Mükemmel Bir Doğum Öncesi Parti İçin 5 Tavsiye

Bir parti vermek, bebeğiniz için hazırlanmak için ihtiyacınız olan her şeyi almak için harika bir fırsat. Ek olarak, mükemmel bir doğum öncesi parti düzenlemek, hamilelik sevincini arkadaşlarınızla veya ailenizle kutlamak için harika bir zamandır.
Mükemmel Bir Doğum Öncesi Parti İçin 5 Tavsiye

Tarafından yazılmıştır Daniela Echeverri Castro

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Doğum öncesi partiler on yıllardır Amerika Birleşik Devletlerinde gerçekleştirilmektedir ve son yıllarda daha da popüler hale gelmiştir. Aslında, birçok Hollywood ünlüsü onları daha da ünlü yaptı. Güney Amerika ülkelerindeki insanlar da doğum öncesi partileri yıllar boyunca düzenlemiştir. Bununla birlikte, günümüzde dünya çapında giderek daha fazla insan nasıl mükemmel bir doğum öncesi parti düzenlenebileceğini öğrenmekle ilgilenmektedir.

Bu partilerde şeref konukları müstakbel ebeveynler ve elbette doğacak bebeklerdir. Asıl amaç, bebeğinizin ilk birkaç ayı için ihtiyacınız olan her şeyi elde etmektir.

Mükemmel bir doğum öncesi partiyi nasıl planlayabilirsiniz? Neye dikkat etmeniz gerekiyor?

Mümkün olduğunca iyi vakit geçirmeniz için size birkaç ipucu vereceğiz.

Doğum öncesi parti kim tarafından düzenlemeli?

doğum öncesi parti kim tarafından düzenlenmeli

Geleneksel olarak, doğum öncesi partiyi düzenleyen kişi, müstakbel anneye yakın biri olmalı, ancak ailenin bir parçası olmamalıdır. Ancak, bugünlerde bir kız kardeş, arkadaş, vaftiz anne ya da ilgilenen herkes düzenleyebilir.

Aslında, bazen müstakbel anne her şeyle ilgilenmek isteyebilir. İdeal olarak, başka birinin sorumluluğu üstlenmesi gerekir, ancak anne isterse kesinlikle yapabilir.

Pek çok kadının tercih edeceği bir seçenek, müstakbel annenin bir başkasının partiyi düzenlemesine yardım etmesidir. Bu şekilde, her iki insanın fikirleri olayı kişiselleştirebilir.

Doğum Öncesi Parti Düzenlemek için En İyi Zaman

Kadınlar genellikle bebeklerin doğumundan biraz önce doğum öncesi parti düzenlerler. Hamilelik sırasında herhangi bir noktada bir parti düzenleyebilecek olsanız da, hamileliğin sonuna doğru düzenlemek her zaman daha eğlencelidir.

Kadınların çoğu, hamileliğin yedinci ve sekizinci ayları arasında olduklarında bir doğum öncesi parti düzenlemeyi tercih ederler. Son birkaç gün içinde yapılması iyi bir fikir değildir, çünkü gerçekten stresli olabilir.

Bir tarih seçmeden önce, özellikle geniş bir aileniz varsa, misafirlerinize danışmak da iyi bir fikirdir. Bu nedenle, partiye istediğiniz herkes gelebilir.

Mükemmel Bir Doğum Öncesi Parti Düzenleme İpuçları

Bu tür etkinliklerde uzmanlaşmış birçok şirket var. Ancak, bu geleneği kaybetmemek ve anı daha özel kılmak için, onu evde düzenlemek en iyisidir.

Günümüzde, çok fazla para harcamaksızın mükemmel bir doğum öncesi parti düzenlemek için birçok fikir vardır. Birçoğu büyük bir parti düzenlemek istese de, minimalizm çok popülerdir.

