Tibetli Rahiplerin Dişleri Neden O Kadar Güçlü ve Beyaz

Tibetli rahipler sağlıklarına çok ilgi gösterir çünkü vücudun ruh için bir tapınak olduğunu düşünürler. Bu rahipler sayesinde, hayal ettiğimiz beyaz dişlerin tadını çıkarabiliriz.

Tibetli rahipler, kendilerini ruhsal dünyada güçlendirmek için inzivaya çekilmeleri ile bilinirler. Budist rahipler kendilerini vücudun arzularından kopararak içsel huzuru yakalayabileceklerine inanır. 

Ne olursa olsun onlar da fiziksel vücutlarının refahını garanti altına almak durumundadır çünkü vücut, onların en değerli kaynağına ev sahipliği yapar: ruhlarına… Bu yüzden kendi sağlıklı yaşamlarımız için onların kültürü hakkında bilgi edinmek iyi bir şeydir.

Herkes, bu inanışın takipçilerinin şehirlerden uzakta, marketlerin yürüme mesafesinde olmadığı yerlerde yaşadıklarını ve düzenli olarak diş doktoruna gitmediklerini bilir.  Peki, bu rahiplerin çok güçlü ve beyaz dişlere sahip olmasını nasıl açıklayabilirsiniz?

Batı dünyasında yaşayanlarımız, özel diş macunlarına, beyazlatıcı kremlere ve jelleri yatırım yapmadan, o rahipler gibi beyaz dişlere sahip olamayacağımızı biliriz. Yapsak da bunu korumamız çok zor olacaktır.

Unutmayın ki bu rahiplerin beyaz dişleri özenebileceğimiz bir ağız sağlığı ile beraber gelir. Onlar için görünüm ikincil derecede önem taşır.

Daha beyaz dişler için efsanevi bir tarif

Bu ayetleri rahiplerin süpermarketleri yoktur, ama inanışları gereğince vücutlarına bakım yapmaya yardımcı olan doğal çözümler kullanırlar.

Bunların harika sonuçlarına dayanarak, sizlerle bu geleneksel ev yapımı diş macununun kanıtlanmış etkilerini paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca okuyun: Bu ilginç doğal çözümlerle plak ile savaşın

Hangi malzemeler gerekecek?

 • İri taneli ve iyotsuz tuz: Bu tuz, Yahudilerin yemeklerini tatlandırmak ve uzun süre saklamak için kullandıkları bir tuzdur. Sağlıklı gıdalar satan yerlerde, aktarlarda ve eczanelerde bulabilirsiniz.
 • Su

Gördüğünüz gibi çok az malzeme gerekiyor. Adımları öğrenmek için okumaya devam edin:

Miktar

 • 1/2 bardak su (100 ml)
 • 1 yemek kaşığı iri taneli iyotsuz tuz (15 g)

Hazırlanışı

 • Yarım bardak suyu kaynatın ve uygun bir ısıya gelene kadar soğumasını bekleyin.
 • Bir yemek kaşığı tuzu ekleyin.
 • En az 1 dakika bekletin.
 • Yüzeyde birikebilecek köpüğü alın.
 • Eğer çok meşgul biriyseniz ekstra su kaynatıp saklayın. Bir kısmını kaybedebilirsiniz ama yinede aynı sonuçlar elde edersiniz.

Bu macunu nasıl uygulamalı?

Karışımda tuz kristallerini göreceksiniz. Bunlar bu diş macunu için çok büyük önem taşır. Gelin önce nasıl kullanacağımızdan bahsedelim.

 • İstediği diş fırçanıza koyun.
 • Dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın ama kristallerin her yere ulaşması için dairesel hareketlerle fırçalamayı unutmayın.
 • Aynı tuz ve su karışımı ile ağzınızı çalkalayın.
 • Bunu günde üç kere tekrarlayın.

Gördüğünüz gibi bu birkaç dakika alacak çok basit ve ucuz bir yöntemdir.

Eğer evden uzakta yemek yiyorsanız ve hazırlıklı olmak istiyorsanız, bu karışımı çantanızda taşıyabilirsiniz. Çok az ihtiyaç olacağı için taşımak problem olmayacaktır. İnanılmaz faydaları ise sorgulanamayacak kadar büyük.

Sağlıklı dişler için diğer öneriler

Tibetli rahipler bu harika tarife takviye olan bazı alışkanlıklara sahiptir.

İlk olarak, sigara içmezler ya da alkol tüketmezler. Onlar bu maddeleri bizim için önemli olan şeyleri karıştırmamıza sebep olan birer zehir olarak görür.

Şu makalemizi de ziyaret edin: Bu doğal içecekle ağız ve vücut kokusundan kurtulun

Katılmıyor olabilirsiniz ama bu maddelerden kaçınmak, dişlerde lekelerin oluşmasını önler ve onları korur.

ona benzer olarak bu rahipler şeker, ticari tatlılar ya da yağlı yemekler yemekten kaçınırlar Bunlar, konu diş olduğunda hepimizden öne geçmelerinde büyük etkendir.

Bugün yediğimiz yiyeceklerin neredeyse hepsi bu maddeleri içerir. Ayrıca içlerindeki yapay renklendiriciler ve tatlandırıcılar amacımıza ulaşmamıza engel olur.

Bunun yerine bu rahipler sebze ve organik ürünler açısından zengin ürünlerle beslenir. Bunlar daha az aşındırıcıdır çünkü daha az bakteri ve mikrop içerirler.  Buna ek olarak, diş minelerine saldırıp çürüklere sebep olabilecek herhangi bir kimyasal içermezler.

Bugün anlattığımız yöntem, sağlıklı ve uzun bir hayatın tadını çıkaran kişilerin uyguladığı antik bir kültürün çok eski bir tarifidir.

Bu ev yapımı diş macunu zararsızdır, ama sizin için işe yaramadığını hissediyorsanız, uygulamayı istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Yine de kesinlikle denemeye değer. Nasıl gittiği konusunda bizi de bilgilendirir misiniz?

Sizlerden yorum almak bizler için her zaman çok değerli.

Bunlar da ilginizi çekebilir