Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz

Hoş olmayan sırt yağlarından kurtulmanın yollarını mı arıyorsunuz? Bu harika tavsiyeleri deneyin!
Sırt Yağlarından Nasıl Kurtulursunuz

Son Güncelleme: 22 Ağustos, 2018

Sırt yağları sağlığımıza dikkat etmediğimizin belirgin bir işarettir. Ya iyi bir diyet, bir egzersiz rutini, iyi bir duruş veya tüm bunların kombinasyonun olmamasının sonucudur. Sırt yağları hoş değildir ve birçoğu kişinin cinsiyeti ne olursa olsun endişe kaynağıdır.

Elbette, yıllar içinde ortaya çıkmaları daha olasıdır, ancak her zaman önlenebilirler. Her şey sağlıklı bir yaşam tarzına bağlıdır.

Vazgeçmeyin ve aşağıdaki ipuçlarını uygulamaya koyun. Sırtındaki fazla yağlara veda edin!

Sırt yağlarını ortadan kaldırmak için 6 ipucu

1. Diyetinize dikkat edin

çeşitli meyve ve sebzeler

Bu tavsiye çok açık ve basit görünse de, aslında sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır; bu düzgün bir şekilde işlev gören bir vücut ve elbette iyi bir fiziksel görünüm anlamına gelir.

Birçoğu, sağlıklı beslenmenin çok zaman aldığını ve büyük bir yatırım gerektirdiğini düşünmesine rağmen, bu gerçekte sadece bir efsanedir.

Bu bir fedakârlık yapmak değil, refahımızı garanti altına almak ve yaşam kalitemizi optimize etmek için kendimizi yeniden eğitmektir. Ayrıca, dengeli bir beslenme düzeni edinmezsek, sırt yağlarından kurtulmak zor olacaktır.

Uygun bir egzersiz rutini ile birlikte yeterli ve bilinçli bir diyet, istediğimiz sonuca ulaşmak için kat etmemiz gereken yolda seyahat etmenin en iyi seçeneği olacaktır. Bunu başarmak için, aşağıdaki ürünlerden kaçınmanız veya tamamen ortadan kaldırmanız gerekir:

  • Kızarmış yiyecekler ve diğer sağlıksız yağ kaynakları
  • Rafine un
  • Şeker

Yukarıda belirtilen yiyeceklerin yerine, yağsız protein, meyve, sebze ve sağlıklı yağ tüketiminizi artırmayı seçin. Bu, diğer seçeneklerin yanı sıra avokado, tohum, fındık, Hindistan cevizi yağı, mavi balığı içerir.

2. Masaj terapileri

masaj yaptıran kadın

Kuşkusuz, istenmeyen sırt yağlarını ortadan kaldırmanın en keyifli yolu bir masöze gitmek. Basıncın uygulanmasının farklı yolları ve ellerin deri üzerinde hareketi, yağ birikintilerinin aşamalı olarak ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır.

Peki nasıl?

Bunu biriken yağ nodüllerini parçalayarak yapar.

Lenfatik drenaj yöntemi ile, örneğin, lenf damarlarının vücuttaki toksinleri yok etmesine ve sıvı tutulmasına karşı savaşmasına yardımcı olur.

Her halükarda, karın bölgesi ve sırt bölgesinde ısının uygulanmasını içeren herhangi bir masaj tekniği çok faydalı olabilir. Elbette, istikrarlı olmanız ve rutini bırakmamanız gerekir. Böylece masajların etkili olduğunu görebilirsiniz.

3. Sır yağlarından kurtulmak için yapılan ev egzersizleri

egzersiz yapmak

Daha sonrasında, bu egzersizleri yağları daha kolay yok etmek için yapmanızı öneriyoruz:

  • Kaldırma egzersizi: Tüm vücudunuzu uzatın ve ellerinizi boynunuzun arkasına koyun. Egzersiz, bel ve omurga çevresi kasları geliştirmek için gövdeyi kaldırmak ve böylece o bölgedeki yağları yakmaktan ibarettir.
  • Başka bir yağ yakan versiyonu ise, ellerinizi boynunuzun ense kısmına koymanız ve gövdesini soldan sağa doğru hareket ettirmenizdir.

4. Duruşunu kontrol edin

kötü duruş ve sırt ağrısı

Birçok sağlık sorununa neden olan çok yaygın bir hata, gün boyunca kötü bir duruşunuzun olmasıdır. Kambur bir sırt ile uzun süre kalmak, o bölgedeki birikmiş yağın ortadan kaldırılmasına destek olmaz, aksine problemi daha da kötüleştirir.

Nahoş durmasının ve boyunuzu azaltmanın yanı sıra, sırtınızı uzun süre bükmek, kas ve eklem ağrısı çekmemize neden olur. Eğer işimiz bizi uzun saatler boyunca oturmaya zorlarsa, sırtınızı düz tutmalısınız.

Eğer kambur bir pozisyonda dinlenirseniz, bu durum kırışıklıkların ve arkadaki yağ kıvrımlarının ortaya çıkmasına neden olur.

5. Egzersiz en büyük müttefikinizdir

yüzen adam

Bazı sporları yapmaktan daha yararlı ve iyi sonuç doğuracak başka bir tavsiye yoktur. Harika bir sırt için mükemmel olan fiziksel aktivite yüzmektir. Farklı yüzme stilleri sayesinde sırtın, kolların ve bacakların tüm kaslarını çalıştırabilirsiniz.

En az bir saat boyunca haftada iki kez yüzmek, sırt yağlarından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, yüzmeyi, genel olarak kalori ve yağ yakılmasını aktive eden diğer herhangi bir kardiyovasküler egzersizle de birleştirebilirsiniz.

6. Vücudunuzu nemlendirin

su içmek

Göründüğü kadar basit, çok su içmek, toksinleri yok etmek, sıvı tutulması ve vücut yağlarıyla mücadele etmenin en iyi yoludur. Gün içine dağıtılan sekiz bardak su ve daima yemeklerin dışında kilo vermenize ve metabolizmanızı aktifleştirerek enerji harcanmasının artışına yardımcı olur.

Su tüketiminde kendinizi yeniden eğitmenize yardımcı olacak iyi bir numara ise, her zaman yanınızda bir şişe bulundurmaktır. Bu şekilde, sadece şişeyi doldurduğunuz zamanları saymakla ne kadar su tükettiğinizi görüp takip edebilirsiniz.

Mutlaka deneyin!

Bu basit, ucuz ve etkilidir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.