Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi Hazırlayın

Ev Yapımı Tırnak Sertleştiricisi Hazırlayın

Son Güncelleme: 04 Kasım, 2018

Zayıf ve kırılgan bir tırnak kadar can sıkıcı bir şey yoktur. Tırnaklar aldıkları en ufak bir darbede kırılırlar ve onları uzatmak neredeyse imkansız hale gelir. Aslında bu sorun olmasa elleriniz eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Ellerinizin güzelliğini koruyacak ve tırnaklarınızı sağlamlaştıracak çeşitli ürünleri piyasada bulmak mümkün, ancak bunlar oldukça pahalıdır. Bunun için, evde hazırlayabileceğiniz kolay ve ekonomik bir tırnak sertleştiricisi tarifi öğrenmek ister misiniz?

Ev Yapımı Tırnak Sertleştirici

Tırnak zayıflığı sorununu çözmek için bir güçlendirici kullanmanız gerekir. Önereceğimiz tedavi belki de bulabileceğiniz en etkili tedavidir. Bu sarımsak veya limon gibi doğal bileşenlerden oluşur, ancak bunun muazzam etkisinin sırrı içinde kullanacağınız E vitamini kapsülleridir.

Merak etmeyin, bu çok faydalı kapsülleri eczanelerden kolayca temin edebilirsiniz. Hatta bu sertleştiriciyi hazırlamak için sadece bir adet kapsüle ihtiyacınız olacak.

Çok Kırılgan Tırnaklar için Çözüm

E vitamini

Bu basit ve etkili formül sağlık sorunları veya vitamin eksikliği nedeniyle tırnaklarınızın en hassas olduğu zamanlar için oldukça faydalıdır.

Nelere İhtiyacınız Olacak?

  • 3 diş soyulmuş sarımsak
  • 20 damla limon suyu
  • Bir adet E vitamini kapsülü
  • Doğal parlaklığa sahip oje

Nasıl Hazırlanır?

  • Bunu hazırlaması çok kolaydır. İlk yapmanız gereken E vitamini kapsülünü ojenin içerisine katmaktır. 1adet kapsülü bir iğneyle hafifçe delin ve içeriğini kabın içerisine boşaltın. E vitamini kapsüllerini eczanelerden satın alabilirsiniz. Ojenize kattığınızda bu önemli vitamin tırnaklarınıza sağlık ve kuvvet sağlayacaktır.
  • Bir sonraki adımda tek ihtiyacınız sarımsak. Neden mi? Sarımsak tırnaklarınızı kuvvetlendirmenin yanı sıra bakterilerle ve mikoz ile mücadele etmek için en iyi doğal bileşenlerden biridir. Üç diş sarımsağı sıcak suya koyun ve 15 dakika bekletin. Bunlar ılık bir hal aldıktan sonra bir macun elde edene kadar ezin.
  • Macun hazır olduktan sonra bunu da ojenin içerisine katın. Bunun için parfüm veya kokularda kullanılan türde ufak bir huni kullanmakta yarar var.
  • Bir sonraki adımda 20 damla limon suyuna ihtiyacınız olacak. Limon suyunun tırnaklar için iyi olmasının nedeni onun içerdiği vitaminlerin ve antioksidan asitlerin tırnağın yapısındaki zayıflıklarla mücadele etmesi ve yavaş yavaş gerekli kuvveti tırnağa geri kazandırmasıdır.
  • Mükemmel. Şimdi her şey hazır. Gördüğünüz gibi, böylece ojenizin içerisinde vitamin dolu mükemmel bir sertleştirici karışıma sahip oldunuz. Bunu uygulamadan önce çalkalayın. Bu karışım oldukça etkilidir ve tırnaklarınızı sertleştirmek, iyileştirmek ve onlara gerekli olan sağlığı kazandırmak açısından faydalıdır.

Nasıl kullanılır?

Bu ojeyi en az bir ay süresince kullanın. Tırnaklarınızın bir günlüğüne dinlenmesini sağlamak için üç günde bir temizleyin. Oje sürmediğiniz gün tırnaklarınıza bir zeytinyağı ve badem yağı karışımıyla masaj uygulayın. Her iki yağdan bir çay kaşığı yeterli olacaktır.

Bu karışımı pamuğa uyguladıktan sonra tırnaklarınıza sürün. Bu onların yeniden canlanmasını sağlayacaktır. Unutmayın, üç gün süresince zenginleştirilmiş ojeyi kullandıktan sonra bir gün süresince de yağ bazlı tedaviyi uygulayın.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.