Kadınlar için Kilo Verdiren Bitki ve Meyveler

Güzel bir vücuda sahip olmak söz konusu olduğunda bilhassa kadınlar bunun için çaba gösteren kitledir. Bu yüzden, kadınların kilo vermesine yardımcı olan bitki ve meyveleri paylaşmak istiyoruz.
Kadınlar için Kilo Verdiren Bitki ve Meyveler

Son Güncelleme: 16 Nisan, 2019

Sağlıklı bir kiloda kalabilmek için, sağlıklı bir yaşam şekli gereklidir. Fazla yağlardan, şekerden ve beyaz undan sakınmalısınız. Ayrıca düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Yani eğer isterseniz, yağ yakıp kilo verdiren bazı bitki ve meyvelerden destek alabilirsiniz.

Kilo vermemize yardımcı olan meyve ve bitkileri çok dikkatli kullanmalıyız ve aşırı miktarlarda tüketmemeliyiz. Tek yapmanız gereken, zaten günlük beslenme düzeninizde de bulunması gereken bu besinleri önerilen miktarlarda yemeniz. Bu beslenme düzeni, özel kilo verme düzeninizin bir parçası olmalı.

Aşağıda hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize en etkili şekilde yardımcı olacak yiyeceklerin bir listesi var. Bunlar özellikle kadınların kilo vermesine destek olacak gıda önerileridir.

Kadınlar için kilo verdiren yiyecekler

Enginar

Enginar, arındırıcı olmasının yanı sıra safra salgısını arttırır. Bağırsak hareketlerini arttırır, özellikle de kabızlıktan şikâyetçiyseniz. Yağın daha hızlı sindirilmesini sağlar.

Şark Yoncası

Aynen enginar gibi şark yoncası da arındırıcı özelliklere sahiptir ve sindirim sorunlarına iyi gelir. Sizi tok tutup, ara sıra bastıran o açlık hissini önleyerek iştahınızı da kontrol altına almanızı sağlar.

Ananas

kilo verdiren ananas

Bu noktada, bahsedilen kısım meyvenin yaprakları. Bu yapraklar su birikmesinden dolayı olan kilolara karşı önerilir ayrıca selülit tedavisinde de çok etkilidir. Vücuttaki yağların çözülmesi ve hareketli hale gelmesini sağlayıp idrar ile vücuttan atılmalarına yardımcı olur.

Turunç

Bu meyvenin kabuğu, vücudun kalori tüketimini arttırmaya yardımcı olur. Bu, hiper kalori diyetlerinde çok işe yarar.

Esmer Deniz Algi

Bu yosun, metabolizmayı hızlandırıp, içerdiği yüksek su miktarından dolayı tokluk hissi yaratır. Ayrıca güçlü bir laksatif ve mide sakinleştiricidir.

 Guarana

Bu bitkinin kafeini vücudun yağ yakımını hızlandırıyor ve böylece hücresel metabolizmayı yükseltiyor. Enerjisizlik, bitkinlik ve yorgunluğa neden olan çeşitli diyetlerde özel takviye olarak kullanılır.

Papaya

Papaya kadınların kilo vermesine yardımcı olur

Papaya sindirimi tetiklemek için çok etkilidir. Bu sayede besinlerin emilimini sağlayıp, vücudun artık ihtiyacı olmayan maddelerin vücuttan atılmasını hızlandırır.

At Kuyruğu

Bu bitki çok güçlü bir idrar söktürücüdür ve su birikmesinden dolayı ortaya çıkan kilo sorunlarında çok etkilidir. Ayrıca bedenin arındırılarak herhangi bir diyete başlamaya hazırlanmasını sağlar.

Unutmayın ki bu meyve ve bitkiler kilo vermenize destek ve yardımcı olacak şeylerdir. Kilo verebilmek için düzenli egzersiz yapmalı, bol meyve ve sebze içeren sağlıklı şeyler yemeli, çok su içmeli ve en önemlisi yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz.

İlginizi çekebilir ...
Vücut Tipine Göre İdeal Diyet Hangisidir?
Sağlığa bir adım
sayfasında okuyun Sağlığa bir adım
Vücut Tipine Göre İdeal Diyet Hangisidir?

Vücut tipinizi bilmek kendiniz için en ideal yiyecekleri tüketerek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Vücut tipine göre ideal diyet hangisidir? Tık...