1. Konuk Listesi Yapın

konuk listesi hazırlayan kişi

Bir doğum öncesi parti planlamak için ilk adımlardan biri tam bir misafir listesi yapmaktır. Bununla, mükemmel bir doğum öncesi parti düzenlemek için neye ihtiyacınız olacağını tahmin edebilirsiniz.

Sizinle gerçekten kimin bir kutlama yapmak istediğini düşünmeniz de önemlidir. Misafir listeniz aile üyelerini, yakın arkadaşlarınızı ve iş arkadaşlarınızı içerebilir.

2. Davetiye Dağıtın

Doğum öncesi partiniz için davetiye hazırlamak adına kullanabileceğiniz birçok fikir var. Ek olarak, renkleri ve tasarımları seçerken bebeğin cinsiyetini dikkate alabilirsiniz.

İdeal olarak, onları iki hafta önceden göndererek misafirlerin takvimlerine not almalarını sağlayın.

3. Süslemeler

Doğum öncesi partiler, çocuk temalarına sahip partilerdir. Bu nedenle, dekorasyonları buna göre seçmek en iyisidir. Piyasada, doğum öncesi partiler için özel olarak tasarlanmış parti dekorasyon paketleri bile var.

Süslemeleri seçerken renkleri ve desenleri düşünmek iyi bir fikirdir. Bazı fikirler şunları içerir:

 • Balonlar ve flamalar
 • Konuklar için anı defteri
 • Çiçek demetleri
 • Biberonlar ve çocuk bezleri
 • Pastel masa örtüleri
 • Hatıra eşyası veya teşekkür hediyeleri.

4. Yemek

Kuşkusuz, mükemmel bir doğum öncesi parti planlarken yemek en önemli ve sinir bozucu özelliktir. Büyük bir ziyafet hazırlamanıza gerek olmasa da, birkaç farklı şey yapmak iyidir.

Atıştırmalıklar ve Mezeler

 • Meyve veya kızarmış sosisler
 • Çilekler ve çikolata şelalesi
 • Çikolata kaplı portakallar
 • Meyveli smoothieler
 • Jambonlu ve peynirli sandviçler
 • Jöleli pastalar

Tatlılar

Mükemmel bir doğum öncesi parti için tatlıları ihmal etmeyin! Onlardan kaçınmak isteyen insanlar olsa da çoğu onları sevecek.

Seçenekler şunları içerir:

 • Cupcake veya pop kekler
 • Tatlı patlamış mısır
 • Çikolatalar veya şekerler
 • Çikolatalı kek
 • Farklı tasarımlı kurabiyeler

İçecekler

Genel olarak, farklı meyve, meyve suları ve tatları karıştırarak alkolsüz içecekler yapabilirsiniz. Çok fazla para harcamak zorunda kalmadan bu içecekleri evde yapmak için pek çok fikir var.

İyi bir fikir, kokteylleri ve içecekleri bebek tarzı şişelere koymak ve böylece herkesin içerken eğlenmesini sağlamak.

5. Oyunlar

Son fakat önemli bir madde olarak, kutlamayı canlandırmak için bazı oyunlar planlamak iyidir. Bu sayede konuklar biraz eğlenebilir.

Bazı geleneksel oyunlar:

 • Annenin karnının boyutunu tahmin et
 • Bebeğe bez giydir
 • Bebeği tahmin et
 • Biberonla besleme yarışması
 • “Bebek” deme!

Beğendiğiniz temaları ve oluşturmak istediğiniz atmosferi temel alarak planlayabilir ve dekore edebilirsiniz. Akılda tutulması gereken en önemli şey, müstakbel annenin kendini rahat hissetmesinin çok önemli olduğudur.

Konuklar genellikle hediyeler verir, ancak bazıları da bebek bezinden veya tuvalet kağıtlarından kuleler yapmayı tercih eder.

Bir doğum öncesi partiye ev sahipliği mi yapıyorsunuz? Bu ipuçlarını takip edin ve sevdiklerinizle eğlenin!


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.