Zayıflamak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Aşağıda size zayıflamak için bazı tavsiye ve püf noktalar vereceğiz. Bunlar, sağlığımızı ters yönde etkileyen ve durumun daha da kötüleşmesiyle sonuçlanan çılgın ve garip rejimlere ihtiyaç duymadan kilo vermiş olan kadınların büyük çoğunluğunun verdiği tavsiyeler üzerine geliştirilmiştir.
Zayıflamak İsteyenler İçin Tavsiyeler
Carlos Fabián Avila

tarafından incelendi ve onaylandı. doktor Carlos Fabián Avila.

Tarafından yazılmıştır Equipo Editorial

Son Güncelleme: 03 Ocak, 2023

Kolayca Zayıflamak İçin 12 Tavsiye ve Püf Nokta

 1. Bir bardak meyve suyunu suyla karıştırarak seyreltmekle 85 kaloriden kurtulabilirsiniz. 
 2. Yeşil çay, doğal olarak içerdiği antioksidanlar sayesinde yağ yakıcı olarak çalışan çok sağlıklı bir seçenektir. Egzersizden önce yeşil çay içerseniz birikmiş yağları daha çabuk atmanızı sağlayacaktır. Bu, hipertansiyon hastaları için önerilmemektedir.
 3. Besin takviyesi kullanmayın, bunlar sadece birkaç dakika işe yararlar ve sizi tekrar aç bırakırlar.
 4. Tereyağını zeytinyağı ile değiştirin, bu sizi fazla kalori tüketiminden alıkoyacaktır. Zeytinyağı tereyağı kadar kalori içermez ve herhangi bir sorun olmadan tüketebilirsiniz. Ayrıca, açlığı bastırır ve birkaç saat boyunca tekrar acıkmazsınız.
 5. Bolca su için, midenizi doldurur ve o kadar kolay açlık hissetmezsiniz. Ek faydası: günlük su ihtiyacınızı karşılarsınız.
 6. Bu yazımıza da bir göz atın: Zorluk Çekmeden Kilo Vermek için 5 İpucu

 7. Bolca salata yiyin ancak küçük miktarlarda. Ayrıca sebzeleri büyük parçalar halinde kesin ki yemesi daha zor olsun, böylece o kadar çok yemezsiniz.
 8. Hareket edin. Fiziksel egzersiz zayıflamak için en iyi yollardan birisidir, ister merdiven çıkarak, ister bisiklet sürerek ister işe yürüyerek giderek yapılsın, sağlığınızı en yüksek düzeyde tutacaktır.
 9. Her gün rutin egzersizinizi tamamladıktan sonra son turda hızınızı arttırın. Bu, vücudunuzun toksinlerden arınmasını ve bacak ve kalçalarınızın sıkılaşmasını sağlayacaktır.
 10. Günlük tükettiğiniz yiyecek miktarını azaltın. Biraz fazla yiyor olmanız muhtemel, o nedenle her öğünde ne kadar yemeniz gerektiğini belirlemek önemlidir.
 11. Kendi kendinize cezalar belirleyin. Hafif mideniz kazındığında on veya daha fazla çömelme hareketi veya istediğiniz başka bir hareketi yapın.  Birşeyler yeme niyetiniz düşündüğünüzden daha hızlı şekilde ortadan kaybolacaktır.
 12. Kendinize parlak fikirler yaratın. Teşvik edici küçük notlar yazın ve evinize asın. Bu sizin bir şampiyon olduğunuzu ve yaptığınız o ağır egzersizleri mahvedecek bir tatlıyla karşılaştığınızda pes etmemeniz gerektiğini size hatırlatacaktır.
 13. Soda ve gazlı içecekler içmek yerine biraz limonu su ve şekerotu ile karıştırın. Bu sıvı içmeyi düşündüğünüz kalori dolu içeceklerin yerini kolayca alabilir. Bunun da ötesinde, limondaki antioksidanlar sağlıklı beslenme ve yaşam tarzını korumanız için esastır.

Şu da ilginizi çekebilir: Limon ve Keten Tohumu Kilo Verdirir mi?

Unutmayın ki zayıflamak için hangi rejimi uygularsanız uygulayın, gerçekte önemli olan, yaşam tarzınızı değiştirmedeki kararlılığınız ve azminizdir. 


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


 • Hursel, R., Viechtbauer, W., & Westerterp-Plantenga, M. S. (2009). The effects of green tea on weight loss and weight maintenance: a meta-analysis. International journal of obesity, 33(9), 956.
 • Dennis, E. A., Dengo, A. L., Comber, D. L., Flack, K. D., Savla, J., Davy, K. P., & Davy, B. M. (2010). Water consumption increases weight loss during a hypocaloric diet intervention in middle‐aged and older adults. Obesity, 18(2), 300-307.
 • Khaw, K. T., Sharp, S. J., Finikarides, L., Afzal, I., Lentjes, M., Luben, R., & Forouhi, N. G. (2018). Randomised trial of coconut oil, olive oil or butter on blood lipids and other cardiovascular risk factors in healthy men and women. BMJ open, 8(3), e020167.
 • La actividad física y el corazón | National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI). Retrieved 5 March 2020, from https://www.nhlbi.nih.gov/health-topics/espanol/la-actividad-fisica-y-el-corazon

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.