Hızlıca Kilo Vermek İçin Besinleri Nasıl Kombine Edeceğinizi Öğrenin

Kilo vermek için sağlıklı yiyecekleri tüketmenin yanı sıra, daha fazla kalori yakmak ve bir kaç kilo daha vermek için fiziksel aktiviteler gereklidir.
Hızlıca Kilo Vermek İçin Besinleri Nasıl Kombine Edeceğinizi Öğrenin

Son Güncelleme: 31 Ağustos, 2018

Diyet yaptığınız zaman bile kilo veremiyor musunuz? İster inanın ister inanmayın, aslında kötü yiyecek yoktur. Her yemeğin besin değeri vardır; sadece onlardan nasıl yararlanacağımızı bilmiyoruz.

Örneğin, kendinize çift porsiyon karbonhidratlı bir yemek yaparsanız, yaptığınız tek şey daha fazla vücut yağlanmasıdır.

Kimse kilo vermek için bir planı uygulamaya başlamayı sevmiyor, ama asıl sır size yardım edecek yiyecekleri kullanmak. Onları düzgün bir şekilde birleştirirseniz, kilo vermek sorun olmaz.

Bu makalede, kilo vermek için en iyi yiyecek kombinasyonlarından bazılarına göz atacağız.

Kilo vermek için en iyi gıda kombinasyonları

Kilo vermek için en iyi yiyecek kombinasyonlarından bazıları şunlardır:

Yaban mersini ile yulaf ezmesi

Bu karışım kahvaltı için harika: yaban mersini ve biraz yulaf ezmesi ile kolayca yapabilirsiniz.

 • Bu tahıl, kanınızdaki kolesterolden kurtulmanıza yardımcı olur, atardamar duvarlarına yapışan yağ üzerinde bir temizleme mekanizması görevi görür.
 • Yaban mersinine gelince, bunlar büyük miktarda antioksidan, lif, potasyum ve C vitamini içerir.

Onları bir araya getirin ve iştahınızı kontrol etmekten sorumlu olan leptin ve grelin üretiminizi artırın.

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Yaban Mersininin 8 İnanılmaz Faydası

Mercimek ve pirinç

mercimek pilav

Özellikle yüksek kalitede protein almak istiyorsanız, mercimek ve tahılların kombinasyonu iyi bir diyetin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bitki tabanlı olduğu için aynı zamanda vitamin, lif ve mineraller de almış olursunuz.

 • Mercimek ve pirinci birleştirmek vücudunuza amino asit sağlar ve sindirimi artırırsınız.

Makarna ve sebzeler

makarna ve sebzeler

Bu çok yaygın bir kombinasyon değildir, ancak ekstra kilolara veda etmek istiyorsanız, makarnanın kilo aldıran bir gıda olduğu efsanesini unutun. Anahtar uygun porsiyon boyutlarındadır.

Diyetinize makarna eklemenin zamanı geldi. Sebep mi? İyi sindirime yardımcı olur ve besin maddeleri yavaşça emilir. Onu sebzelerle birleştirirseniz, lif eklemiş olursunuz. Diğer bir deyişle, fazla glikozu kontrol edecek ve böylece kilo almayı engelleyeceksiniz.

Günün başında yemek, kalorilerin vücudunuzda birikmesini önlemek için tavsiye edilir.

Bütün tahıl ekmeği ve peynir

ekmek

Ekmeğin içindeki tüm lifler ve antioksidanlar sayesinde hoş ve tok hissedersiniz. 4 saate kadar sizi memnun edecektir.

Ayrıca, bu gıdayı peynirle kilo vermek için birleştirirseniz, protein size enerji verir ve metabolizmanızı hızlandırır.

Balık ve pilav

balık ve pilav

Vitamin, protein ve demiri bir arada tutan tek bir gıda varsa, o da balıktır. Bununla birlikte, yumuşak dokusundan dolayı, hiçbir doygunluk hissi olmadan yiyebileceğiniz bir gıdadır.

Dolayısıyla, vücudunuzun detoksuna yardımcı olmak için pirinçle, tercihen kahverengi pirinçle birleştirmek iyi bir fikirdir. Lif ayrıca iyi sindirime de yardımcı olacaktır.

Öneriler

 • Günde içinde 5 küçük öğün şeklinde beslenin.
 • Biraz da olsa fiziksel aktivite yapın.
 • Günde en az 8 bardak su için.
 • Gazlı içeceklerden kaçının.
 • Aynı yiyecek grubundan 2’den fazla gıdayı birleştirmeyin.

Peki ya siz hangi tür besinlerin kombinasyonu ile kilo vermeye başlayacaksınız?

İlginizi çekebilir ...
Kilo Vermenize Yardımcı 8 Yemek Kombinasyonu
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Kilo Vermenize Yardımcı 8 Yemek Kombinasyonu

Birçok durumda kilo vermek, sadece egzersiz yapmaya bağlı değildir. Bazı yemek kombinasyonu ve özel gıdalar da bu konuda rol oynayabilir. • Trujillo-Hernández, B., Vásquez, C., Almanza-Silva, J. R., Jaramillo-Virgen, M. E., Mellin-Landa, T. E., Valle-Figueroa, O. B., … Newton-Sánchez, O. (2010). Frecuencia y factores de riesgo asociados a sobrepeso y obesidad en universitarios de Colima, México. Revista de Salud Pública. https://doi.org/10.1590/S0124-00642010000200003
 • Rodríguez Ruíz S, Díaz S, Ortega Roldán B, Mata JL, Delgado R, F. S. M. (2013). La insatisfacción corporal y la presión de la familia y del grupo de iguales como factores de riesgo para el desarrollo de los trastornos de la conducta alimentaria. Anuario de Psicología Clínica y de La Salud.
 • Romero Ramos, H., Martínez Brocca, M. A., Pereira Cunill, J. L., & García Luna, P. P. (2005). Tratamiento farmacológico de la obesidad. Revista Espanola de Obesidad. https://doi.org/10.1016/S1575-0922(13)70020-2