başlar.

Birkaç dakika sonra, ürünün cilde iyice nüfuz etmesi için aşağıdaki sırayla yuvarlamaya başlayın.

1. Yukarıdan başlayın

Yüz makyaj aletinin daha büyük ucunu kullanarak alın ve kaşlardan başlayın. Kaşların arasından saç köklerine kadar nazik hareketlerle uygulayın.

2. Yüzün orta bölgesine ilerleyin

Bu bölümde burundan şakaklara masaj yapılır. Ardından, burundan başlayıp kulaklarda biten hareketleri tekrarlayın. Göz çevresi için, göz yaşı kanalından kaşların ucuna kadar yuvarlanan silindirin küçük başını kullanın.

3. Yüzün alt bölgesinde bitirin

Son olarak silindiri içten dışa doğru kaydırarak alt gıdı dahil çeneye masaj yapın.

Masajınızı boynunuza kadar devam ettirmeniz önerilir.

Yüz masaj aletleri nasıl kullanılır
Yüz masaj aleti kullanımını kolaylaştırmak için önce serum veya krem uygulamak iyi bir fikirdir.

Yüz masaj aleti kullanmak için öneriler

Her rulo farklıdır. Kozmetik bir alet olduğu için üreticinin talimatlarını okumak en iyisidir. Genel olarak, aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 • Yüz masaj aletleri, onları soğutursanız daha etkilidir, çünkü bu sıcaklık seviyeleri yüz kaslarının sönmesini kolaylaştırır. Rulonuzu buzdolabında saklayabilirsiniz.
 • Bunları bir hafta boyunca gece gündüz kullanabilirsiniz, ancak bu süreden sonra tekrar masaj yapmadan önce cildin aynı süre dinlenmesine izin vermeniz önerilir.
 • Enfeksiyon yayılabileceğinden şiddetli bir akne salgını yaşıyorsanız rulonuzu paylaşmayın veya kullanmayın.
 • Bakterileri öldürmek için alkolle dezenfekte edin.
 • Yüz masaj aletlerini ılık su ve sabunla yıkayın; buzdolabına koymadan önce kurutmayı unutmayın.

En iyi yüz masaj aleti hangisidir?

Bir yüz masaj aleti satın almadan önce profesyonel bir estetisyenin rehberliği çok önemlidir, çünkü seçiminizi ihtiyaçlarınıza uygun olanı basitleştirmeye yardımcı olabilirler. Ancak genel anlamda hepsi aynı etkiye sahiptir. Karar verirken yüzünüzün belirli özelliklerinden bazılarını akılda tutmakla ilgilidir.

Her durumda, önemli olan ekipmanın orijinallik sertifikasına sahip olduğunu doğrulamaktır. Bu aleti yüzünüzün üzerinden geçireceğinizi ve sahte bir taşın cildinize zarar verebileceğini unutmayın. İlginizi çekebilir ...

Cilt Bakımı ve Sağlığı Hakkında Bazı Gerçekler
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Cilt Bakımı ve Sağlığı Hakkında Bazı Gerçekler

Cilt bakımı ve sağlığı hakkında bazı efsaneler ve mitler etrafta dolaşıyor; ancak doğru olmayan bilgiler cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebil...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.