Karbonat: Büyük İlaç Firmalarının Kabusu

Karbonat ve magnezyum klorür oral çözeltisi, toksinleri uzaklaştırabilir ve gelecekteki birçok sağlık sorununun önüne geçebilir.
Karbonat: Büyük İlaç Firmalarının Kabusu

Son Güncelleme: 28 Temmuz, 2022

Karbonat sağlık, güzellik ve temizlik amacıyla çok eski zamanlardan beri kullanılagelmiştir. Bu ürünün henüz birçok keşfedilmemiş özelliğe sahip olduğuna inanıldığı için dünyanın birçok yerinde hala karbonat üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Çoğu insan karbonat gibi kolaylıkla bulunan bir ürünün sağlık üzerinde eczanelerden alabileceğiniz birçok ilaçtan daha çok faydası bulunduğuna inanmakta güçlük çekmektedir.

Karbonatın kanser ve diyabet gibi kronik sağlık problemleri dahil olmak üzere birçok hastalığı önlediği ve tedavi ettiği kanıtlanmıştır. Aslında, bazı doktorlar bu doğal ürünü kullanmaya başlamışlardır ve birçok fayda sunması sebebiyle artık hastalarına daha sık önermektedirler.

Doğal Bir İlaç Olarak Karbonat

sodyum bikarbonat

İnsanlar karbonatın birçok sağlık sorununu tedavi edebilme özelliğini ciddiye almalıdır. Bu basit ürün böbrekler ve karaciğer gibi önemli organlarda kemoterapi ve radyasyonun yan etkilerini azaltabildiğinden onkologlar tarafından da kullanılmaktadır.

Dünyanın birçok köşesinde, insanlar asidoz ve diğer ilgili sağlık problemlerini tedavi eden bazik bir içecek yaratmak üzere küçük miktarda karbonatı suyun içinde çözmeye başlamıştır.

Karbonatın faydalarının farkına varan acil servis odalarında da karbonat hayat kurtarıcı olmuştur. Karbonatın iyot ve magnezyum klorür gibi diğer maddelerle birleşiminin birçok farklı tıbbi tedavide kullanılabilecek son derece güçlü bir ilaç yarattığı tespit edilmiştir.

Karbonatın en temel faydalarından biri vücudu doğal yollarla bazikleştirmesidir. Bikarbonat iyon eksikliği söz konusu olduğunda kanın pH seviyesi düşer ve beraberinde vücutta asidik ortam yaratarak birçok hastalık ve sağlık sorunu yaratabilir. Vücut hücreleri bazik bir ortamda daha iyi çalışır.

kasede karbonat

Karbonatın Faydaları

Beslenme, kanın pH seviyesinin uygun oranlarda seyretmesinin anahtarıdır. Ancak hayat tarzı, yetersiz beslenme ve fast food gibi sağlıksız yiyecekler tüketmek bir süre sonra vücutta çeşitli hastalıklara yol açacak şekilde asitli bir ortam yaratır.

Vücudun pH seviyesi asidik olduğunda, buna bağlı olarak kanser, kemik erimesi, diyabet ve kalp hastalığı gibi kronik hastalıklara yakalanma riski artmaktadır.

Bu açıdan bakıldığında karbonat, dokuların içindeki damarları açıp daha fazla oksijen taşınmasına yardımcı olarak, pH seviyesinin normal ya da daha çok bazik düzeyde seyretmesini sağlar. Karbonatın eklem yangısı, gut, grip, böbrek taşı ve diyabet gibi ciddi sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Karbonatın sağlık üzerindeki önemli faydaları dikkate alındığında, hastalıkların tedavisinde güvenli ve doğal bir yol olarak kullanılabilir. Aslında, karbonat ve magnezyum klorürün birlikte alınması birçok sağlık sorununu önleyebilir. Her iki madde de doku, hücre ve organlarda birikmiş toksin ve asidin atılmasına yardımcı olur.

Karbonat sahip olduğu faydalar sayesinde büyük ilaç firmalarının kabusu haline gelmiştir. Karbonat, e konomik, güvenli ve etkilidir. Doğru ve sınırlı miktarlarda kullanıldığında hiçbir probleme sebep olmaz.

Her zaman tekrarladığımız gibi sağlığınız için karbonat kullanmanın herhangi bir risk içerip içermediğinden emin olmak adına mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bazı insanlarda susuzluk, baş ağrısı, dizlerde şişkinlik veya zayıflık gibi yan etkilere sebep olabilir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.