Her Gün Aleo Vera Suyu İçmenin Beş Faydası

8 Şubat, 2019
Aleo vera suyu içmek artık bir trend haline geldi. Peki siz hiç denediniz mi? Faydalarının farkında mısınız yoksa yeni yeni mi bilgi sahibi olmaya başladınız? Her koşulda, bu içecek harika bir besin kaynağıdır.

Aleo vera, sağlığınız için önem arz eden vitamin, kolay sindirilen karbonhidrat, antioksidan, mineral, enzim ve amino asitlerle doludur.

En güzel yanı ise doğal bir aromasının bulunmasıdır. İstediğiniz herhangi bir şeyle karıştırabilirsiniz. Bu yüzden, smoothielere ve çaylara ekleyebilir ya da tek başına da içebilirsiniz. Nasıl içerseniz için ama sakın ola bu içeceği hayatınızdan çıkarmayın.

Aleo vera suyu nedir?

Aleo vera, aynı isimli sulu bir bitkiden elde edilen bir jeldir. Bu tür bir bitki jelinde yüksek oranlarda su bulunur.

Aleo vera suyunu marketlerden de alabilir ya da kendiniz de yapabilirsiniz. Bizim önerimiz tamamen doğal olduğu için suyunu sizin hazırlamanızdır.

 • Önce aleo vera kökünün yeşil kısmını çıkarın. İçerisinde şeffaf bir jel olduğunu göreceksiniz.
 • Bu jeli çıkartıp ya hemen kullanmalısını ya da buzdolabında bir cam kavanoz içerisinde saklamanız gerekiyor.

1. Aleo vera suyu için sindirimi kolaylaştırır

erkek aleo vera içmiş

Aleo vera, sindirim sistemini güçlendirir ve genel sağlığınızı da düzenler. Bir laksatif ve iltihap önleyici olarak hareket eder. Aşağıdaki gibi yararlı vardır:

 • Sindirim kanalını temizler ve iyileştirir
 • Karaciğer fonksiyonlarını düzenler
 • Mide tahrişini azaltır
 • Hassas bağırsak sendromu semptomlarını rahatlatır
 • Mide ülserinin neden olduğu acıyı azaltır
 • Kabızlığı engeller
 • Kolitin neden olduğu rahatsızlığı azaltır
 • Yararlı bağırsak bakterilerini düzenler

2. Yeterli sıvı almanızı sağlar

Aleo veranın bir başka özelliği yüksek oranda su bulundurmasıdır. Böylelikle, su kaybını önlemede çok iyi bir yardımcı haline gelmiştir. Unutmayın ki yeteri kadar sıvı tüketmek, vücudunuzu doğal olarak detoks yapmasına yardımcı olur.

Bu durumdan en çok yarar sağlayan organlar, vücudu filtreleme ve idrar üretme görevlerinden sorumlu oldukları için böbrek ve karaciğerdir.

 • Yoğun bir egzersiz programı sonrası da aleo vera suyu içmek iyi bir fikirdir. O zaman zarfında vücudunuz, oluşan laktik asidi atmak için sıvıya ihtiyaç duyar.
 • Su şişesine iki yemek kaşığı aleo vera suyu ekleyin. Egzersiz çalışmanız bitmeden bir saat önce içmeye başlayın.

3. Kabızlığı önler

kadın kabız olmuş

Sık sık kabız mı oluyorsunuz? Normalden daha ağır olmanıza sebep olarak size rahatsızlık vermesinin yanı sıra kabızlık, vücutta biriken zehirli maddelerden ötürü gaza ve akneye sebep olabilir.

Neyse ki, aleo vera suyun içmenin yararlarından biri de, bağırsakları harekete geçirip, bağırsak su oranını arttırmasıdır. Böylelikle kabız olma sıklığını düşer.

Ek olarak, bir süre boyunca işlenmiş gıdalardan ve çok yağlı yiyeceklerden uzak durmak da iyi bir fikirdir. Daha sağlıklı bir alternatif daha çok lif, sebze ve meyve tüketmektir. 

4. Cildiniz daha sağlıklı olacak

Aleo vera içmenizden ilk istifade edecek olan olan organ cildinizdir. Cilt, hava ile temasından ötürü genellikle kuru bir görünüm kazanır.

Aleo veranın cildinize sağlamış olduğu sıvı çatlakların oluşum sıklığını önler. Kaşınmaya sebep olan  sedef hastalığı ve cilt iltihabını da engeller.

 • Ek olarak, aleo vera, UV ışınlarından ve kırışıklıklardan cildinizi koruyan antioksidan ve vitaminlerde sağlar.
 • Aleo vera suyunu içmenize ek olarak, cildinizi biraz nemlendirmenizi de öneriyoruz. Bu sayede tüm cilt sorunlarından kurtulabilirsiniz.

5. Kalp sağlığını güçlendirir

doktor elinde kalp var

Aleo vera suyu içmek, kan dolaşımını hızlandırıp, kardiyovasküler sağlığınızı da korur. Yağ oranını düşürdüğü için, yüksek kolesterol ile uğraşmak daha kolay bir hale gelir.

İkinci bir yararı olarak, yağ kütlesinin ve kan pıhtısının neden olduğu arterlerin tıkanma riskini de düşürür.

Diyabet hastası iseniz, kolesterol seviyenizi ideal bir oranda tutmak tedaviyi kolaylaştırır. Unutmayın ki, diyabet farklı organlara etki eden bir hastalıktır.

Böylelikle, bir sağlık durumunu kontrol etmenin daha başka sürpriz sonuçları olur. Benzer şekilde, aleo vera, ciddi hastalıklardan korunmak için dikkat etmeniz gereken kan şekeri seviyesini de düşürür.

Aleo vera suyunun artık ne kadar faydalı olduğuna dair ikna oldunuz mu? Su ile, smoothie içerisinde ya da tek başına tüketebileceğinizi unutmayın. Ne olursa olsun, doğal olarak tüketimi en güzel seçenektir.