Karaciğeri Canlandırmak ve Yenilemek için Karışım

Zeytinyağındaki yağ asitleri ve limon suyunun içinde bulunan antioksidanlar kalp fonksiyonlarınızı iyileştirirken, kolesterol ve trigliserit seviyenizi düzenleyerek karaciğerinizi temizlemenize yardımcı olur.
Karaciğeri Canlandırmak ve Yenilemek için Karışım

Son Güncelleme: 14 Mart, 2019

Karaciğer genel vücut sağlığında temel bir role sahiptir. Kanı filtrelemek, sağlıklı hücrelere zarar verebilecek toksik maddeleri temizlemek ve çıkartmak ile sorumludur.Bu makalede karaciğeri canlandırmak ve yenilemek için harika olan bir karışımdan bahsedeceğiz.

Karaciğerin sindirim sürecinde de bir yeri vardır ve atık maddelerin vücuttan atılması için olan kompleks süreçte de karaciğer işin içine dahildir. Bazı atıklar vücutta çeşitli sebeplerden dolayı birikebilir.

Karaciğeri canlandırmak ve iyi fonksiyon göstermesini sağlamak size enerji verecek, daha iyi bir cilt ve daha iyi bir ruh haline sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Karaciğer, görevlerini yerine getirmede zorlanıyor ise bu zehirlenmeye sebep olabilir.

Bütün vücut bundan etkilenir ve oluşacak rahatsızlıklar silsilesi hayat kalitenizi düşürebilir. Şanslıyız ki, birçok doğal malzeme karaciğeri canlandırmak için vücudunuzu pozitif olarak etkilerken, aynı zamanda başka faydalar da sağlayabilir.

Bugün sizinle karaciğeri canlandırmak ve yenilemek için zeytinyağı ve limondan yapılan inanılmaz bir kürü paylaşmak istiyoruz. Bu kür sağlığımızı iyileştirebilecek karaciğer fonksiyonlarını destekleyecek özellikler de taşıyor.

Karaciğeri canlandırmak için zeytinyağı ile limon

Doğal sızma zeytinyağı sağlıklı bir yağ olarak yüzlerce senedir önerilmektedir ve normal miktarda alınacak şekilde sağlıklı bir beslenme düzenine adapte edilmelidir. Yüksek miktardaki temel yağ asitleri ve antioksidanlar sayesinde genel vücut sağlığına en iyi gelen besinlerden biridir.

Çoğu insan hala bilmemektedir; fakat limon ile zeytinyağını karıştırmak vücuda çok faydalı muhteşem bir karışım meydana getirebilir. Aşağıda size bunun ne kadar iyi olduğunu açıklayacağız.

Safra kesesi ve karaciğeri canlandırmak ve temizlemek için mükemmel

karaciğer sağlığı

Bu tarif temizleyici özellikleri sayesinde, karaciğer ve safra kesesi zehirlenmesini azaltma yeteneğine sahiptir. Bu karışım, bu organların fonksiyonlarını desteklerken, atık oluşumunu da engeller.

Bu organlar iltihaplandığında ve ağır hissettiğinde bu tarif harika bir çare olacaktır. Bu tipteki semptomlara sebep olabilecek toksinleri temizler, sindirim sistemini destekler ve vücutta çeşitli ağrıların oluşmasını engellemek için vücuttaki asit seviyesini düşürür.

Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesine yardım eder

Zeytinyağı tarafından sağlanan temel yağ asitleri, limonun içindeki antioksidanlarla birleşince kolesterolü ve trigliserit seviyesini düşürerek kardiyovasküler sisteme pozitif bir etki sağlar.

Bu önemli etkisinden dolayı, bu karışımın günlük tüketimi iyi kan akışını ve optimum kalp fonksiyonunu garantiler. Bu da ateroskleroz, kalp krizi ve felç gibi çeşitli hastalıkların oluşma riskini azaltır.

Cilde, saça ve tırnaklara bakım yapar

cilt ve tırnak bakımı

Zeytinyağı ve limonun içerisindeki yüksek antioksidan miktarı serbest radikallerin sebep olduğu oksidatif hasara karşı en iyi koruyuculardan birisidir. Bu rahatsızlık erken yaşlanan ciltlerin ve saçların yaşlanmasının da sebebidir.

Bu iki gıda da kırılgan tırnakların güçlenmesine yardımcı olan temel besinlerden yüksek miktarda içermektedir. Antiseptik ve astrenjan özelliklerinden dolayı cilt ve kepek problemlerine karşı da etkili bir tedavi olmaktadır.

Karaciğeri canlandırmak için bu zeytinyağı ve limon kürünü nasıl hazırlarız?

karaciğeri canlandırmak için zeytinyağı ve limon

Bu bahsettiğimiz zeytinyağı ve limon kürü başka malzemeye gerek duymaz. Basitçe bu iki gıdayı kombinleyerek, daha sağlıklı ve genç görünen bir beden için çok güçlü bir karışım elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı limon suyu (5 ml)
  • 1 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağı (16 gram)

Yapılışı

  • Her gün kahvaltıdan önce limon suyunu zeytinyağının içinde çözün ve hemen için.
  • Kahvaltı etmeden önce 30 dakika bekleyin.
  • Karaciğere detoks yapmak için, aralıksız 1 ay boyunca bu karışımı uygulayın.
  • Bu karışım aynı zamanda sindirimi iyileştirmek için ve kolesterolü düşürmek için kullanılabilir.
  • Bu uygulama senede birkaç kez yapılarak, ihtiyaç duyulan sıklıkta uygulanabilir.

Eğer bunu estetik olarak uygulamak istiyorsanız, yine aynı karışımı kullanın. Nasıl ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak daha fazla miktarda karışıma ihtiyacınız olabilir. Sadece önerilen miktarda kullanmayı unutmayın. Eğer aşırı miktarda kullanırsanız uygulama ters tepebilir.

1 aylık tedaviden sonra bu uygulamanın sağlığınızdaki pozitif etkilerini hissedeceksiniz. Bu andan itibaren, karaciğer fonksiyonlarını zorlayacak herhangi bir olası durumu engellemek için sağlıklı bir beslenme düzenine de devam etmeniz çok önemlidir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.