Zeytinyağı ve Kadife Çiçeği İle Varis Tedavisi

İnatçı varisten kurtulmak ister misiniz? Bu doğal zeytinyağı ve kadife çiçeği tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinin ve ona bir şans verin!
Zeytinyağı ve Kadife Çiçeği İle Varis Tedavisi
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Carolina Betancourth

Son Güncelleme: 16 Eylül, 2022

Varis, damarlar ve kılcal damarların, kanın kalbe geri dönerken yaşadığı zorluklar nedeniyle büyümesi ile ortaya çıkan kötü görünümlü bir durumdur. Varis tedavisi için birçok tıbbi ve doğal yöntem mevcuttur.

Vücut dokularında enflamatuvar bir dengesizlik veya kan akışını düzenleyen kapakçıkların zayıflaması nedeniyle görülüyor olabilir.

Genellikle bu durumun semptomları olmasa da, bazen rahatsızlık veren bir ağırlık ve ayaklarda karıncalanma yaşanabilir.

Ek olarak, şişkin ve yara görünümleri nedeniyle, varisli damarlardan muzdarip olanlarda özgüven problemlerine sebep olabilir.

Neyse ki, özelliklerinden dolayı kan dolaşımını destekleyebilen çeşitli doğal ilaçlar vardır. Dolayısıyla bu soruna etkin bir şekilde karşı koyabilirler.

Seçenekler arasında, bölgesel olarak kullanıldığında, varis görünümünü etkin bir şekilde azaltmaya yardımcı olan, inanılmaz zeytinyağı ve kadife çiçeği tedavisini inceleyeceğiz.

Aşağıda, bu gıdaların özelliklerini ve varis tedavisi için nasıl kullanıldığını birkaç basit adımla evde nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Varis tedavisi amaçlı için zeytinyağı ve kadife çiçeği tedavisi

varisli damar

Bu doğal zeytinyağı ve kadife çiçeği tedavisi, varis görünümünü etkili bir şekilde azaltmak için yıllardır kullanılmaktadır.

Her iki bileşen de, anti-enflamatuvar, sıkılaştırıcı ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve ciltte emildikten sonra genişlemiş damarları küçültür. Bu, varisten etkilenen bölgelerdeki kan akışını etkinleştirir.

Bu tedaviyi cildinize masaj yaparak uygulamak, bu durumun neden olduğu ağırlık hissini hafifletir ve lenf sisteminin fonksiyonlarını uyarır. Bu da, varisten kurtulmayı zorlaştıran toksinlerin ve sıvıların optimal bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bu tedavi mucize bir tedavi değildir. Fakat düzenli kullanımı, beslenmemizi düzenlememizden ve bazı alışkanlıklardan kazandığımız sonuçları daha da iyileştirir.

Zeytinyağının faydaları

zeytinyağı

Zeytinyağı, E vitamini ve mineral içeriğine ek olarak, yüksek yağ içeriğiyle dikkat çeken bir üründür.

Bu besinler enflamasyon ile mücadeleye yardımcı olur, aynı zamanda iyi kan dolaşımını destekler ve atık maddelerin atılmasını teşvik eder.

Omega 3 bakımından vücudumuza önemli bir katkısı olan bu sağlıklı yağ, damarlardan kan geçişini iyileştirir ve tek yönlü kapakçıkların işlevini geri kazandırır.

Bu besin maddesi, antioksidanlara ek olarak, damarların genişlemesini en aza indirir ve varisli damarlardan muzdarip olanların yaşadığı gerilmeyi yatıştırır.

Kadife çiçeğinin faydaları

kadife çiçeği

Kadife çiçeği antikoagülan, anti-enflamatuvar ve analjezik özelliklere sahiptir. Bu özellikler emildiğinde, arterlerdeki kan akışının geçişini optimize eder.

Dolaşımı düzeltirken şişkinliği de azalttığı için, yüzyıllardır enflamatuvar problemler için bir tedavi olarak kullanılmıştır.

Üstelik kadife çiçeği, flavonoidler, C vitamini ve emildiğinde sıkılığı ve cildin yenilenmesini iyileştiren mineraller içermektedir.

Varise karşı en iyi alternatif ilaçlardan biridir. Bunun nedeni, kan kapillerinin enflamasyonunu yatıştırması ve kanın üst vücuda geri dönmesini kolaylaştırmasıdır.

Varisli damarlar için bu zeytinyağı ve kadife çiçeği tedavisini nasıl hazırlarız?

tedavi

Varis için olan bu ev tedavisini hazırlamak çok vaktinizi almayacaktır. Ayrıca, diğer ürünlerin aksine çok fazla bir maliyeti yoktur.

Besin kalitesinin daha iyi olması nedeniyle, % 100 sızma zeytin yağı almanızı öneririz.

Malzemeler

 • 10 adet taze kadife çiçeği
 • ¾ bardak sızma zeytinyağı (150 g)

Kullanılacaklar

 • Kapaklı bir cam kavanoz

Metot

 • Çiçekleri kesin ve cam kavanoza koyun.
 • Zeytinyağını içine dökün, karıştırın ve kadife çiçeklerinin tamamen örtülmesini sağlayın.
 • Kavanozu iyice kapatın ve tedaviyi karanlık bir yerde 10 gün boyunca bekletin.
 • Bu süreden sonra çiçek kalıntılarını yağdan ayırın ve vücudunuza sürün.

Bu tedaviyi nasıl uygularız?

 • İhtiyaç duyduğunuz kadar ürünü alın ve nazikçe, varisten etkilenen bölgelere masaj yaparak uygulayın.
 • Düz, dairesel ve sürekli hareketlerle ovalayın ve kan akışını desteklemek için bölgeye hafifçe bastırın.
 • Ürünün iyice emdiğinden emin olun ve bir gece bekletin.
 • Bu tedaviyi haftada 3 ila 4 kez, tercihen yatmadan önce uygulayın.

Varisten mi muzdaripsiniz? Bu tedaviyi evde yapmaya hazır olun ve varisli damarlarının görünümünü en aza indirgemek için güzellik rutininize dahil edin.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.