Bu Karışımdan Bir Yudum Almak Karaciğerinizi Canlandıracak ve Yenileyecek

Zeytinyağındaki yağ asitleri, limon suyunun içinde bulunan antioksidanlar, kalp fonksiyonlarınızı iyileştirirken, kolesterol ve trigliserit seviyenizi düzenleyerek karaciğerinizi temizlemenize yardımcı olur.

Karaciğer genel vücut sağlığında temel bir role sahiptir. Kanı filtrelemek, sağlıklı hücrelere zarar verebilecek toksik maddeleri temizlemek ve çıkartmak ile sorumludur.

Sindirim sürecinde de bir yeri vardır ve atık maddelerin vücuttan atılması için olan kompleks süreçte de karaciğer işin içine dahildir. Bazı atıklar vücutta çeşitli sebeplerden dolayı birikebilir.

Karaciğeri sağlıklı tutmak ve iyi fonksiyon göstermesi size enerji verecektir, daha iyi bir cilt ve daha iyi bir ruh haline sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Eğer görevlerini yerine getirmede zorlanıyor ise bu zehirlenmeye sebep olabilir. Bütün vücut bundan etkilenir ve oluşacak rahatsızlıklar silsilesi hayat kalitenizi düşürebilir.

Şanslıyız ki, bir çok doğal malzeme doğal temizlenmeyi pozitif olarak etkilerken vücuda aynı zamanda başka faydalar da sağlayabilir.

Bugün, sizinle zeytinyağı ve limondan yapılan inanılmaz bir kürü paylaşmak istiyoruz, bu kür sağlığımızı iyileştirebilecek karaciğer fonksiyonlarını destekleyecek özellikler de taşıyor.

Zeytinyağı ile limon karaciğerinizi iyileştirecek ve temizleyecek

Doğal sızma zeytinyağı sağlıklı bir yağ olarak yüzlerce senedir önerilmektedir ve normal miktarda alınacak şekilde sağlıklı bir beslenme düzenine adapte edilmelidir.

Yüksek miktardaki temel yağ asitleri ve antioksidanlar sayesinde genel vücut sağlığına en iyi gelen besinlerden birisidir.

Çoğu insan hala bilmemektedir fakat limon ile zeytinyağını karıştırmak vücuda çok faydalı muhteşem bir karışım meydana getirebilir. Aşağıda size bunun ne kadar iyi olduğunu açıklayacağız.

Karaciğer ve safra kesesi için denge

karaciğer

Bu muhteşem tıbbi tarifin içinde bulunan en nadide özelliklerinden birisidir. Temizleyici özellikleri sayesinde, karaciğer ve safra kesesi zehirlenmesini azaltma yeteneğine sahiptir, fonksiyonlarını desteklerken bu organlarda atık oluşumunu da engeller.

Bu organlar iltihaplandığında ve ağır hissettiğinde harika bir çare olacaktır. Bu tipteki semptomlara sebep olabilecek toksinleri temizler.

Sindirim sistemini de destekler ve vücutta çeşitli ağrıların oluşmasını engellemek için vücuttaki asit seviyesini düşürür.

Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesine yardım eder

Zeytinyağı tarafından sağlanan temel yağ asitleri, limonun içindeki antioksidanlarla beraber, kardiyovasküler sisteme kolesterolü ve trigliserit seviyesini düşürerek pozitif bir etki sağlar.

Bu önemli etkisinden dolayı, bu karışımın günlük tüketimi iyi kan akışını ve optimum kalp fonksiyonunu garantiler. Bu da, ateroskleroz, kalp krizi ve felç gibi çeşitli hastalıkların oluşma riskini azaltır.

Cilde, saça ve tırnaklara bakım yapar

cilt ve tırnak bakımı

Zeytinyağı ve limonun içerisindeki yüksek antioksidan miktarı serbest radikallerin sebep olduğu oksidatif hasara karşı en iyi koruyuculardan birisidir. Bu rahatsızlık erken yaşlanan ciltlerin ve saçların yaşlanmasının da sebebidir.

Bu 2 gıda da kırılgan tırnakların güçlenmesine yardımcı olan temel besinlerden yüksek miktarda içermektedir.

Antiseptik ve astrenjan özelliklerinden dolayı cilt ve kepek problemlerine karşı da etkili bir tedavi olmaktadır.

Zeytinyağı ve limon kürünü nasıl hazırlarız?

zeytinyağı ve limon 1

Bu bahsettiğimiz zeytinyağı ve limon kürü başka malzemeye gerek duymaz. Basitçe bu iki gıdayı kombinleyerek, daha sağlıklı ve genç görünen bir beden için çok güçlü bir karışım elde edebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 çay kaşığı limon suyu (5 ml)
  • 1 yemek kaşığı doğal sızma zeytinyağı (16 gram)

Yapılışı

  • Her gün kahvaltıdan önce, limon suyunu zeytinyağının içinde çözün ve hemen için.
  • Kahvaltı etmeden önce 30 dakika bekleyin.
  • Karaciğere detoks yapmak için, aralıksız 1 ay boyunca bu karışımı uygulayın.
  • Bu karışım aynı zamanda sindirimi iyileştirmek için ve kolesterolü düşürmek için kullanılabilir.
  • Bu uygulama senede birkaç kez yapılarak, ihtiyaç duyulan sıklıkta uygulanabilir.

Eğer bunu estetik olarak uygulamak istiyor iseniz, aynı karışımı kullanın. Nasıl ve nerede kullanacağınıza bağlı olarak daha fazla miktarda karışıma ihtiyacınız olabilir.

Sadece önerilen miktarda kullanmayı unutmayın. Eğer aşırı miktarda kullanırsanız uygulama ters tepebilir.

1 aylık tedaviden sonra, bu uygulamanın sağlığınızdaki pozitif etkilerini hissedeceksiniz. Bu andan itibaren, karaciğer fonksiyonlarını zorlayacak herhangi bir olası durumu engellemek için sağlıklı bir beslenme düzenine de devam etmeniz çok önemlidir.