Zamanı Olmayanlara Formda Kalmak İçin 4 Püf Nokta

Bu 4 püf noktayı aklınızda tutmanın yanında, sürekli olan, sağlıklı bir hayat yaşamak ve beslenme düzenine sahip olmak kesinlikle gereklidir. Önemli olanın sağlığınız olduğunu unutmayın!
Zamanı Olmayanlara Formda Kalmak İçin 4 Püf Nokta

Son Güncelleme: 30 Mart, 2022

Formda olmak, sağlıklı bir yaşam tarzı, egzersiz yapmak ve kaslarınızı şekillendirmek istersiniz. Bununla birlikte, her zaman bunu yapacak vaktiniz olmayabilir.

Günlük hayatın koşuşturması, işyerinde uzun, yorucu saatler ve eve döndüğünüzde yapmanız gereken her şey… Çoğu zaman, egzersiz yapmak için herhangi bir zaman (veya enerji) bırakmaz.

Egzersiz yapmak ve vücudunuza bakmak için ayırmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu yazıda, size yardımcı olacak 4 basit püf noktayı vereceğiz.

1. Sağlığınız ve vücudunuz için yararlarını düşünün

Yapmanız gereken ilk şey, az zamanınız olsa bile neden egzersiz yapmanız gerektiğini hatırlamaktır.

Birkaç kilo aldığınızı ve pantolonların artık sıktığını mı düşünüyorsunuz? Eklem veya kas sorunlarınız var mı? Veya sadece kendinizi daha iyi hissetmek için egzersiz yapmanız mı gerekiyor?

Size yardımcı olacağız. İhtiyacınız olan şey biraz irade ve biraz çabadır.

Egzersiz yapmak bu sorunlarla yardımcı olur ve ayrıca sağlığınız ve kendinize olan saygınız için de iyi olacaktır.

Ne bekliyorsunuz? Spor ayakkabılarınızı giyin ve başlayın.

2. Bisiklet süren bir kişi olun

Bisikletinize binmek, vücudunuzu şekle sokmak için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerden biridir.

Quadriseps (üst bacak bölgesindeki dört kas), kalçalarınız ve baldırlarınız harika görünecektir. Ayrıca, birkaç kilo fazlanız varsa bunları da verirsiniz.

Ve hepsinden önemlisi: bunlar siz farkında bile olmadan gerçekleşecek.

Her gün işe bisikletle gidebilir, çocukları okuldan alabilir veya günlük işlerinizi yapmak için bisiklet kullanabilirsiniz.

Bir yerlere gitmek için sağlıklı, etkin ve eğlenceli bir yoldur ve başka şeyler için kullanabileceğiniz zamanı kullanıyormuş gibi hissetmeden kendinizi forma sokarsınız.

3. Bir uygulama indirin

Spor salonuna gitmek için zamana sahip olmamanız (veya vaktinizin olmadığını düşünmeniz), egzersiz yapmak için mazeret değildir.

Hareket etmenize ve kaslarınızı kendi evinizin konforunda şekillendirmenize yardımcı olacak bir sürü akıllı telefon uygulaması vardır.

Sadece 7 dakikanız olsa bile egzersiz yapmanız için fitness, yoga ve pilates uygulamaları var. Hepsi egzersizlerin nasıl yapılacağına dair ayrıntılı talimatlarla birlikte gelirler ve başlamak için herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymazlar.

Vücudunuzun çalıştırmak istediğiniz alanlarını ve yoğunluğunu seçebilirsiniz. Ardından, uygulamadaki ilerlemenizi de takip edebilirsiniz.

Kendi kendinizin kişisel eğitmeni olun!

4. Koşu tutkusuna kapılın

Son zamanlarda koşu yapmak çok popüler hale geldi.

Sayısız yararı olduğu için bu şaşılacak bir durum değildir. Kardiyovasküler sisteminizi güçlendirir ve endorfinleri serbest bırakırsınız – bu da sizi harika hissettirir.

Dışarıda temiz havada yapılabilecek eğlenceli bir egzersizdir.

En iyi yanı ise, fazla zaman gerektirmez. Haftada iki veya üç defa koşu yaparak geçirdiğiniz birkaç dakika sizi şekillendirmek için yeterlidir.

Bu 4 numarayı aklınızda bulundurmanın yanı sıra, tutarlılığın, sağlıklı bir yaşam tarzınızın olması ve diyetinizi izlemeniz kesinlikle gereklidir. Sağlığınızın önemli olduğunu unutmayın!

İlginizi çekebilir ...
Vücudunuzu Şekillendirmek İçin 8 Ev Egzersizi
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Vücudunuzu Şekillendirmek İçin 8 Ev Egzersizi

vücudunuzu şekillendirmek için evde egzersiz yapmanın avantajlarından biri, ne zaman başlamak istediğinize özgürce karar verebilmenizdir.


Bu yayının içeriği yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir uzmanın teşhislerini, tedavilerini veya tavsiyelerini kolaylaştırmaya veya onların yerini almaya hizmet edemezler. Herhangi bir şüpheniz varsa güvendiğiniz uzmanınıza danışın ve herhangi bir işleme başlamadan önce onayını alın.